Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Euroster 2006 nie odpala pieca dwuf. Ariston

03 Mar 2009 20:25 9699 14
  • Poziom 9  
    Witam

Pisze tutaj pierwszy raz gdyż nigdzie nie moge znaleść pomocy. Postaram się przybliżyć sytuację:

Kupiłem mieszkanie, w mieszkaniu stał piec dwyfunkcyjny Aristona do pieca kupiłem regulator temperatury Euroster 2006, który wisi w przedpokoju.

Przyjechał gość od pierwszego uruchomienia skasował 50zł za dojazd i podłączył jeszcze regulator i skasował kolejne 50zł (nie było mnie przy tym był mój tata)

Wróciłem z pracy w mieszkanku ciepło piec działał a ja rozkminiałem regulator (bawiłem się ustawiałem - jedynm słowem testowałem).

Na drugi dzień zauważyłem, że regulator dziwnie działa tzn ustawiłem mu temperature 20C on otczytywał 21C a piec się załączał na kilka chwil wyłączał zaraz na pare chwil i tak w kółko macieja (jakby coś cały czas dogrzewał)

Jakoś o tym zapomniałem i zyłem sobie beztrosko...

Po dwóch tygodniach tata (który robi remont mieszkanka) wyrwał nogą przedłużacz z kontaktu do którego był podłączony przewód z pieca i piec zgasł.

Podłączyli wtyczke ale piec jakims cudem nie chciał się odpalić (tez mnie przy tym nie było)

Na drugi dzień ściągneli regulator i zewrzeli dwa kabelki i piec zaczął działac. co oznaczało, że nic się z piecem nie stało (no bo działał)

Po 3 dniach postanowiłem z powrotem podłączyć regulator by piec działa na regulatorze udało mi się podłączyć ale znowu piec jakby NIE reagował na niego tzn sam się włączał i wyłączał kiedy i na ile chciał nie ważne było ile regulator pokazuje.

Więc zadzowniłem do Pana z serwisu:

Pan mi powiedział, że on wszystko dobrze podłączył i wszystko grało (chodź ja kojarze (nie jestem pewien), że piec robił co chciał....

I kazał mi podłączyć kabelki do NO i COM i ku mojemu zdziwnie jak podłaćzam do tych dwóch bolców to piec wogóle nie działa !!! Musze jeden z kabelków podłączyć do bolca o nazwie NC <<???>> i wtedy "działa" piec no ale działa jak chce <???>

Na to Pan mi powiedział, że jak tak łącze to podłaćzam jako klimatyzacja <??> i , że mam "coś" z regulatorem i powininem go zareaklamować...

reasumując:

Podłączam dwa kabelki do NO i COM - PIEC NIE DZIAŁA
    Podłączam jeden z kabelków do NC - PIEC DZIAŁA ale wogóle nie reaguje na temperature (włacza się i wyłącza kiedy chce i na ile chce)

CO JEST GRANE ????

Bardzo proszę o pomoc,

Dziękuje.
    Marcin
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Specjalista - systemy grzewcze
    może masz zwarczie na przewodzie do regulatora i tak naprawdę piec działa tylko na termostacie kotła? pozdrawiam adam
  • Poziom 22  
    Cytat:
    może masz zwarczie na przewodzie do regulatora i tak naprawdę piec działa tylko na termostacie kotła? pozdrawiam adam

Tak też może być!
    Ale tam masz takie malusieńkie(w reg.pokojowym)niebieskie przełączniki.Srodkowym z nich przełączasz między grzaniem a klimatyzacją,więc na stykach NO COM nie działa.Cała filozofia.wszystkie trzy w dół a przewody jak były.
    Kotły z zapłonem elektronicznym(bez-świeczkowe)muszą mieć podłączone odpowiednio fazę i zero.Wystarczy że zmienisz wtyczkę w gniazdku odwrotnie,i piec szaleje!!!Zwróć uwagę na to jeśli to "elektronik"
  • Poziom 9  
    Kurcze jestem mega laikiem...

Można jaśniej? :) widze, że chyba rozwiązaliście problem tylko teraz powiedzcie mi co mam zrobić :)

Jeżeli chodzi o przewód to z tego co wiem to jak serwisant robił pierwsze uruchomienie to mówił , że "coś" jest pomieszane tzn inne kolorki są przy piecu a inne ze ściany w przedpokoju (chyba gdzieś było mostkowanie)

w każdym bądz razie ze ściany wychodzą 4 przewody ale z racji z tego, że trzeba dwa podłączyć to podłączam dwa.

Cytat:
    Ale tam masz takie malusieńkie(w reg.pokojowym)niebieskie przełączniki.Srodkowym z nich przełączasz między grzaniem a klimatyzacją,więc na stykach NO COM nie działa

???? jakie przełączniki?? gdzie?

Jedynie co mam to po rozebraniu regulatora zworki (coś jak na dysku twardym) i są ustaownie "grzanie" a drugi "powietrze" więc chyba nie tu problem...też myślałem, że to może jest to

Cytat:
    Kotły z zapłonem elektronicznym(bez-świeczkowe)

kurcze nie wiem, Wiem że piec nazywa się Ariston Egis i płomyk widze przez takie małe szkiełko...

Reasumując co mam zrobić???

Dzięki za pomoc,

Czekam na odpowiedz z niecierpliwością.
  • Poziom 22  
    http://www.euroster.com.pl/en/download/e2006tx.pdf
    Może to pomoże.

Cytat:
    Wiem że piec nazywa się Ariston Egis i płomyk widze przez takie małe szkiełko...

Skoro widać płomyk,to nie elektronik.A jak przez szkiełko to zamknięta komora spalania.
    Pozostaje jeszcze odpowiednie ustawienie kotła do sterowania termostatem kotłowym.Sprawdź w instrukcji,bo nie wiesz czy tata czegoś nie zmienił albo Ty sam w stresie.I poczytaj ze zrozumieniem instr.którą masz na wstępie.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 9  
    Jeżeli chopdzi o instrukcje to znam ją na pamięć...

jest:

- ustawienie zworków na "ogrzewanie" - zrobione
    - dwa przwody które po złączeniu uruchamiają piec - zlokalizowane

A lipa jest bo:

- podłącznie tych dwóch przewodów według instruckji do termostatu nie uruchamia pieca
    - podłączenie błędne uruchamia piec, który i tak działa sobie jak chce

;/
  • Poziom 22  
    Czyli coś w sterowniku albo źle ustawione wskutek pośpiechu,stresu albo ślepoty własnej(tak też mi się zdarza )albo walnięty.Kiedyś miałem podobny problem i po zresetowaniu sterownika wszystko wróciło do normy.Dodatkowo może być uszkodzony komp w kotle,skoro po zwarciu styków głupieje,a powinien trzymać nastaw na swoim panelu.Ciężko powiedzieć na odległość,ale serwisant powinien posiedzieć trochę dłużej obserwując pracę kotła.Może wezwij innego?albo napisz do władzy jego zwierzchniej?Często rutyna i pośpiech albo zbyt małe doświadczenie...wiesz co myślę.
  • Poziom 9  
    To co mam zarekalmować regulator ?

W sumie jak go zareklamuje i okaże się OK to przynajmniej wiem, że to nie jest wina regulatora...

Co radzicie?
  • Poziom 22  
    zresetuj go albo wyjmij baterie aż wszystko zgaśnie i podłącz ponownie.
  • Poziom 15  
    Dobrze jeszcze jakbyś sprawdził omomierzem ten przewód w którym masz zamienione kolory,a jełi chodzi o fazę to powinna być z lewej strony w gniazdku
  • Poziom 22  
    1. Kociołek 2 funkcyjny usi utrzymywać tem aby mieć CWU. więc sie właczał i wyłaczał .
    termostat ma 2 tem do ustawienia nocna i dzienna gdy tem w pomieszczeniu jest nizsza niz ustawina to na wyświetlaczu powinno być ciemne kóleczko
    Mozna na nim też ustawć kilka programów pracy dzień i noc . Np ustawisz tem dzienna na 20 , a program bedzie ustawiny 24h pracy nocnej a tam bedzie ustawina 24 to bedzie "trzymal tem 24.
    Poznaj dobrze regulator sprawdz ustawienia , mogłes cos pokombinować ,
  • Poziom 9  
    Cytat:
    zresetuj go albo wyjmij baterie aż wszystko zgaśnie i podłącz ponownie.

zrobilem tak nic nie pomoglo

Cytat:
    Poznaj dobrze regulator sprawdz ustawienia , mogłes cos pokombinować ,

Nie chce aby to zabrzmiało źle ale uważam, że regulator poznałem bardzo dobrze (prosta obsługa) więc odróżniam temperatury dzienna, nocna itp itd.

Ten regulator śni mi się po nocach wrrrrrrr nie moge zrozumieć tego, że jeżeli wezme do ręki dwa kabelki i złącze je ze sobą to piec działa a jak je podłącze pod opdowiednie bolczyki w regualtorze (pod NO i COM) to piec nie chce działać.... jak to możliwe ;/

to powinno być proste jak budowa cepa....

jeżeli zadana temperatura (nie ważne czy dzień czy noc) ma być 20 stopni a w mieszkani jest 22 to piec >>> POWINIEN się WYŁĄCZYĆ

A jeżeli ma być 20 stopni a w mieszkaniu jest 18 stopni to powinien grzać do 20stopni a potem się WYŁĄCZYĆ

........
  • Poziom 36  
    Witam, czy na wyświetlaczu regulatora sygnalizowana jest "praca urządzenia" ?.
  • Poziom 22  
    A sprawdz styki przekaźnika regulatora, żaróweczka bateria, 3 kawałki przewodu, może coś zobaczysz ciekawego, może to wina przekażnika?
  • Poziom 22  
    Cytat:
    jeżeli zadana temperatura (nie ważne czy dzień czy noc) ma być 20 stopni a w mieszkani jest 22 to piec >>> POWINIEN się WYŁĄCZYĆ

A jeżeli ma być 20 stopni a w mieszkaniu jest 18 stopni to powinien grzać do 20stopni a potem się WYŁĄCZYĆ

Takie zachowanie jak dla funkcji klimatyzacji.A zapytam,czy wyjąłeś baterie do czasu wygaśnięcia wyświetlacza?Bo sam reset kasuje ustawienia które dokonałeś.Jak pisałem tak udało mi się przywrócić Eurostera 2000.