Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek z osobno otwieranymi tylnymi drzwiami

gklyde 03 Mar 2009 17:38 1320 3
 • #1
  gklyde
  Level 1  
  Witam wszystkich.
  Mam Opla Combo z parą drzwi z przodu oraz drzwiami na "pakę". Chciałbym założyć centralny w taki sposób, żeby otwierały się tylko przednie drzwi, tylne były otwierane z kanału dodatkowego (jak na klapę bagażnika), a zamykała się całość.
 • #2
  milejow
  Level 43  
  Pobawic sie trzeba z wstawieniem przekaznika,ktory poda+12V na silownik drzwi paki jednoczesnie odcinajac mozliwosc podania tego napiecia na reszte instalacji.Przekaznik uruchamiany z kanalu dodatkowego,do zrobienia.problem moze pojawic sie tylko z samym sterownikiem,wiekszosc jest tak skonstruowana,ze po nastepnym nacisnieciu tego samego przycisku nie podaje na przewod sterujacy impulsu
 • #3
  pkhenr
  Level 32  
  rozwiązanie droższe o cene centralki czylli 20-30 zł dwie centralki zamków jwedna na przód jedna na tył zamykania zwarte (wejścia) a otwierania podzielone .prosto czysto i przejrzyście .Oczywiście zrobienie tego na dodatkowym przekaźniku jest też bardzo dobrym rozwiazaniem .Jeżęli umiesz się w tym znaleźć (czysta oszczędność 2zł-5 zł zamiast 30zł )W tym rozwiazaniu ważne jest ze centralka zamka w stanie spoczynku podaje masy na obydwa przewody siłowników a dwa z nich musza iść przez styki NO a wpozycji NC zwarte byc do masy (mowa o jednych z przewodów )Ogólnie jest to pomysł,wykombinowac trzeba samemu
 • #4
  andrzej lukaszewicz
  Level 40  
  Polecam sterowniki lub centralki alarmowe, które posiadają tzw. dodatkowy kanał. Normalnie rozbrajasz przód, a dodatkowym- jeśli jest taka potrzeba- tył.

  Dodano po 5 [minuty]:

  Mam taki sprawdzony alarm, który ma wyjścia wysokoprądowe i kanał dodatkowy też jest na przekaźniku , którego wyjście COMM jest w stanie spoczynku na masie.
  Wtedy rozpinam odpowiedni przewód (przewody) zamka tylnych drzwi i podciągam dodatkowy przewód z kanału dodatkowego.