Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć mikrofon do płyty głównej

dominik_85 03 Mar 2009 23:28 2896 6
  • #1 03 Mar 2009 23:28
    dominik_85
    Poziom 17  

Witam. Problem mam z podłączeniem mikrofonu do komputera.
    Jest to zestaw słuchawki + mikrofon. Słuchawki z mikrofonem leżały sobie z 3 miesiące nie używane. Na poprzednim komputerze mikrofon działał. Nie ma wtyczi od mikrofonu. chciałem założyć do drugiej wtyczki, ale nie ma głosu z mikrofonu, sprawdziłem przwód. Od samej wkładki mikrofonowj do końca kabla/wtyczki przewodzi prąd.
    W ustawieniach audio i nawet Skype-a jest napisane urządzenie
    "Zintegrowane audio Intel(r)". Na poprzednim kompie było wszystko OK a teraz na drugim nie mogę dojść co jest nie tak... wtyczka powinna być mono tak?

0 6
  • #2 03 Mar 2009 23:43
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

dominik_85 napisał:
    Jest to zestaw słuchawki + mikrofon. Słuchawki z mikrofonem leżały sobie z 3 miesiące nie używane. Na poprzednim komputerze mikrofon działał. Nie ma wtyczi od mikrofonu. chciałem założyć do drugiej wtyczki, ale nie ma głosu z mikrofonu, sprawdziłem przwód. Od samej wkładki mikrofonowj do końca kabla/wtyczki przewodzi prąd.

Nic nie rozumiem. jest zestaw czy go nie ma? Dlaczego nie ma wtyczki - co się z nią stało? Co kolega chce założyć do drugiej wtyczki? Do jakiej? Jak kolega sprawdził ten przewód? O jakiej wkładce mikrofonowej kolega mówi?

0
  • #3 04 Mar 2009 00:19
    przerabiarka
    Poziom 21  

prościej. do płyty głównej nie podłączysz.
    jak chcesz zrobić jacka na końcu kabla i nie działa to zamień kable...i ważne LUTOWAĆ

0
  • #4 04 Mar 2009 08:58
    dominik_85
    Poziom 17  

jest zestaw nagłowny z słuchawkami i mikrofonem. Wtyczki nie ma bo się wyrwał kabel z wtyczki a sama wtyczka gdzieś przepadła. Sprawdzałem czy od wkładki mikrofonowej do końca kabla jest połączenie, bo może gdzieś w środku druciki mogły się przerwać... Tutaj jest wszystko OK.
    W ustawieniach dzwięków w komputerze też chyba sprawdzałem wszystko... W teście sprzętu i w ustawieniach głośności poszczególnych możliwych kombinacji jest chyba wszystko ok. Np. po kliknięciu na załączenie miks. stereo (albo mono) w teście mikrofonu zaczeło się coś dziać , ponieważ w winampie grało rradio... po przełaczeniu na mikrofon i podpięciu mojego mikrofonu do gniazda z tyłu komputera nic nawet nie drgnie...

0
  • #5 04 Mar 2009 10:03
    przerabiarka
    Poziom 21  

zaraz zaraz, to jak ty podłączyłeś jak nie ma wtyczki? lol
    idź do elektronika i za 1,5zł kup wtyczkę i zrób

0
  • #6 04 Mar 2009 12:49
    dominik_85
    Poziom 17  

nie wyraziłem się jasno... Mam wtyczki mono i stereo. Próbowałem lutować na różne sposoby i nic z tego ... nie ma rezultatu...

0
  • #7 04 Mar 2009 14:27
    przerabiarka
    Poziom 21  

Wtyczka tylko mono... może mikrofon padł. Sprawdź go na jakimś innym sprzęcie. Jak będzie działać to pomyślimy o ustawieniach.

0
  Szukaj w 5mln produktów