Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pechowa seria Seagate 7200.11

04 Mar 2009 21:44 8037 13
  • Poziom 10  
    Witam.
    Słyszałem o dużych kłopotach na dyskach serii 7200.11,i jedyną pomocą jest firmware .Z rożnych for dowiedziałem się dotyczy to wersje SD 15,-19 oraz AD14,akurat jestem pechowcem bo na moim dysku
    ST3750330AS jest wersja SD15,Na stronach angielsko języcznych
    Seagate udało się zarejestrować ale nie mogłem znaleźć jak można pobrać tą odpowiednią wersję do tego dysku (bariera językowa 0 godz j.angielskiego ,z rosyjskim jest dużo lepiej;)
    Chciałbym nowszą wersję nim całkowicie padnie bo jak BIOS. będzie nie znajdował dysku to pomóc może tylko wymiana na gwarancji
    Dysk sprawuje się dobrze ,na płycie głównej mam włączony S.M.A.R.T.
    nie zwrócił jeszcze żadnej informacji obłędach dysku ,prędkości są w normie (kopiowanie itp.)Używam go dość intensywnie ale się nie przegrzewa tj. max 44°,Mam go od prawie 11 miesięcy i nie sprawiał kłopotów(z forów wyczytałem że padają dyski między 3 a 5 miesiącem)
    Proszę o pomoc .
    Pozdrawiam
  • PCBway
  • PCBway
  • Specjalista HDD Recovery
    To jest procedura aktualizacji firmware Pamiętaj podczas aktualizacji musisz mieć wpięty tylko ten dysk najlepiej na pierwszym kontrolerze jako Master (plus oczywiście CD na drugim kontrolerze) http://support.seagate.com/firmware/firmware_update_procedure.html

Cytat:

Firmware Update Procedure

Note: For best results during system startup, it is recommended to disconnect peripherals such as USB storage devices, printers, scanners, etc.

This is a walkthrough on how to upgrade the firmware on a Seagate Serial ATA hard drive.

1. Boot up to the CD. Most systems will automatically boot to the CD if it is bootable. If it does not, please consult your system documentation on how to modify the system boot sequence. Macintosh users click here for compatibility and boot instructions.
    2. After the system boots to the CD you will be presented with a README file.

3.

Press ESC or F10 to proceed to the next step.

4.

To select the appropriate drive, press the corresponding key. In this example the letter “C” will start the download for the ST31000340AS. Please note that there are different versions of the firmware for each model of drives.

5.

Once the firmware update is complete, you will be prompted to turn your computer off by pressing any key.

Note:A soft reset (Control-Alt-Delete) is not sufficient.

6.

Turn on your computer and remove the firmware CD to allow your system to boot normally into your operating system. Your drive has been updated.

General information: Scanning for devices

You can use the “Scan ATA device” by pressing the “S” key at the “Selection:” prompt to view Seagate drives which are detected.
    The scan procedure will display only Seagate drives, and will display the current firmware revision loaded on the drive.

• Poziom 10  
    Fakt, poco naprawiać to co działa ?Moja "skucha".Najwyraźniej dałem się ponieść tej"fali" reklamacyjnej dla serii 7200.11,tym bardziej że zobaczyłem swoją wersję firmware jako tej wadliwej.
    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nirvanowiec napisał:
    zaktualizuj go jak najszybciej!

Chyba nie do końca przeczytałeś to co koledzy Ci napisali.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Witam.

Niestety mam dysk z tej samej serii 7200.11 (ST31000340AS SD15), który właśnie "padł" (domniemywam, że padła tablica alokacji dysku). W związku z tym mam dwa pytania :

- czy wgranie teraz firmware'u coś pomoże ?
    - czy po jego wgraniu uda mi się odzyskać dane z dysku ?
  • Poziom 10  
    Ja niestety stałem się również "szczęśliwym" posiadaczem HDD Seagate. Okazuje się, ze nie tylko te z firmware SD 15 sa niepewne. Ja mam model 1TB ST31000333AS z FW LC15, która też wg Seagate są "affective".
    Czy ktoś może doradzić co robić? - Dysk jest niedawno kupiony i na razie ok, ale jak mówi Nirvanoviec "czas tego dysku jest policzony"...
  • Poziom 10  
    tylko skad go zaczerpnac?? - ten, ktory podales sie nada?? to inny model dysku.
    poza tym, mam dysk zewnetrzny (Trekstor), i moglbym to zrobic przez usb. jesli wyciagne dysk z obudowy to szlag trafi gwarancje.
    czy bezpiecznie jest aktualizowac przez usb, czy nalezy to robic wylacznie w stacjonarnym, z dyskiem podlaczonym bezposrednio do kontrolera na plycie glownej??
  • Poziom 11  
    uszkodzony dysk 7200.11 sd15 nie widoczny w biosie
    konwerter rs 232 zbudowany :)
    czy ktoś może mi wyjaśnić jak obsłużyć terminal
    czy postępować w/g Solution for Barracuda 7200.11 drives
    stays BUSY (LBA detected as 0) z pliku ?
    1. First you need to remove the PCB from HDA case and connect it to the HD Doctor Console. Power
    supply to the PCB should be on
    2. Go to CMD mode, use command “Ctrl+Z” to switch the command line prompt to be F3 T>, as
    follow:
    3. Input command “/2”, press Enter; switch the drive to Level 2.
    4. Input command “Z” and press Enter to stop spindle motor.
    5. Then mount the PCB back to HDA case; DO NOT power off or disconnect the PCB from the HD
    Doctor Console when doing this step.
    6. In CMD mode, under F3 2> prompt, input command “U” and press “Enter” to start spindle motor.
    7. Input command “/1” and press “Enter” to switch back to Level 1.
    8. Input command “N1” and press Enter.
    9. Perform a power reset, you will see the drive stayed BUSY before is showing READY now.

czy to wszystko ?

i dysk będzie widoczny w biosie
    i już tylko bacukp danych
    i zmiana frimware ?