Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma PHILIPS 42PF9952, kody błędów.

04 Mar 2009 15:58 3092 7
  • Poziom 23  
    Szukam kodów błędów plazmy PHILIPS 42PF9952 (chassis FTV1.9-DE AA). Interesuje mnie co oznacza błąd o kodzie 091 (telewizor wyłącza się po kilku minutach i jednostajnie mruga LED). Proszę o informację.
  • Poziom 23  
    Dziękuję za zainteresowanie ale tam nic nie piszą o kodzie 091.
  • Poziom 15  
    Z tego co się orientuję to w tym chassis nie ma błędu 091. Ale jest err 9 i err 1:
    err 1 - +5V +5V pin at µP is low.
    err 9 - Blocked NVM IIC bus NVM IIC bus is not correct
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Dziękuję za informację. Okazuje się, że błędy zapisane w trybie serwisowym nie mają nic wspólnego z wyłączaniem się telewizora. Wykasowałem błędy, telewizor nadal się wyłącza, ale nie zapisuje żadnych błędów. Dodam, że jeśli telewizor długo nie pracuje wyłącza się po ok. 1-2 minut (jednostajnie mruga LED). Później każda próba załączenia kończy się wyłączeniem w momencie pojawienia się obrazu i głosu. Zaobserwowałem, że na sekundę przed wyłączeniem napięcie Va spada z 65V do ok. 55V. Chłodzenie przetwornicy wytwarzającej napięcie Va nic nie zmienia (przeciążenie?).
  • Spec od monitorów
    Obejrzyj scany=deszyfratory (scalaki) NA18100-5007 na złaczach panelu > płytki COM-YD4, COM-YU4 > jak masz dziurki w nich do wymiany
    Nastepnie hybrydy (4 szt) pod duzymi radiatorami na płytach X/i Y > lewa i prawa str. panelu FPF42C10660UE-xx

oraz Elektrolity na płytkach (jeśli to co powyżej sprawne)!!!