Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FUBA SVE 726 Co to jest i do czego służy?

03 Mar 2009 12:47 1402 3
 • Poziom 2  
  Witam.. wpadło mi w ręce takie urządzenie.. czy ktoś może się orientuje co to jest i do czego służy??

  FUBA SVE 726 Co to jest i do czego służy?FUBA SVE 726 Co to jest i do czego służy?FUBA SVE 726 Co to jest i do czego służy?
 • Poziom 38  
  Przecież napisane na obudowie - wzmacniacz w.cz. ...
 • Poziom 2  
  dużo mi to nie mówi.. wzmacniacz w.cz.
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Na fotografii jest wzmacniacz budynkowy od starej sieci MATV lub CATV (nie nadaje się na kanały 21...69). Opisany "40...450MHz" ale niestety raczej wzmacnia też poniżej (zakłócenia np. od CB) - nie posiada niemieckiej homologacji - zasadniczo był produkowany na export do krajów gdzie kiedyś wymagania techniczne, przeciwzakłóceniowe były mniejsze (np. Turcja, Maroko, Portugalia) - ale spotyka się takie urządzenia z demontażu z Niemiec...
  Ma wbudowany korektor charakterystyki dla wyrównania sygnałów przy długich kablach koncentrycznych i wielu abonentach.
  Można po sprawdzeniu że się nie wzbudza, nie zakłóca, nie ma wyschniętych kondensatorów w zasilaczu - użyć w instalacji antenowej zbiorczej lub podzbiorczej (w mieszkaniu) gdy nie są stosowane kanały w paśmie IV/V. Ponieważ nie ma zabezpieczenia przed wzmacniania <87MHz należy zastosować przed nim filtr górnoprzepustowy >87MHz. Powyżej 450MHz też wzmacnia, ale wzmocnienie to szybko maleje (zwykle >600MHz już tłumi).
  Urządzenie można też wykorzystać jako wzmacniacz pomiarowy itp. Na pewno nie jako nadawczy (za mały poziom wyjściowy) ani jako przedwzmacniacz (za duże szumy). Jak się nie znasz na w.cz. to lepiej sprzedaj, zamień się z kimś (wartość ok. 10...50zł). Po przeróbkach może służyć jako baza do różnych konstrukcji w.cz. dla kogoś kto się na tym zna.