Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stroboskop + układ mikroprocesorowy - problem

Bielan89 03 Mar 2009 20:59 962 4
  • #1 03 Mar 2009 20:59
    Bielan89
    Poziom 2  

witam serdecznie.

Czy ktoś mógłby mi pomóc w związku ze stroboskopem?
    http://www.sendspace.com/file/a2na74

Mianowicie:

Chciałbym skonstruować w/w stroboskop, jednak musi być do niego dołączony jakiś układ mikroprocesorowy... i tu tkwi problem...
    Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaki układ mikroprocesorowy podłączyć, sposób podłączenia i do czego on będzie służył?

jest to bardzo ważna dla mnie praca dlatego serdecznie proszę o pomoc.

pozdrawiam
    Adam

0 4
  • #2 03 Mar 2009 23:05
    Dj Repley
    Poziom 11  

Tam nie potrzeba żadnego mikrokontrolera. Sterowany jest przez dźwięk dostający się przez mikrofon.

0
  • #3 04 Mar 2009 00:03
    Bielan89
    Poziom 2  

Tak wiem wiem... ale właśnie ja chciałbym dodać jakiś mikrokontroler, ponieważ moja praca ma się właśnie na tym opierać. i stąd pytanie czy to w ogóle jest możliwe?

0
  • #4 04 Mar 2009 00:34
    r2d2004
    Poziom 31  

Witam!

Jak się kto uprze, to mikroprocesor wsadzić można wszędzie, nawet do podajnika "taśmy" papierowej wiadomego przeznaczenia ;-) np. w celu zliczania jej obrotów, co by oderwała się w ściśle zaprogramowanym momencie! :-) :-) , dając nam odcinek o długości idealnie nadającej się do naszych potrzeb! A mówiąc poważniej, to podchodząc do zagadnienia "odkręciłeś kota ogonem" o co najmniej 360°. ;-)

Pozdrawiam

0
  • #5 04 Mar 2009 09:14
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

No. Zabrałeś się do projektu jakby od d*** strony.
    Ja bym zrobił generator wyzwalający stroboskop na uP z zestawem ciekawych efektów przełączanych przyciskami z regulacją prędkości odtwarzania itd, bo potem podłączenie do tego układu dowolnego stroboskopu np J-23 to "pikuś" ;)

0