Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dyskusja - stabilność w podkręcaniu.

ninjafan 04 Mar 2009 17:00 3486 42
Altium Designer Computer Controls
    przemoF1
    Level 18  
    Mam takie pytanie: Czy używanie programu SuperPI niesie za sobą jakieś konsekwencje? Np. jak mam słaby zasilacz to coś się stanie? Nie mam jeszcze podkręcanego procka ale chce tak sobie sprawdzić ile wyjdzie przy próbce 1M ;)
  • Altium Designer Computer Controls
    iron64
    Level 41  
    SuperPI obciąża sprzęt mniej niż przeciętna gra, zatem jeśli podczas gier nic nie wybuchło to superPI możesz włączyć.
    ninjafan
    Level 19  
    przemoF1 wrote:
    ... Np. jak mam słaby zasilacz to coś się stanie? ...

Ale może się stać. Kolega może się pochwalić jaki posiada zasilacz, zanim będzie za późno.
  • Altium Designer Computer Controls
    przemoF1
    Level 18  
    Lepiej się nie przyznawać... Tracer 400W
    Avatat
    Level 26  
    PrzemoF1 dawaj podnoś czasy do rankingu, jest już nas wielu :D
    O ile pamiętam masz jakiegoś celerona - 400W powinno Ci wystarczyć ;)
    Jak już pisałem ja swojego zwycięskiego Pentiuma ciągnąłem z 3.0 na 3.6 GHz na zasilce 350W "I-BOX'a" :D
    Pozdrawiam!
    przemoF1
    Level 18  
    czyli myślisz że przy mojej zasiłce mogę coś podkręcać? Np. zmianę fsb z 1333Mhz na 155 mogę zmienić?
    Mery84
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tak możesz. Na własną odpowiedzialność o czym musisz pamiętać.
    przemoF1
    Level 18  
    Ok ale mi chodzi czy bezpiecznie mogę to zrobić tzn. czy nic nie spiep... zepsuję chciałem powiedzieć ;)? Bo o wielu osób słyszałem że przy takiej zasiłce to nie ma co się do O/C zabierać.
    Mery84
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kolego nikt nie poręczy Ci bezpieczeństwa samego podkręcania, a już na pewno nikt nie poręczy Ci podkręcania na zasilaczu klasy prawie jak zasilacz.
    Są ludzie co podkręcają na iBOXach, tracerach, mercury i innych wynalazkach ale to ich sprzęt i ich wybór.
    Spróbować możesz ale nie rzucaj się na głęboką wodę tylko weź to Sobie na spokojnie i po woli obserwując co się dzieje ze sprzętem, kontroluj napięcia, temperatury.
    blaze0483
    Level 12  
    Co do stabilności w podkręcaniu. Osobiście uważam system za stabilny po 48h na prime95 i 3 miesiącach użytkowania bez trzasków najmniejszych... a jeśli na jakimś polu (nie wykorzystywanym w codziennej eksploatacji procesora), przy teście sprawdzającym jedną,marginalną operację wyskakuje błąd to ... co z tego?!! Nigdy Ci to nie przeszkodzi, więc z punktu widzenia "domowego" użytkownika układu, JEST ON STABILNY.
    tronics
    Level 38  
    Ja stabilność testuję inaczej. Normalnie Orthos 2 godzinki i jak nic nie 'wylata' to odpalam klienta BOINC i jeśli po tygodniu wszystkie projekty są valid to znaczy że jest stabilnie. Dlaczego uważam, że jest ok? Bo kilka (jeśli nie kilkanaście) innych komputerów zarejestrowanych w tej sieci obliczeń rozproszonych dostaje te same dane do opracowania, konfiguracje mogą być diametralnie różne, ale jeśli obliczenia wychodzą tak samo to znaczy, że wszystko jest ok. Można też potestować Folding@Home, w razie błędu wyskoczy błąd 'UNSTABLE_MACHINE' i wiadomo o co chodzi.
    ninjafan
    Level 19  
    Polecam program LinX do sprawdzania procesora. Orthos (10 priorytet) pokaże błąd po kilku godzinach, gdzie LinX po minucie go wykryje. Można także wykorzystać program CINEBENCH R10 firmy Maxon, chociaż to jest bardziej narzędzie - benchmark (swoją możnaby stowrzyć ranking na wydajność naszych maszyn w tej aplikacji). Na nieprawidłowo podkręconych maszynach program zwyczajnie zawiesza się.