Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co z rejestracją samochodu po wymianie nadwozia?

leonspv 04 Mar 2009 19:51 4486 3
  • #1 04 Mar 2009 19:51
    leonspv
    Poziom 12  

Witam. Mam taki przypadek: posiadam samochód Uno który jest dość dobrze zgnity:) lecz silnik pracuje bez zastrzeżeń . Chciałem kupić samą karoserię innego Una które nie jest skoroziowane tzn całą " bude". I potem chciałem przełożyć silnik do tamtego. Moje pytanie: czy jest możliwość potem zarejestrowania tekiego samochodu: i gdzie to trzeba załatwić.

0 3
  • #2 04 Mar 2009 21:05
    adamjur1
    Poziom 39  

Ale chcesz to rejestrować w oparciu o dowód tego od silnika (czy jest ważny) czy na nowo jako składak ? ( nie wiem czy jeszcze to robią)
    Kiedyś robiłem coś takiego z maluchem - w automobilklubie nabili mi nowy numer ( 00000011 :D ) i tylko z tym papierem poszedłem do WK i zmieniłem dane....
    Pozdr.J.

0
  • #3 18 Mar 2009 21:16
    Jerzgr
    Poziom 2  

Niestety kolego taka operacja jest z punktu widzenia prawa niemożliwa. Nie zarejestrujesz zmiany nadwozia. Są przypadki, że nadwozie wskutek np naprawy pokolizyjnej traci numery identyfikacyjne, wtedy urząd wydaje decyzję o nabiciu nowych numerów + zastępcza tabliczka znamionowa w oparciu o przedstawioną dokumentację naprawczą, analogicznie w przypadku UNO często zdarza się naturalne skorodowanie pola z numerem identyfikacyjnym, wtedy urząd zarząda oceny rzeczoznawcy. W Twoim przypadku jedyne co można zrobić to kupić samochód z dobrym nadwoziem, przemontować elementy mechaniczne (te w lepszym stanie) ze swojego samochodu, swój samochód wyzłomować. Szkoda czasu - brak uzasadnienia ekonomicznego i technicznego

0
  • #4 02 Kwi 2009 23:51
    tzok
    Moderator Samochody

Możesz zrobić w drugą stronę - kupić drugie auto z uszkodzonym silnikiem, zamienić silniki i swoje auto zezłomować.

Wymiany silnika wolno Ci dokonać, teraz nawet nie musisz tego zgłaszać.

Obawiam się jednak że to całkowicie nieopłacalne.

Dowiedz się w urzędzie, bo niby jest jakaś procedura jak wymieniany jest element nadwozia na którym są numery.

0