Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Ma貫 combo gitarowe - problem z przyd德i瘯iem

stayout 03 Mar 2009 20:53 3909 7
  • Ma貫 combo gitarowe - problem z przyd德i瘯iem Ma貫 combo gitarowe - problem z przyd德i瘯iem
    Witam.
    Przedstawione combo powsta這 na potrzeby "domowego 獞iczenia". Za這瞠niem by造 jak najmniejsze koszty i przyzwoite brzmienie.
    Koszty:
    - skrzynia;
    *MDF - z mebli te軼iowej
    *skaj - 14PLN
    *naro積iki i r帷zka - 18PLN
    *wkr皻y - 2PLN
    - g這郾ik;
    *TESLA ARZ 6604 - 36PLN
    - elektronika;
    *kana czysty - 30PLN
    *kana przesterowany - 30PLN
    *ko鎍闚ka mocy - 10PLN
    *trafo TS90/11 - z odzysku
    - pozosta貫;
    *prze陰czniki , ga趾i itd. - 12PLN

RAZEM: 152PLN

Ca這嗆 prac opar貫m na konstrukcji u篡tkownika "janek11389"; Link
    Schematy z jakich korzysta貫m to;
    -kana czysty:
    -kana przesterowany:
    -ko鎍闚ka mocy;
    -zasilacz;
    Chassis wykona貫m z blachy trapezowej (tylko tak mia貫m pod r瘯);
    Ma貫 combo gitarowe - problem z przyd德i瘯iem...na fotce jest jeszcze ko鎍闚ka na TDA2003 w mostku ale by造 z ni problemy.
    Ca這嗆 z這篡貫m mniej wi璚ej tak:
    ...i tutaj zaczynaj si moje problemy. Wszystko dzia豉 ale s造szalny jest przyd德i瘯 sieciowy na obydwu kana豉ch. Nie dysponuj oscyloskopem ale po pomiarach programem "WINSCOPE" przyd德i瘯 zarysowuje si w granicach 50Hz i du穎 mniejszy 150Hz. Prawdopodobnym powodem wg mojej skromnej wiedzy jest b喚dne prowadzenie masy ale nie mog sobie z tym poradzi. Druga sprawa to wyra幡ie s造szalne radio AM na kanale przesterowanym - i tutaj te utkn掖em z powodu braku wiedzy tudzie umiej皻no軼i. Nie potrafi dopasowa przedwzmacniaczy do ko鎍闚ki mocy. Pr鏏owa貫m zmienia czu這嗆 ko鎍闚ki rezystorem R4, zmieniaj帷 jego warto嗆 z 680 ohm na 820 ohm z mizernym skutkiem (kto wie jak to pouk豉da? ).
    W za陰czniku pliki d德i瘯owe omawianego combo, niestety nagrywane kiepskiej jako軼i mikrofonem piezo i nie oddaj w pe軟i brzmienia pieca (drobne przesterowania na kanale czystym pochodz z mikrofonu).

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisa podobny artyku? Wy郵ij do mnie a otrzymasz kart SD 64GB.
    O autorze
    stayout
    Poziom 13  
    Specjalizuje siw: diy
    stayout napisa 101 post闚 o ocenie 139, pom鏬 3 razy. Mieszka w mie軼ie Zamo嗆. Jest z nami od 2007 roku.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    Krisrr
    Poziom 14  
    Je瞠li chodzi o buczenie (przyd德i瘯 sieci) to spr鏏uj pozmienia eksperymentalnie te cztery kondensatory na mostku 100nF w granicach 22nF - 220nF.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    inkognito09
    Poziom 29  
    Krisrr napisa:
    Je瞠li chodzi o buczenie (przyd德i瘯 sieci) to spr鏏uj pozmienia eksperymentalnie te cztery kondensatory na mostku 100nF w granicach 22nF - 220nF.

Absolutnie nic to nie da. Poszukaj informacji o prowadzeniu masy wzmacniacza gitarowego. Wzmacniacze gitarowe s z natury czu貫 ma p皻le masy, a takow mo積a zobaczy na "schemacie" kt鏎y da貫. Gdzie na elce jest to 豉dnie rozrysowane... Jak trafie na to, to pode郵e link.
    stayout
    Poziom 13  
    Dzi瘯i za odpowied. Ju my郵a貫m, 瞠 nikt tu nie zagl康a. By貫m przekonany, 瞠 po陰czenie jest prawid這we, wida wychodzi na wierzch brak do鈍iadczenia. Je瞠li chodzi o schemat to powoli wprowadzam pewne zmiany ale bez rezultatu. Za這篡貫m ekranowane przewody do potencjometr闚 ko鎍e prowadz帷 do masy przedwzmacniacza - brak widocznej poprawy. Podj掖em pr鏏 dopasowania ko鎍闚ki zmieniaj帷 R4- 680om na 2kom - troch lepiej ale kosztem g這郾o軼i. Jestem w豉郾ie w trakcie przebudowy zasilacza na 2-mostkowy. Je郵i chodzi o informacje o prowadzeniu masy to szuka貫m d逝go i znalaz貫m ale chyba za du穎 bo "co kraj to obyczaj" a ja chyba po陰czy貫m te wszystkie metody w jedn i wysz這 to co wysz這. Przyda by si prosty schemat pokazuj帷y jak poprowadzi sygna, mas i zasilanie.
    joy_pl
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Kiedy o tej masie pisa貫m tam.
    stayout
    Poziom 13  
    Wprowadzi貫m troch zmian. Teraz schemat po陰cze wygl康a tak;
    Zaj掖em si te gitar (woskowanie pickup`闚 i pe軟e ekranowanie elektroniki). Przyd德i瘯 zmala i to znacznie ale nadal ... jest.
    Mam jeszcze kilka pyta:
    1.Czy takie prowadzenie mas jest poprawne?
    2.Czy pr鏏owa ekranowa trafo?
    3.Czy ma znaczenie d逝go嗆 przewod闚 zasilaj帷ych poszczeg鏊ne uk豉dy (najd逝窺zy jest minus preampu przesterowanego - kolor zielony na schemacie)?
    Wcze郾iej mia貫m zasilacz symetryczny z kt鏎ego zasila貫m niesymetryczn ko鎍闚k, niesymetryczny preamp czysty i symetryczny preamp przesterowany, teraz zbudowa貫m zasilacz na dw鏂h mostkach,mo瞠 to to samo ale na moje skromne rozumowanie na jednym mostku 50Hz przedostawa這 si przez zero a po dw鏂h mostkach powinno by 100Hz a z pomiar闚 programem "winscope" nadal mam 50Hz. Jeszcze jedna wa積a rzecz o kt鏎ej nie napisa貫m to instalacja elektryczna w moim domu. Sprawdzi貫m gniazdka i uziemienie podpi皻e jest do zera (instalacja dwu篡這wa).
    joy_pl
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Ja bym to po陰czy w ten spos鏏
    inkognito09
    Poziom 29  
    Widz 瞠 ju troch po czasie, ale trafi貫m na ten opis.
    [url=https://obrazki.elektroda.pl/1_1237293385.jpg]Ma貫 combo gitarowe - problem z przyd德i瘯iem
    Jak wida masa ma tutaj wyra幡y w瞛e z kt鏎ego si wszystko rozp造wa.