Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eagle płytka jednostronna z elementami smd problem.

04 Mar 2009 22:49 2679 3
  • Level 12  
    Witam wszystkich mam problem którego nie mogę rozwiązać otóż narysowałem schemat i zrobiłem z niego jednostronna płytkę PCB ale na płytce są elementy przewlekane i smd więc muszę zrobić odbicie lustrzane układu smd żeby po odbiciu na płytkę wszystkie wyprowadzenia się zgadzały. I tutaj tkwi problem nie wiem jak to zrobić, jak biorę mirror to przenosi mi na inną warstwę i autorouter mi nie łączy na jednej warstwie. Chodzi o lustro układu bez przenoszenia na inną warstwę. Czy jest jakaś możliwość zrealizowania tej operacji czy trzeba zmieniać obudowę układu smd. Za wszelkie odpowiedzi dziękuje.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 39  
    kamilelektroda wrote:
    Witam wszystkich mam problem którego nie mogę rozwiązać otóż narysowałem schemat i zrobiłem z niego jednostronna płytkę PCB ale na płytce są elementy przewlekane i smd więc muszę zrobić odbicie lustrzane układu smd żeby po odbiciu na płytkę wszystkie wyprowadzenia się zgadzały. I tutaj tkwi problem nie wiem jak to zrobić, jak biorę mirror to przenosi mi na inną warstwę i autorouter mi nie łączy na jednej warstwie. Chodzi o lustro układu bez przenoszenia na inną warstwę. Czy jest jakaś możliwość zrealizowania tej operacji czy trzeba zmieniać obudowę układu smd. Za wszelkie odpowiedzi dziękuje.

Witam
    Nie bardzo rozumiem, w czym tkwi problem. Przecież jeżeli ma to być płytka jednostronna (wszystkie ścieżki na jednej stronie), to przecież naturalnym jest przeniesienie układu SMD z warstwy "Top" na "Bottom". A jeżeli przez jednostronność rozumiesz rozmieszczenie elementów na jednej stronie płytki, to nie jest potrzebne żadne lustrzane odbicie elementu SMD, a tylko poprowadzenie ścieżek na warstwie "Top" i połączenie ich przelotkami ze ścieżkami na warstwie "Bottom".
    Pozdrawiam.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 33  
    Zalozmy ze top jest nasza warstwa robocza, na ktorej sa elementy smd i przewlekane ktore mozna zlutowac, na bottom daj elementy przewlekane np. pin heady - wlasnie uzywajac opcji mirror. Potem w autoruterze daj zeby sciezki robil na topie i gotowe ;]
  • Level 12  
    Dziękuje za odpowiedź zrobiłem tak jak pisał _Robak_ i wszystko jest ok. W tym samym pliku miałem drugą płytkę narysowaną i jak brałem żeby łączył autorouter na jednej warstwie to wywalał błąd bo warstwę zmieniłem tylko na jednej z nich ale już jest ok. Serdeczne dzięki. Pozdrawiam.
pcbway logo