Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana chłodzenia w Dell GX270

wgruza 17 Paź 2009 18:32 12280 33
  • #31 17 Paź 2009 18:32
    wgruza
    Poziom 21  

Witam,
    DVD - miałem podobny problem. Stacja nie była wykrywana w BIOSIE ( pisało unknown device), jeśli jednak ją podłączałem "na żywca" (uruchomiony komp i windows) to system ją wykrywał, instalował i można było z niej korzystać. Nie udało mi się rozwiązać tego problemu więc kupiłem inny napęd i wszystko gra. Podobno winowajcą jest ustawienie zworek (ja tam nie widziałem żadnych) i można to naprawić przerabiając taśmę. Takie informację miałem od gościa co się tym zajmuje. Nie korzystałem z tego więc nie daje gwarancji że to prawda. Spróbuj może odłączyć dysk twardy, zostawić sam napęd i wtedy looknąć do BIOSa. Spróbuj pobawić się zworką przy dysku, ustawić raz na MASTER raz na CABLE SELECT, może to coś pomoże. Zaktualizuj BIOS do najnowszej wersji, jest na stronie Della. Nie trzeba bawić się w dyskietki, wystarczy ten program uruchomić spod Windows.

Grafika.
    U mnie niestety nie ma opcji sterowania wentylatorem. Do wentylatora idą tylko dwa kabelki (+ i -), nie ma kabla odczytującego prędkość obrotową. U Ciebie są trzy?
    Dziwne jest to, że ta gra tak zwalnia. Sprawdź to o czym pisałem wcześniej, CPU Throtling w Evereście. Może to jest przyczyną, może procek obniża taktowanie aby się ratować.

Pastę zmieniałem oczywiście w chwili wymiany chłodzenia. Zastosowałem Zalmana STG-1, podobno dobra pasta. Poszła na CPU, chipset i grafikę. Ciężko mi powiedzieć jak bardzo ona pomogła gdyż nie robiłem testów na starej.

Temperatura grafiki w trybie 2D (internet, word, filmy) po kilku godzinach utrzymuje się na poziomie 60 stopni. Komputer zamknięty. W stresie (3D Mark, gry) dochodzi do 70 stopni. Myślę że nawet czasem więcej...jak na razie działa :) Jak się spali mam gwarancję :)

Miałem do czynienia z takim HP, fakt lepsze chłodzenie, ale trzeba zauważyć że obudowę ma większą, grubszą. Normalnych wymiarów napęd, 2 x PCI...ale o dwa złącza USB mniej i wydaje mi się że karta sieciowa była tam tylko 10/100 a nie 10/100/1000. Dlatego wybrałem GX270 :)

Pozdrawiam.

• #32 17 Paź 2009 22:48
    filipfifa
    Poziom 9  

U mnie karta przy Fifie 10 dochodzi do 60 stopni :)
    O 70 nie ma mowy, oczywiscie komputer stoi otwarty.
    Zobacze z ten pomysl na zywca, dziwne ze niemasz tej opcji w tym programie, http://www.pobieralnia.pl/plik-227-ati-catalyst.html tu masz jego najnowsza wersje, zainstaluj i wszystko dobierz pozniej wejdz w start, calatyst i CCC-Wizard, wybierz zaawansowane i ostatnia opcja :)
    Odznacz ze sam chcesz powybierac opcje i pokaze ci ze jest mozliwa zmiana predkosci coolera.

Czy na szybkosc komputera moze miec wplyl pojemnosc dysku twardego?
    Mam 2 komputer
    Płyta z wejsciami AGP czyli nie jest nowa, ma z 4 latka komp, procesor AMD 1.6ghz sempron, 1gb ramu, i 2 dyski razem maja chyba 300gb. I obudowa tego komputera to normalna stojaca...a predkosc ogolnie internetu,poruszania sie w 2D jest szybsza niz w dellu, w dellu czasami sie zacina wchodzenie w start i uruchamianie wielu zakladek w mozilli a tu nie czesto to sie zdaza.
    Niewiem co mzoe byc powodem bo w dellu mam procka 2.6 ;)

Moze to że dell ma zasilacz 160vat normalne kompy maja po 250...

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

Z ciekawosci wszedlem do biosu i CPU information zobaczylem, i patrze a mam wylaczona opcje hyper threading..disabled. Nie mialem wielowatkowosci grr

• #33 20 Sty 2011 22:54
    martinelka
    Poziom 10  

Witam!
    Odgrzewam temat, bo chciałem zapytać jakie zasilacze macie w tych GX270 że pociągną jeszcze te HD3450. Ja mam zdaje się 180W i boję się do tego dołożyć jakąś grafikę, a przydała by się.

• #34 20 Sty 2011 23:29
    wgruza
    Poziom 21  

160W - zasilacze takiej mocy montowane są w obudowach Small Form Factor (SFF) - te najmniejsze z napędem slim
    210W -taki jest w większych obudowach typu desktop, w tower chyba też ale nie mam 100% pewności.

U mnie zasilacz 160W w GX270 SFF daje radę w następującej konfiguracji:
    CPU: Intel Pentium 4 HT Northwood 2,8Ghz
    RAM: 2GB (2x1GB) DDR 400Mhz
    HDD: Wester Digital Caviar 500GB Sata - seria Green Power - wybrałem taki ze względu na jak najmniejszy pobór prądu
    Napęd: Nagrywarka DVD 8x Slim, chyba Lite-On
    GPU: Asus AH3450 256MB DDR2 - pierwsza wersja, z TV Out, VGA i DVI

Dodatkowo cała masa urządzeń na USB które też pobierają prąd: karta WiFi, Bluetooth, kamera internetowa HD, kamera obrotowa (wyposażona w silniczki więc na pewno ma większy pobór niż taka zwykła) i inne gadżety.

Komputer lekko zmodyfikowany, dałem lepsze chłodzenie procesora, chipsetu - opis masz w tym temacie. Komputer stoi w ciasnym biurku, za monitorem który też się przecież nagrzewa. Obudowa stoi zamknięta w pozycji pionowej.

Wszystko to chodzi bezawaryjnie od 2 lat, ostatnio tylko wymieniłem wentylator na AH3450 bo kompletnie się zatarł. Z trudem można go było palcem przekręcić. Co ciekawe jego awarie odkryłem dopiero po jakimś czasie a do tego czasu komputer sporo pracował z grami 3D - nie było żadnych oznak przegrzania czy niestabilności. Mogę z czystym sumieniem polecić tą kartę, nie znajdziesz nic lepszego pod AGP Low Profile. Jest ona dosyć głośna (brak sterowania wentylatorem) ale moim zdaniem zupełnie wystarczająca pod względem wydajności.

Aha jeszcze jedno... u mnie zasilacz rozgrzewa się do kosmicznych temperatur, ledwo da się dłoń na nim utrzymać, wcześniej - przed dołożeniem karty i większego dysku miał podobnie więc jest to chyba normalny objaw.