Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat podłączenia wzmacniacza do skrzyni...

saibek 04 Mar 2009 14:55 14495 6
  • #1 04 Mar 2009 14:55
    saibek
    Poziom 9  

Prośba o jakiś prosty szybki schemat podłączenia takiego zestawu:

Radio JVC KD-G632.
    Skrzynia Soling CP123.
    Wzmacniacz Helix DB TWO.
    Kable Dietz - takie:

Kable:
    * prądowy czerwony 5m o przekroju 20mm2,
    * prądowy czarny 1m o przekroju 20mm2,
    * oprawka z bezpiecznikiem 40A,
    * konektory oczkowe 8,5mm i widełkowe 4,2mm,
    * interkonektor w podwójnym ekranie 5m z przewodem sterującym.

Chodzi oczywiście o podpięcie skrzynki pod wzmacniacz Helixa.
    Jak go mostkować, aby uzyskać te 200W RMS na jednym kanale?
    Mógłby ktoś podpowiedzieć? Dopiero "raczkuję" w temacie i nie chciałbym zrobić czegoś głupiego, a i dobrze, żeby było to zrobione jak należy i bezpiecznie przede wszystkim... Dlatego przepraszam za laickie pytania.

Powiedzcie mi czy dobrze to wszystko obczajam:
    Kabel czerwony od aku do wzmacniacza (bezpiecznik w oprawce 30cm od aku)
    Kabel niebieski (masa) - od wzmaka do masy na karoserii
    Przewody RCA od radia do wzmaka

Przy skrzyni miałem takie kable:
    - i rozumiem, że to takim cudem mam łaczyć skrzynię do wzmaka?

BTW czy taki kabel może być, czy również mam kupić jakiś inny? Taki dostałem gratis do skrzynki, dlatego jest. ;)

Byłbym bardzo wdzięczny za wskazówki.
    Serdecznie pozdrawiam.

0 6
  • #2 04 Mar 2009 15:42
    slvestr
    Poziom 32  

Mostek we wzmacniaczu to skrajne zaciski wyprowadzeń na głośniki. A kable do głośników mogłyby być grubsze na 200W RMS takie jak do zasilania 20mm[sup]2[/sup].

0
  • #3 04 Mar 2009 16:37
    ukashec
    Poziom 22  

Potrzebujesz jeszcze kabla Remote od radia do wzmaka.

Ten kabel od wzmaka do skrzyni 1,5 mm^2 to zdecydowanie za cienki. Minimum to 4 mm^2 chyba że masz długi odcinek tego cienkiego to możesz dać go podwójnie.

0
  • #4 04 Mar 2009 16:39
    miki87
    Poziom 20  

Tutaj masz fotkę Twojego wzmacniacza i podłączenia:
    Schemat podłączenia wzmacniacza do skrzyni...

Z lewej strony kable RCA do radia, z prawej masz kable zasilające(ktoś chyba dał podwójnie cienkie kabelki-ale Ty daj dwa solidne przewody do plus(bezpiecznik ok. 30cm od akumulatora) i minus(może być z karoserii), oraz cieniutki kabelek remote do radia(w radiu wyjście na sterowanie anteny - zazwyczaj kolor niebieski)( z tego co napisałeś to kabelek remote masz łącznie z Czinczami). Niżej z prawej strony widać kable głośnikowe podłączone w mostku idące do subwoofera.

PS. Tego żółtego kabla nie bierz pod uwagę.

1
  • #5 04 Mar 2009 19:55
    saibek
    Poziom 9  

Siemanko.
    Udało mi się podpiąć ten wzmak i zagrał nawet, ale wywala go przy większych volumach.

Jutro zrobię Wam Panowie fotki wejść tego wzmaka i jak wszystko zostało podpięte oraz wyjść z radia z tyłu i powiecie mi co jest nie tak, ew. co dokupić, żeby zagrało jak należy.

Skrzynka nie zagrała jakoś rewelacyjnie, pewnie właśnie przez te cieniutkie kable łączące ją ze wzmakiem. Kupię jakieś solidniejsze. Tanio wyjdzie, bo niewiele ich potrzeba.
    Powiedzcie mi (najlepiej firma/model kabla) co kupić do podłączenia skrzyni do wzmaka, żeby grało na max swoich możliwości. 20mm2 będzie ok, tak jak przewody zasilające? Jakie?

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Nie spodziewałem się potraktowania sprawy tak serio z Waszej strony, bo pytania laickie, a jak wiadomo - takie denerwują obeznanych w temacie. ;)

Zdr.

0
  • #6 05 Mar 2009 17:15
    saibek
    Poziom 9  

Już ze wszystkim sobie poradziłem.

To w jaki kabel optymalnie celować do tej skrzyni? Kupiłem dziś metr 4mm2 i jest lepiej, ale chyba to jeszcze za mało. Poza tym kabel firmy Voice Kraft (taki tylko mieli u mnie w mieście, więc wziąłem, choć wiem, że jakością to nie grzeszy). Jakiej firmy i jakiego kabla szukać? Mało potrzebuję, więc może być naprawdę jakiś droższy kozak. :) W końcu metr i tak nie będzie kosztował nie wiadomo ile.

0
  • #7 05 Mar 2009 23:04
    sysiu17
    Poziom 18  

Przy tym sprzęcie nie odczujesz różnicy między 4 , a 20mm2. Nie ta moc:) (oczywiscie mówie podłączenie wzmacniacz-tuba) Pozdrawiam:)

0
  Szukaj w 5mln produktów