Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Infinity P912 Mitsubishi jak zmienić krok syntezy

PKi 04 Mar 2009 20:10 1439 4
  • #1 04 Mar 2009 20:10
    PKi
    Poziom 21  

Witam serdecznie kolegów!

Chciałbym się poradzić kolegów czy jest jakaś możliwość zmiany kroku czestotliwości na FMie w odbiorniku infinity P912 (MITSUBISHI MOTORS). Obecnie jest po "amerykańsku" i ustawialna jest częstotliwość nieparzysta (100,1 100,3 MHz itd).

Czy są stosowane jakieś zworki itp do zmiany konfiguracji, czy poprostu radio jest tak zaprogramowane na sztywno?

Co ewentualnie mozna zrobić? Przesunąć heterodyne delikatnie żeby wypośrodkować częstotliwość?

Ostatecznie pozostanie mi zastąpienie tego europejskim radiem, wtedy bedzie mi potrzebna przejściówka z wtyku okrągłego sygnałowego na 6? x RCA. System posiada oddzielny wzmacniacz i 7 głośników. Prawdopodobnie było by potrzebne takie gniazdo http://www.discountcarstereo.com/detail.aspx?ID=434

0 4
  • #2 06 Mar 2009 08:51
    arem
    Poziom 39  

też jestem zainteresowany tym tematem :)

0
  • #3 29 Kwi 2009 18:00
    PKi
    Poziom 21  

Niestety jak na razie nie znalazłem rozwiązania na opisany problem. Rozwiązałem montując inne radio, oczywiście to też nie takie proste. Od odbiornika do wzmacniacza idzie przewód zakończony wtyczką podobną do wtyczki DIN 6pin.

Wtyczka ciach.

Cztery przewody sygnałowe podłączyłem do czterech wtyków RCA do pinu środkowego. Jeden z ekranów jest masą sygnałów.

Piąty przewód to sterowania załączenia wzmacniacza, załącza wzmacniacz po podaniu +12V.

Nie podaję kolorów przewodów bo mogą się różnić, omomierzem z powodzeniem idzie zidentyfikować przewody sygnałowe i sterujący.

Pisze to bo może komuś się przyda.

0
  • #4 08 Cze 2009 13:25
    rysio68
    Poziom 14  

Witam, podkleję się do tematu, jeśli pozwolicie: radio infinity p004, model MR587387 proc. nec 780058288 / 0237EP002 problem jak powyżej, ktoś przerabiał taki model? proszę o jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam.

0
  • #5 29 Kwi 2010 12:23
    Jacek.Cich
    Poziom 1  

Witam serdecznie.
    Mam ten sam problem 'Infinity P004' Jak podłączyć przewody z nowego radia ? Może ktoś ma schemat wzmacniacza, chodzi mi raczej o opis wejść na gnieździe DIN wzmachola.
    Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów