Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Plazma PHILIPS 42PF9952, kody błędów.

04 Mar 2009 15:58 3251 7
  • Level 23  
    Szukam kodów błędów plazmy PHILIPS 42PF9952 (chassis FTV1.9-DE AA). Interesuje mnie co oznacza błąd o kodzie 091 (telewizor wyłącza się po kilku minutach i jednostajnie mruga LED). Proszę o informację.
  • Level 23  
    Dziękuję za zainteresowanie ale tam nic nie piszą o kodzie 091.
  • Level 16  
    Z tego co się orientuję to w tym chassis nie ma błędu 091. Ale jest err 9 i err 1:
    err 1 - +5V +5V pin at µP is low.
    err 9 - Blocked NVM IIC bus NVM IIC bus is not correct
  • User removed account  
  • Level 23  
    Dziękuję za informację. Okazuje się, że błędy zapisane w trybie serwisowym nie mają nic wspólnego z wyłączaniem się telewizora. Wykasowałem błędy, telewizor nadal się wyłącza, ale nie zapisuje żadnych błędów. Dodam, że jeśli telewizor długo nie pracuje wyłącza się po ok. 1-2 minut (jednostajnie mruga LED). Później każda próba załączenia kończy się wyłączeniem w momencie pojawienia się obrazu i głosu. Zaobserwowałem, że na sekundę przed wyłączeniem napięcie Va spada z 65V do ok. 55V. Chłodzenie przetwornicy wytwarzającej napięcie Va nic nie zmienia (przeciążenie?).
  • Service technician RTV
    Obejrzyj scany=deszyfratory (scalaki) NA18100-5007 na złaczach panelu > płytki COM-YD4, COM-YU4 > jak masz dziurki w nich do wymiany
    Nastepnie hybrydy (4 szt) pod duzymi radiatorami na płytach X/i Y > lewa i prawa str. panelu FPF42C10660UE-xx

oraz Elektrolity na płytkach (jeśli to co powyżej sprawne)!!!