Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Termet G 17-30-GZ-50 Problem

03 Mar 2009 11:50 4842 10
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam problem z Junkersem firmy Termet model G 17-30-GZ-50.
    Chodzi oto, że gasinie po rozpaleniu świeczki a wiec tak, że jak przyciskam korek na gaz, odpalam świeczke,przekrecam korek chwile przytrzymuje i gaśnie trzymałem ten korek już nawet 10 minut i gdy puszczam świeczka gaśnie nie wiem co jest grane, co może być nie tak z tym sprzetem prosze o szybką odpowiedz bo od wczoraj nie mam ciepłej wody a nie wiem czy dzwonić po miechanika bo znajądz życie zedrze zemnie spore pieniądze.

Pozdrawiam Kuba!
  • Poziom 1  
    Witam!Zdejmnij kurek od gazu ,w środku pokrętła jest wkręt pokręć wprawo. Ustaw pokrętło na płomień i wyreguluj płomień tym wkrętem następnie zabespiecz wkręt żeby się nie wykręcał. Będzie palił. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Oj dziękuje pomogło ale mam następny problem gdy odkręcam ciepłą wode słysze jak junkers zaczoł działać ale nie zapla sie i leci zimna woda?. Jaka znów może być przyczyna
  • Poziom 13  
    zajrzyj do zespołu wodnego wymien membrane nasmaruj iglice i sprawdz grzybek sterujacy iglica w zespole
  • Poziom 22  
    Cytat:
    Jaka znów może być przyczyna

Ze pokręciłeś tym czym nie miałeś.Co to za fachowiec że nie zna się sam a drugich wprowadza w błąd.Ta śrubka którą kręciłeś służy do wstępnej nastawy regulacji przepływu gazu.I nie ma to nic wspólnego z nie trzymaniem świeczki.Poprostu albo masz zapchany dolot powietrza do świeczki i płomień jest wysoki z żółtą koncówką nie dogrzewając termopary,albo czujnik spalin ma zaśniedziałe styki.Czasami końcówka termopary się upali,albo drugi jej koniec podłączony do elektromagnesu się poluzuje i nie zasila go.Sprawdź to wszystko a zapali.A śrubkę cofnij do pozycji jaka była na początku.Poprzez wkręcenie jej do końca spowodowałeś to samo jak byś cały czas trzymał wciśnięte pokrętło!!!
    Wydmuchaj kurz ze świeczki to płomień będzie niebieski na końcach i paląc się poziomo dogrzeje termoparę.
    Najlepiej jak by to zrobił fachowiec i od razu przeczyścił palnik główny,sprawdził szczelność,i zajrzał do zespołu wodnego bo tam też czają się niespodzianki.Może np nie wygasić się palnik po zamknięciu wody i bum! wrzątkiem i parą w człowieka.
  • Poziom 9  
    Dzięki to widze że wyszedłem do punktu numer jeden bedzie trzeba fachowca bo nie będe sie ztym bawił bo naprawde nie znam sie na tym robił bym to pierwszy raz.
  • Poziom 22  
    No to widzę że są jeszcze rozsądni ludzie,brawo!
    A napisz potem co fachowiec zrobił.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Napisze, napisze ale dziś rano stał sie cud odkręciłem kórek zapaliłem świeczke puściłem odziwo palił sie, poczekałem chwile odkręciłem wode ciepłą i zaczoł chodzić do teraz ale i tak będzie trzeba zadzwonić po fachowca niech go obejrzy.
  • Poziom 22  
    Częstym problemem jest to że kiedy przy zapalaniu świeczki nie dociskasz przed puszczeniem.Robi to wielu moich klientów i jadę często za friko,wrrr! Trzymasz 40 sekund,dociskasz mocno i powoli puszczasz.Ręka sama się cofa tak jak wylewasz filiżankę z kawą trzymając ją w ręku i patrząc na telewizję.To normalne,dlatego DOCIŚNIJ przed puszczeniem!!!
  • Poziom 9  
    A mógłbyś mi podać namiary na PW?