Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Voice Kraft - zabijam stereotyp.

ALTON 11 Lut 2010 18:41 99109 289
  • #181 11 Lut 2010 18:41
    djvolt
    Poziom 12  

Ja je kupilem od firmy LBX ktory wspolpracuje z polska hurtownia Voice Kraft Voice Kraft Polska tzn 4 satelity, centralny i subwoofer, z racji tego ze chcialem miec subwoofer zamiast frontowych. Za zestaw dalem 698 pln w tym kabel 3m Prolink Y do suba, kabel polski miedziany 30m 2,5mm do kolumn. Cena jak dla mnie znakomita, zwlaszcza ze mam 4 satelity :)

• #183 16 Lut 2010 09:16
    PZ IX
    Poziom 32  

No to w końcu klepie jedna (albo kilka) kitajskich fabryczek, tylko podczas składania zmieniają znaki firmowe oraz inne oznaczenia i wysyłają innym dystrybutorom. Tak to bywa coraz częściej, nie tylko z subwooferami, elektroniką itp.
    Dobre przykłady to różne mniej markowe odtwarzacze DVD, kina domowe (czasem klony klonów), albo z innej dziedziny - duża ilość współczesnych ram rowerowych....

• #184 16 Lut 2010 09:56
    Artur k.
    Admin grupy audio

I tak i nie Panowie. Wszystko jest produkowane w Chinach, z tym że jedno pod nadzorem i kontrolą jakości danej marki, a inne jest podróbą robioną w tej samej fabryce "po godzinach" i nie trzyma żadnych norm. Do tego użyte podzespoły to najczęściej odpady produkcyjne, które nie spełniają norm jakościowych, ale działają i można je sprzedać. Przykładowo - wzmacniacz pierwotnie marki Sony - nie spełnił norm, nie trzymał parametrów, zatem został odrzucony. Koszt jego produkcji jest tak niski, że nie opłaca się doprowadzać go do stanu zgodności, tylko zezłomować, tymczasem na złom szkoda - więc jeśli urządzenie działa, to dajemy mu inną naklejkę (np. Sqony) i sprzedajemy :) Tak to działa Panowie.
    Jedno (markowe) będzie działało przez przynajmniej okres gwarancji, a drugie rozleci się po miesiącu. Kwestia jakości użytych elementów i staranności wykonania.
    Poza tym, to że coś wygląda tak samo lub identycznie, nie oznacza że jest identyczne. Obudowa niczego nie dowodzi.

Trzeba rozkręcić oba wyroby, porównać zastosowane elementy, staranność wykonania, dokonać pomiarów i wtedy możemy dyskutować o tym, czy jest to ten sam wyrób tylko z inną naklejką, czy też się różni!

• #185 16 Lut 2010 16:37
    dymuus
    Poziom 17  

Witam, ja testowałem kolumny VK 7615 na wzmacniaczy Fisher CA-660 i na Cd onkyo dx 6810, oraz z kompa, Wrażenie?? ********* kolumny za prawie 400 zł grały super, zarówno w muzyce jak i w filmach. Za 400 zł nic leszego (nowego) się nie kupi. Owszem, nie dorównują one Mastero 180, ale to Przecież TONSIL i to za 1400 zł a nie VK za 400zł. Moja ocena taka, Jeśli ktoś szuka taniego zestawu "ładnie wyglądającego i w miarę grającego" to niech kupuje VK bez wahania. VK ma opinie *********głośników bo każdy porównuje je do jakichś TONISLOWSKICH typu alton, mastero czy coś innego, ale VK to nie TONSIL...

Moderowany przez dj-MatyAS:

Kolega będzie łaskaw zastanowić się czy warto na publicznym forum używać słów w powszechnej opinii uznanych za niecenzuralne.
    Blokada pisania na okres tygodnia (do 22.02.10 włącznie)

• #186 16 Lut 2010 17:14
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Można było zastąpić przekleństwa tysiącem innych wyrażeń ale jaka kultura taka wypowiedź. O słabych głośnikach przez szacunek do samego siebie pisać nie będę. Możliwe, że to kwestia wrażliwości na reprodukowany dźwięk ale uważam, że nie warto wystawiać się na ośmieszenie pisząc o cudach typu VK.

• #187 16 Lut 2010 17:35
    djvolt
    Poziom 12  

Artur k. napisał:
    I tak i nie Panowie. Wszystko jest produkowane w Chinach, z tym że jedno pod nadzorem i kontrolą jakości danej marki, a inne jest podróbą robioną w tej samej fabryce "po godzinach" i nie trzyma żadnych norm. Do tego użyte podzespoły to najczęściej odpady produkcyjne, które nie spełniają norm jakościowych, ale działają i można je sprzedać. Przykładowo - wzmacniacz pierwotnie marki Sony - nie spełnił norm, nie trzymał parametrów, zatem został odrzucony. Koszt jego produkcji jest tak niski, że nie opłaca się doprowadzać go do stanu zgodności, tylko zezłomować, tymczasem na złom szkoda - więc jeśli urządzenie działa, to dajemy mu inną naklejkę (np. Sqony) i sprzedajemy :) Tak to działa Panowie.
    Jedno (markowe) będzie działało przez przynajmniej okres gwarancji, a drugie rozleci się po miesiącu. Kwestia jakości użytych elementów i staranności wykonania.
    Poza tym, to że coś wygląda tak samo lub identycznie, nie oznacza że jest identyczne. Obudowa niczego nie dowodzi.

Trzeba rozkręcić oba wyroby, porównać zastosowane elementy, staranność wykonania, dokonać pomiarów i wtedy możemy dyskutować o tym, czy jest to ten sam wyrób tylko z inną naklejką, czy też się różni!

Dokladnie o to chodzi i nikt mi nie powie, ze markowe produkty nie sa chinskie badz chinskopodobne, wszystko jest produkowane w chinach, a moze byc konczone gdzie indziej. Nokia Made in China, Finished in Finland - NOKIA a NOKLA jaka roznica? Znikoma, to i to tak samo chodzi, co z tego, ze ma inne oprogramowanie? Jeszcze troche a Symbian i inne tego typu systemy pojda spac jak chiny wezma sie za to, juz zapowiadaja, ze stworza wlasnego androida... Wszystko jeden szajs. Mialem nokie 6300, Nokie 5300 i co? Nigdy wiecej zadnej Nokii! Teraz mam chinszczyzne Dorado D600 i 100x lepiej chodzi i ma wiecej funkcjonalnosc niz szajsowata 5300.

dymuus napisał:
    Witam, ja testowałem kolumny VK 7615 na wzmacniaczy Fisher CA-660 i na Cd onkyo dx 6810, oraz z kompa, Wrażenie?? ZAJE..BISTE, kolumny za prawie 400 zł grały super, zarówno w muzyce jak i w filmach. Za 400 zł nic leszego (nowego) się nie kupi. Owszem, nie dorównują one Mastero 180, ale to Przecież TONSIL i to za 1400 zł a nie VK za 400zł. Moja ocena taka, Jeśli ktoś szuka taniego zestawu "ładnie wyglądającego i w miarę grającego" to niech kupuje VK bez wahania. VK ma opinie chuj...owych głośników bo każdy porównuje je do jakichś TONISLOWSKICH typu alton, mastero czy coś innego, ale VK to nie TONSIL...

Oczywiscie, z toba tez sie zgadzam w 100%. Jak ktos sobie chce kupic kolumny za 1500 to niech kupuje, niewiele mniej straci jak kupi VK proste.

pol102 napisał:
    Można było zastąpić przekleństwa tysiącem innych wyrażeń ale jaka kultura taka wypowiedź. O słabych głośnikach przez szacunek do samego siebie pisać nie będę. Możliwe, że to kwestia wrażliwości na reprodukowany dźwięk ale uważam, że nie warto wystawiać się na ośmieszenie pisząc o cudach typu VK.

Kolejny sie znalazl, dziecko businessmana. Jak masz sie wypowiadac i porownywac VK do kolumn za 2,5 kola to sobie lepiej wsadz ta wypowiedz w buty za przeproszeniem. CUD to jest taki jak ktos uzbiera na porzadny sprzet w POLSCE! VK trafil w sedno calej sprawy i stworzyl prdukt, ktory bedzie cieszyl sie uznaniem w Polsce, kazdy przecietny polak majac w reku 1500 zainwestuje w markowy amplituner i kolumny 5.0 badz 5.1 firmy VK, zamiast wydac cala kase na markowe kolumny typu JAMO, na ktore bedzie mogl sie jedynie patrzec i glaskac.

Moderowany przez Artur k.:

Proszę pohamować swoje emocje, następna wypowiedź w tym tonie zakończy się regulaminowymi konsekwencjami.
    Regulamin p.10.4, p.10.8

• #188 16 Lut 2010 17:53
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #189 16 Lut 2010 18:08
    djvolt
    Poziom 12  

Jakos nie widze innych firm majacych identyczne kolumny co VK i takiej skali sprzedazy, czyzby VK wykupil sobie wzgledy i chinczyka? Ot moze i wlasnie tak jest... Jak cos to moge ci cos dac do porownania: Ford Galaxy, Seat Alhambra, VW Sharan czym sie roznia oprocz znaczka i klasy modelu? Wez pod uwage to, ze kazdy moze nawet z Panasonica zrobic sobie swoja marke "dejavu"... ale musisz wtedy wiecej sprzedawac, zeby chinczyk mial wieksze zyski z ciebie niz z Panasonica.

• #190 16 Lut 2010 18:32
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    poza tym, to że coś wygląda tak samo lub identycznie, nie oznacza że jest identyczne. Obudowa niczego nie dowodzi.

Jeśli cena jest również podobna... Jakoś nie wierzę że 90% tych produktów to odpady z fabryk. To by oznaczało że jakieś 10% trafia do producentów, a reszta to odpady i stanowią one 90% produkcji? ;)

Cytat:
    kazdy moze nawet z Panasonica zrobic sobie swoja marke "dejavu"

I tak też właśnie robią. Zamawiasz jakiś produkt, tylko wprowadzasz drobne zmiany np. nalepka i masz już własną markę kolumn/głośników.

Przykład?
    aukcja: 910179844, głośniki firmy .... Admar :D

A co do VK:
    91617748
    Te ceny zabijają. Jeśli za 430 zł mamy komplet 5 kolumn, w którym jest 20 głośników...to jakiej to może być jakości?

Ja powiem tak: Idziemy na ilość? Jeśli ktoś ceni jakość, to nie będzie za wszelką cenę szukał aukcji typu "jak najwięcej, za jak najmniej pieniędzy". Nie o to chodzi. Jakość dźwięku w tych kolumnach jest niska -> nie mają zwrotnic, głośniki są niestarannie sklejone, a obudowa jest również marnej jakości. Gdy się popsuje, to zazwyczaj "nie wiadomo za co się chwycić", bo okazuje się że każdy komponent jest słaby.

Grać gra.... ale hi-fi to to nie jest.

• #191 16 Lut 2010 18:37
    djvolt
    Poziom 12  

SzokalML napisał:
    Cytat:
    poza tym, to że coś wygląda tak samo lub identycznie, nie oznacza że jest identyczne. Obudowa niczego nie dowodzi.

Jeśli cena jest również podobna... Jakoś nie wierzę że 90% tych produktów to odpady z fabryk. To by oznaczało że jakieś 10% trafia do producentów, a reszta to odpady i stanowią one 90% produkcji? ;)

Cytat:
    kazdy moze nawet z Panasonica zrobic sobie swoja marke "dejavu"

I tak też właśnie robią. Zamawiasz jakiś produkt, tylko wprowadzasz drobne zmiany np. nalepka i masz już własną markę kolumn/głośników.

Przykład?
    aukcja: 910179844, głośniki firmy .... Admar :D

A co do VK:
    91617748
    Te ceny zabijają. Jeśli za 430 zł mamy komplet 5 kolumn, w którym jest 20 głośników...to jakiej to może być jakości?

Ja powiem tak: Idziemy na ilość? Jeśli ktoś ceni jakość, to nie będzie za wszelką cenę szukał aukcji typu "jak najwięcej, za jak najmniej pieniędzy". Nie o to chodzi. Jakość dźwięku w tych kolumnach jest niska -> nie mają zwrotnic, głośniki są niestarannie sklejone, a obudowa jest również marnej jakości. Gdy się popsuje, to zazwyczaj "nie wiadomo za co się chwycić", bo okazuje się że każdy komponent jest słaby.

Grać gra.... ale hi-fi to to nie jest.

Grac graja jak dla mnie lepiej niz te dziadowskie Creative czy Logitech, plastiki dziadowskie, juz wole VK :D Jesli chodzi o "chwycanie sie" to po kij? Usmiechasz sie do sprzedawcy i za 100pln masz dwie nowe satelitki, a za 150 dodatkowo centralny, jak cos sie popsuje to... po prostu wyrzucasz i kupujesz nowe ot taka zasada :D

• #192 16 Lut 2010 18:40
    Artur k.
    Admin grupy audio

SzokalML napisał:
    Cytat:

Źle rozumujesz - załóżmy, że producent X wykonuje serię dajmy na to głośników - 5% tej serii nie przeszło pozytywnych testów jakości - czyli są to odpady produkcyjne.
    Dalej - 90% tego, co zostało (czyli z 5% całości produkcji) trafia na rynek jako no-name :)

Natomiast nie jest to regułą, często pewnie Chińczycy mając park maszynowy, po prostu po godzinach robią swoje własne wyroby z własnych materiałów niższej jakości i oczywiście mniej starannie, bo nie ma przecież wymagań jakościowych - na sztukę, byleby tylko działało :)

• #193 16 Lut 2010 18:44
    djvolt
    Poziom 12  

Ee tam co Ty gadasz, widziales jakie piekne sa komorki chinskie? PIEKNE! A jaka cena piekna :D Jak sie zepsuje wyrzucasz i kupujesz druga taka sama, bo cie stac :!:

Co do VK to tez sa piekne :!: Akurat ten model co ja mam fantastycznie zostal wykonczony, idealnie wszystko posklejane i dopasowane.

• #194 16 Lut 2010 18:53
    Artur k.
    Admin grupy audio

djvolt napisał:
    Ee tam co Ty gadasz, widziales jakie piekne sa komorki chinskie? PIEKNE! A jaka cena piekna :D

Widziałem jak się pięknie sypią. Widziałem też mój piękny chiński telefon SE W300i, który bezawaryjnie działał od 3 lat - ile razy on upadł to tylko on sam wie. Póki co padła taśma, w pięknej cenie 40zł będę miał nową, wymienię sobie i będę miał telefon na kolejne 3 lata. Dałem za niego również piękną kwotę - 500zł, 3 lata temu.

Zrzuć chinola na ziemię z wysokości 2m, zobaczymy czy nadal będzie działał, czy jak piszesz:
    Cytat:
    Jak sie zepsuje wyrzucasz i kupujesz druga taka sama, bo cie stac

Po prostu pięknie :)

• #195 16 Lut 2010 18:58
    dues
    Poziom 28  

Tylko że chińska "piękna" komórka spełni wymagania większości jeśli się przez nią dogadasz. Za to dźwięku z tych chińskich wynalazków nie każdy jest w stanie słuchać bo nie każdego zadowolą. W przeciwieństwie do komórek wiele osób kupuje kolumny na lata i chce cieszyć się dźwiękiem.

• #196 16 Lut 2010 19:11
    Artur k.
    Admin grupy audio

dues napisał:
    Tylko że chińska "piękna" komórka spełni wymagania większości jeśli się przez nią dogadasz.

Nie!, bo jeśli telefon ma służyć tylko do rozmów i sms, to ja idę, kupuję Nokię 3310 za 80zł i będzie mi służyła nawet 20 lat.

Natomiast jak ktoś kupuje coś takiego:
    http://www.amazon.co.uk/DORADO-Bluetooth-Radio-UNLOCKED-MOBILEPHONE/dp/B002BNX3F8
    To nie zależy mu tylko na rozmowach, a na bajerach i jeszcze chce na tym zaoszczędzić.
    Myślenie krótkowzroczne, ale nie moje pieniądze i nie moja sprawa.

Kolega djvolt kiedyś to zrozumie - jak będzie starszy i zacznie zajmować się poważnymi rzeczami ;)

• #197 16 Lut 2010 19:17
    SzokalML
    Poziom 36  

Otóż to. Kolumny kupuje się na lata, chociaż oczywiście jak się jest audio-fanem, to najczęściej chce się słuchać różnych kolumn. Ale nie jest to jednoznaczne z kupowaniem badziewia.

Jeśli ktoś ma niski gust muzyczny, i po prostu mu nie zależy albo kupuje np. kolumny do grania w knajpie w tle, to owszem, może coś takiego kupić. Albo żeby się popisać żeby coś takiego w salonie.

Cytat:
    jak cos sie popsuje to... po prostu wyrzucasz i kupujesz nowe ot taka zasada

Tak, ale zasada idiotyczna, skutkiem tego przepłacasz, bo musisz kupować co i rusz nowe badziewie, wyrzucać itd. no i frustrować się że coś się zepsuło.

Ale widzę ogólną tendencję do "pogarszania" jakości. Ludzie wyrzucają stare solidne drewniane lub fornirowane meble "bo niemodne" zastępując je np. wiórówką oklejoną folią.

Aczkolwiek pozytywnym efektem ubocznym głupoty ludzi jest to, że można dzisiaj nabyć za bezcen kolumny czy wzmacniacze, które kiedyś kosztowały bardzo dużo, i cieszyć się ich dźwiękiem.

• #198 16 Lut 2010 19:23
    Artur k.
    Admin grupy audio

SzokalML napisał:

Cytat:
    jak cos sie popsuje to... po prostu wyrzucasz i kupujesz nowe ot taka zasada

Tak, ale zasada idiotyczna, skutkiem tego przepłacasz, bo musisz kupować co i rusz nowe badziewie, wyrzucać itd. no i frustrować się że coś się zepsuło.

Oczywiście! Mam w pracy DVD Pioneer DV-393, działa 4 lata, czyszczony był tylko laser (dwukrotnie). Sprzęt kosztował jeśli dobrze pamiętam ok. 300zł.
    Natomiast mój znajomy w ciągu 2 lat ma już czwarte DVD marki Viwa (czy jak to się pisze), za 90zł z Tesco.
    Zaoszczędził na zakupie chińczyka? Wystarczy wykonać proste działanie matematyczne by się przekonać.
    Już wolałbym kupić sprzęt na raty.

• #199 16 Lut 2010 19:54
    djvolt
    Poziom 12  

Moj chinski Skytronic (telewizor) dzialal 10 lat i co teraz powiecie? To co chinskie nie naczy nietrwale badz kaszana... Uwazajcie na slowa, chinskie jest WSZYSTKO! Bo w chinach jest najtansza sila robocza i tam produkcje maja najwieksze firmy na swiecie. Wynalazki buduja na polibudach, giganci kupuja projekt, chinole buduja i ot mamy siwetny wynalazek typu: BYD, Korporacja BYD jest ceniona na calym swiecie! Nikt nie ma takiej technologii jaka maja chinczycy, a samochodzik SAM, no coz w Polsce nierealne... SAM i co powiecie?

Co do DVD... Jak nie dba to tak ma, moj znajomy kupuje tylko WIWA, poniewaz ma tak rozbudowane kodery, ze zwykle markowe DVD nie ma szans za ta cene... Ja dorado mam juz 2 lata, spadl 10 razy, telefon nie jest od spadania tylko od dzwonienia. Rzuc sobie samsungiem E250 to zobaczysz jak ci szybko poleci wysiwetlacz... Rzuc nokia E98 czy Omnia to przekonasz sie jak szybko mozna takie urzadzenie zjarac poprzez glupi upadek... Moj prezes ma Omnie, z mila checia zamieni niedlugo na chinski produkt, a omnie sprzeda, bo jest nienormalna do uzytkowania i sie wiesza.

• #200 16 Lut 2010 20:47
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #201 16 Lut 2010 21:15
    SzokalML
    Poziom 36  

Już nie mówiąc o tym że, w przypadku kolumn chodzi też o radość z dźwięku, a nie "żeby coś tam grało".

A te kolumny nie mają praktycznie zwrotnic, i bas jest dość mocno "podbarwiony", aby stworzyć wrażenie że jest go dużo. wysokotonówki również marnej jakości i pewnie syczą, tym bardziej że odfiltrowane jedynie kondensatorem!
    Nie przypuszczam, żeby to przyjemnie grało. boli po dłuższym słuchaniu głowa, i że "zaciemnia" obraz całej muzyki.

To trochę jak różnica jak pomiędzy ładnym starym samochodem, a stuningowanym golfem ;)

• #202 16 Lut 2010 21:32
    Artur k.
    Admin grupy audio

SzokalML napisał:
    A te kolumny nie mają praktycznie zwrotnic, i bas jest dość mocno "podbarwiony", aby stworzyć wrażenie że jest go dużo.

Nie wiem jak VK, ale rozkręcałem kiedyś jakieś trójdrożne kolumny BSS - podobne cenowo do VK. W środku były dwa kondensatory - jeden o mniejszej pojemności na tony wysokie, a drugi o większej na tony średnie. Głośnik niskotonowy oczywiście podłączony bezpośrednio.
    Zainteresowało mnie tylko jedno - kondensatory były produkcji radzieckiej - ZSRR!

• #203 16 Lut 2010 21:44
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    ma być naprawiony ( i to w dodatku jak najtańszym kosztem - jeśli nie wierzysz zapytaj w autoryzowanych serwisach)

A najczęściej po prostu wymieniają na nowy, ten "utylizując" ponieważ po pierwsze, to się nie opłaca, a po drugie, nie ma nawet bazy ludzi którzy by to robili - bo nie opłaca się jej zatrudniać, taniej wychodzi po prostu gdy ktoś reklamuje wymienić na nowy.

Ja polecam taką refleksję: te ultra-tanie sprzęty z allegro na dodatek najczęściej są dostępne w dużych ilościach, i na wyróżnionych aukcjach. Kto sprzedaje od czasu do czasu na allegro wie, że coś takiego bardzo dużo kosztuje.

Czyli ci sprzedawcy, muszą jeszcze do tych kosztów doliczyć marżę. No to pytanie - po jakiej cenie oni ten sprzęt kupują, że jeszcze na tym zarabiają? :|

Ponadto import tego badziewia paraliżuje polską wytwórczość - bo po co płacić więcej, skoro można mieć niby "to samo" (a w praktyce po prostu szajs) za dużo mniejszą cenę? Chińskie produkty wyglądem dla laików się nie różnią...

Cytat:
    Zainteresowało mnie tylko jedno - kondensatory były produkcji radzieckiej - ZSRR!

Padam :D pytanie tylko, czy to może użytkownik tych kolumn wymienił je na takie, w momencie gdy oryginalne kondensatory - elektrolity - bo takie z oszczędności ładują w tego typu kolumnach :D "poszły".

• #204 16 Lut 2010 21:53
    djvolt
    Poziom 12  

dj-MatyAS napisał:
    djvolt - Wybacz Kolego porównanie, ale ponieważ zupełnie nie rozumiem Twoich histerycznych postów ośmielę się porównać Twoje zachowanie do psiaka, który tak zajadle szczeka na wszystko i wszystkich wokół, że w końcu i jego własny ogon zaczyna mu się nie podobać...

Nie wiem co Ci chodzi, widocznie idziesz teoretycznym, profesorskim tokiem myslenia pomijajac praktyczne kroki panujace w okolo. Ja temat zakonczylem parenascie postow wyzej lecz jak zwykle zagrzmialo :) Macie racje, kazdy kupuje to co chce, jedni zaluja, drudzy sa zadowoleni. Ja jestem zadowolony, wszystkim steruje porzadny amplituner i wogole nie narzekam, audiofilem nie jestem, podziwiam ludzi, ktorzy kupe kasy wydaja na sprzet, bo chca uslyszec glupi doskonaly dzwiek. UPRZEDZAM! IDEALNY DZWIEK NIE ISTNIEJE!. Co do VK - jesli Wam nie podobaja sie glosniki to w kazdej chwili mozna jes wymienic, lepsze to niz Logitech badz Creative z wysokiej polki. Dla mnie to koniec tematu, Wy sie "zryjcie" miedzy soba. Pozdrawiam.

djvolt napisał:
    ... Ja temat zakonczylem parenascie postow wyzej ...

A, to przepraszam; nie zauważyłem jakoś...Ale w takim razie, skoro już temat Przez Kolegę jest zakończony; prosiłbym o poprawienie wszystkich błędów we wszystkich Kolegi postach.
    Regulamin p.15
    (dj-MatyAS)

• #205 16 Lut 2010 21:57
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #206 16 Lut 2010 22:02
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #207 16 Lut 2010 22:12
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Artur, bo to był hi-end w najczystszej postaci - minimalizm w zwrotnicy. :D

djvolt napisał:

Kolejny sie znalazl, dziecko businessmana. Jak masz sie wypowiadac i porownywac VK do kolumn za 2,5 kola to sobie lepiej wsadz ta wypowiedz w buty za przeproszeniem. CUD to jest taki jak ktos uzbiera na porzadny sprzet w POLSCE

Kolego, jeśli ktoś szanuje wykonawców, których słucha, kocha sprzęt audio, to uwierz mi, ale będzie harował po godzinach, aby uzbierać na system znacznie lepszy od hołubionego przez Ciebie VK. Ewentualnie kupi sprzęt używany w cenie VK. Pozostaje jeszcze DIY. Tak jak ja. Odtwarzacz okupiony pracą po godzinach (zresztą jak i fundusze na resztę systemu), wzmacniacz używany ale od producenta a zestawy głośnikowe są efektem pracy moich dwóch lewych rąk.

Może troszkę nie na temat, ale podam taki przykład. W Indiach koncern TATA produkuje samochód za 2tys. dolarów. Z całą pewnością wolał bym jeździć nie co wiekowym passatem (mam i śmigam).
    Nie stać Ciebie na nowe głośniki za 2.5 tysiąca. To nie kupuj badziewia, tylko używane zestawy za 500zł. To samo tyczy się innych elementów systemu. Tani CD. Szukaj philipsa, jedne z lepszych niezawodnych napędów, wymiana innych podzespołów to mały wydatek. Nie stać Ciebie na NAD c355BEE? To wybierz c350 za 1/4 ceny lub 3020 za 1/8. Itd. A z serwisem nie ma najmniejszego problemu. :D

• #208 16 Lut 2010 23:06
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    podziwiam ludzi, ktorzy kupe kasy wydaja na sprzet, bo chca uslyszec glupi doskonaly dzwiek. UPRZEDZAM! IDEALNY DZWIEK NIE ISTNIEJE!. Co do VK - jesli Wam nie podobaja sie glosniki to w kazdej chwili mozna jes wymienic,

Podziwiasz ludzi, a następnie piszesz "głupi doskonały dźwięk" - bardzo ciekawe. Widzisz, nie chodzi o doskonały dźwięk. Kto nieco bardziej angażuje się w słuchanie muzyki, po usłyszeniu jakichkolwiek lepszych kolumn od swoich obecnych, zaczyna doceniać że odsłuch ma znaczenie i czerpie z tego przyjemność.

Jest duża grupa ludzi którzy słuchają na badziewnych "pierdziawkach" komputerowych, i co mówią? to samo - że nie są audiofilami :D
    Więc zależy gdzie postawisz granicę, ja np. stawiam ją wyżej niż VK, bo wiem co za dźwięk wydobywa się z tych kolumn.

A wątek ekonomiczny jest naprawdę dla mnie niezrozumiały. Ludzie wydają na różne głupoty dużo większe pieniądze, żeby wspomnieć np. samochody, papierosy czy bibeloty do mieszkania. Zależy komu na czym zależy.

Poza tym jak już udowodniliśmy - kupowanie badziewia nie jest wcale takie opłacalne. Dobre kolumny - będą służyć jeszcze twoim dzieciom. Badziewie - za parę lat będzie do wyrzucenia. Pozostanie frustracja.

Aha, jeszcze jedno pamiętajmy że w hi-fi nie chodzi o to, jak głośno grają kolumny, albo z jaką ilością basu! Takimi wyznacznikami którymi kierują się ultra-laicy.
    Dźwięk ma być dobry. Jeśli ktoś słucha od paru lat muzyki z podbitym na max basem i sopranem to raczej nie ta bajka - stwierdzi że dobre (w odczuciu producentów :D) kolumny grają do kitu.

Dlatego też królują tanie rozwiązania - niefiltrowane głośniki (tylko kondensatory na wysokie tony), bass-reflex nastrojony tak żeby "buczało", i poważne ubytki w sekcji średniotonowej (ba! dzięki temu uzyskujemy kontur bez konturu czyli jeszcze lepiej )

• #209 16 Lut 2010 23:07
    PZ IX
    Poziom 32  

djvolt - kompromitujesz się. Porównujesz Nokię do NOKLI? Teraz to jesteś kompletnie niepoważny. Nawet nie wiesz, gdzie dzwoni, a już szukasz w którym kościele?
    przemo-lukas. No co do Philipsa to bez przesady. CDM 4 czy 12 to dość kosztowny laser. Lepiej człowiek wyjdzie kupując których z wielu CD Sony (często tam są KSS 150 lub 210). Yamaha CDX-390 i inne z tego okresu też mają 210tkę. To tanie i łatwo dostępne lasery.