Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kamery z funkcją PTZ do rejestratora AVC-760

04 Mar 2009 01:03 4355 1
 • Poziom 10  
  Przepraszam jeszcze o nic nie pytałem i nie wiem czy to robie właściwie, ale szukałem i nie znalazłem więc pytam:
  Jak podłączyć pod ten ( już owiany złą sławą na forum) AVC760 taką kamerę PTZ - zamierzam kupić coś takiego:
  http://www.napad.pl/katalog/index.php?akcja=opis&iKatId=184&iProdId=1410
  I chodzi mi tylko o to jak podłącza się to PTZ wiem że dwa piny we wtyczce 'external i/o' służą do tego sterowania, ale jak to podłączyć bo nie chcę niczego spalić. (instrukcja avc-760: http://www.ivel.pl/files/instrukcje/avtech/AVC78x_4kan.pdf - niestety brak szczegółowych informacji). I jeszcze jedno: załóżmy że mam cztery takie kamery. czy wszystkie przewody podłączam do tych dwóch wejść? Skąd wtedy rejestrator będzie wiedział którą kamerą chce poruszyć ?
  Sorry jeśli pytanie jest banalne, proszę mimo wszystko o odpowiedź, za którą z góry dziękuję.
 • Poziom 20  
  przydalaby sie do kamery jeszcze instrukcja. Na kamerach ustawiasz adres jakimis przełącznikami, potem laczysz do siebie równolegle te 4 kamery ale najlepiej na jednej lini, nie polecam robienia gwiazdy. tu masz np opis od kamery http://www.ekotest.com.pl/download/cbc/instrukcje/ZC-PTxxx-instr-instalacji-pol.pdf Ważne zeby na końcu lini załączyc terminacje, zakonczenie lini. Potem jeszcze musisz w rejestratorze i kamerze ustawic takaa sama predkość, rodzaj protokolu adresy i powinno juz dzialac. Testowanie polecam zaczac od jednej sztuki.
  A tak z innej bajki zwroc uwage ze twoja kamera nie ma pelnego obrotu do okola wlasnej osi, i co wazniejsze brak jej opcji zoom wiec zastanow sie czy to ci napewno odpowiada.