Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za głośnik? [zdjęcie] -prośba o rozpoznanie

03 Mar 2009 13:40 1258 12
  • Poziom 13  
    Takie mamy w szkole i musimy je naprawić ale nie wiem co to za głośnik bo naklejki sa pozrywane.
  • Poziom 13  
    Kolumny kosztowały 4 tyś a wykonanie jak by to jakiś rusek robił, zwrotnica jest na płytce która wygląda jak z tektury, na kolumnach pisze Philosofy of sound, Made in Poland, niby 400W RMS, tak na obudowie kolumny pisze, odradzam całkowicie ta polską firmę co je zrobiła, jedno wielkie g.... Z przodu jest w membranie taki lejek. Nie mam foty z przodu.
  • Poziom 38  
    Czyli to głośnik szerokopasmowy. No za 4000zl to można zrobić super kolumny :) Napisz ile masz pieniędzy na tą naprawę i ile głośników musisz naprawić (no i jaki to rozmiar).
  • Poziom 13  
    Tzn, szkoła kupiła te głośniki za 4 tys, a my je poprostu pożyczyliśmy na 100dn, no ale na końcu imprezy wysiadły, dzisiaj sie okazało ze było tak duże wychylenie membran ze wyrwało kabelki co ida od cewki do + i - na koszu, jutro bede musiał je spowrotem połączyć wiec nie bedzie problemu, ale sie z ciekawości chciałem dowiedziec co to za firma. No za 4 tys to i subbas by był a oni zakupili takie dziadostwo ze szkoda gadac.
  • Poziom 38  
    driver_kaskader napisał:
    wyrwało kabelki co ida od cewki do + i - na koszu, jutro bede musiał je spowrotem połączyć wiec nie bedzie problemu

Hehe,to ładny to syf jest jak luty puszczaja a membranie nic nie jest :D
  • Poziom 13  
    własnie ze na membranie nic sie nie stało. Całe szczęście bo byśmy musieli kupować głośniki, najlepszym dowodem jaki to jest syf to płyta która wygląda jak kawałek urwanej tektury i nazywa sie zwrotnica, a zeby było smieszniej to zarówki sie nie da wymenic bez lutownicy i na dodatek jak malowali sprayem zeby przez bass reflex nie było widac drewna to pomalowali tez cała zwrotnice na czarno!
  • Poziom 22  
    Sprawdzałeś czy tylko linka się urwała? cewka czasem się nie przytopiła :)? bo w innym temacie pisałeś że obie kolumny przestały nagle grać.
  • Poziom 32  
    Lejek na osłonce przeciwpyłowej i magnes podobny do alfreda. Nawet naklejka zdarta.
  • Poziom 13  
    Tak, pisałem ze przestały obie grac i to sprawdzone jest juz ze sie urwała ta linka, drugiego głośnika jeszcze nie rozbierałem, zrobię to jutro, właśnie sam sie zdziwiłem gdy zobaczyłem pozrywane naklejki, dodam ze jest to 15"
  • Poziom 24  
    Być może jest to strasza wersja głośnika Koppa RD1500, która ma 400W max. Ta nowsza ma już wentylowaną cewkę.
    EW. Alphard RW1500.
  • Poziom 13  
    Ani jedno ani drugie podejrzewam, bo ten alphard nie ma tego lejka. A mnie sie wydaje ze to jest jakaś Beyma?
  • Poziom 32  
    Beyma i taka mała wentylacja cewki? Tam wygląda na 2 cale max. No chyba, że to jakaś szerokopasmówa ale ja stawiam na alpharda. Zresztą ta cała koppa to też przecież tylko naklejką się różni.