Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eagle płytka jednostronna z elementami smd problem.

kamilelektroda 04 Mar 2009 22:49 2454 3
  • #1 04 Mar 2009 22:49
    kamilelektroda
    Poziom 11  

Witam wszystkich mam problem którego nie mogę rozwiązać otóż narysowałem schemat i zrobiłem z niego jednostronna płytkę PCB ale na płytce są elementy przewlekane i smd więc muszę zrobić odbicie lustrzane układu smd żeby po odbiciu na płytkę wszystkie wyprowadzenia się zgadzały. I tutaj tkwi problem nie wiem jak to zrobić, jak biorę mirror to przenosi mi na inną warstwę i autorouter mi nie łączy na jednej warstwie. Chodzi o lustro układu bez przenoszenia na inną warstwę. Czy jest jakaś możliwość zrealizowania tej operacji czy trzeba zmieniać obudowę układu smd. Za wszelkie odpowiedzi dziękuje.

0 3
  • #2 05 Mar 2009 08:34
    Bonkot
    Poziom 39  

kamilelektroda napisał:
    Witam wszystkich mam problem którego nie mogę rozwiązać otóż narysowałem schemat i zrobiłem z niego jednostronna płytkę PCB ale na płytce są elementy przewlekane i smd więc muszę zrobić odbicie lustrzane układu smd żeby po odbiciu na płytkę wszystkie wyprowadzenia się zgadzały. I tutaj tkwi problem nie wiem jak to zrobić, jak biorę mirror to przenosi mi na inną warstwę i autorouter mi nie łączy na jednej warstwie. Chodzi o lustro układu bez przenoszenia na inną warstwę. Czy jest jakaś możliwość zrealizowania tej operacji czy trzeba zmieniać obudowę układu smd. Za wszelkie odpowiedzi dziękuje.

Witam
    Nie bardzo rozumiem, w czym tkwi problem. Przecież jeżeli ma to być płytka jednostronna (wszystkie ścieżki na jednej stronie), to przecież naturalnym jest przeniesienie układu SMD z warstwy "Top" na "Bottom". A jeżeli przez jednostronność rozumiesz rozmieszczenie elementów na jednej stronie płytki, to nie jest potrzebne żadne lustrzane odbicie elementu SMD, a tylko poprowadzenie ścieżek na warstwie "Top" i połączenie ich przelotkami ze ścieżkami na warstwie "Bottom".
    Pozdrawiam.

0
  • #3 05 Mar 2009 15:14
    _Robak_
    Poziom 33  

Zalozmy ze top jest nasza warstwa robocza, na ktorej sa elementy smd i przewlekane ktore mozna zlutowac, na bottom daj elementy przewlekane np. pin heady - wlasnie uzywajac opcji mirror. Potem w autoruterze daj zeby sciezki robil na topie i gotowe ;]

0
  • #4 05 Mar 2009 19:46
    kamilelektroda
    Poziom 11  

Dziękuje za odpowiedź zrobiłem tak jak pisał _Robak_ i wszystko jest ok. W tym samym pliku miałem drugą płytkę narysowaną i jak brałem żeby łączył autorouter na jednej warstwie to wywalał błąd bo warstwę zmieniłem tylko na jednej z nich ale już jest ok. Serdeczne dzięki. Pozdrawiam.

0