Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A4 - pro¶ba o pomoc, odczyt pinu i adaptacja kluczyka

mrjo 04 Mar 2009 09:39 10053 13
    mrjo
    Level 10  
    Proszę o pomoc kolegów którzy znaj± dobrze temat. Gdzie odnaleĽć pin do immo w audi a4 '99 1.9 TDI, brak zapisanego nr immo typu AUZ5Z0XD w pamięci (93c66 chyba). Do tej pory nie udało mi się znaleĽć wła¶ciwej lokalizacji w eepromie.

Posiadam 1 kluczyk, który rozsynchronizował się, więc możliwa jest tylko naprawa poprzez adaptacje z użyciem pinu którego oczywi¶cie nie posiadam.

Pozdrawiam!
    janusz2008
    Level 33  
    Z tego nic nie będzie. Wsad uszkodzony!
    janusz2008
    Level 33  
    Tu jest 24c04, a Ty masz 93c66. Auto odpala?, może tylko żle odczytałe¶ eep.
    mrjo
    Level 10  
    Auto jest Ok. Oba wsady s± rozpoznawane przez VAG EEprom programmer 1[1][1].3 jako 93c66 i z obu program nie odczytuje poprawnie pinu. Ze względu na podobieństwo w strukturze obu binów wydaje się, że wsad jest poprawnie odczytany, ale 100% pewno¶ci nie można mieć.
    janusz2008
    Level 33  
    To jak Ty czytałe¶ i czym jak niewiesz jakie to ,,ko¶ci,, I gdzie -ze sterownika, czy w szafie?
    mrjo
    Level 10  
    Odczytałem ze sterownika. Co do typu pamięci to nie mam pewno¶ci. Mam interfejs USB-odb, który z VAGiem 3.11 i 4.09 chodzi bez problemów, natomiast z programami do odczytu pin nie.
    Jedynie program yasser_ECUTool004a pozwala mi na odczyt pamięci i zapis.
    Chyba s± 3 możliwo¶ci: błędy w epromie, zły odczyt epromu, nietypowy wsad sterownika, a może jeszcze inne -sprawa do przemy¶lenia.
    janusz2008
    Level 33  
    Od czytaj eep. w liczniku.
    bodzio012
    Level 33  
    odczytaj wsad z licznika to będzie wiadomo, je¶li nie masz czym to jedĽ do kogo¶ kto ma, dla mnie również ten wsad jaki¶ dziwny
    janusz2008
    Level 33  
    YASER czyta sterowniki EDC-15 iEDC-16.
    czaru¶2008
    Level 12  
    mrjo wrote:
    Odczytałem ze sterownika. Co do typu pamięci to nie mam pewno¶ci. Mam interfejs USB-odb, który z VAGiem 3.11 i 4.09 chodzi bez problemów, natomiast z programami do odczytu pin nie.
    Jedynie program yasser_ECUTool004a pozwala mi na odczyt pamięci i zapis.
    Chyba s± 3 możliwo¶ci: błędy w epromie, zły odczyt epromu, nietypowy wsad sterownika, a może jeszcze inne -sprawa do przemy¶lenia.

Jest jeszcze 4 możliwo¶ć-całkowity brak wiedzy,najlepiej podł±czyc jak±¶ wtyczke ,nacisn±ć enter i gotowe-jak widać nie zawsze to działa.:D
    yaaro
    Level 33  
    I pomy¶leć co będzie jak dostanie pin. Przy tych problemach to raczej nie prędko. Ale jak juz będzie to auto stanie się nieruchomo¶ci±. Wtedy fachowiec zarobi na tej robocie.

Proponuje wzi±ć dwa kluczyki poszukać w okolicy fachowca i zajechać. A vagiem pobaw się na pocz±tek z kasowaniem inspekcji.
    DarekP 2008
    Level 11  
    Mam pytanie Czy program Deltascan Może odczytać pin(login) potrzebny do adaptacji immo? np w audi a4 1.8 95r ?
    bodzio012
    Level 33  
    Raczej nie, je¶li masz pin to możesz użyć tym programem ale nie wyci±gniesz pinu