Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault LagunaII-problem z brakiem reakcji zapłonu na pilot

holc2 04 Mar 2009 23:09 2372 4
  • #1 04 Mar 2009 23:09
    holc2
    Poziom 10  

Witam serdecznie, wszystkich zmotoryzowanych.

Piszę do Was z prośbą o radę. Jestem posiadaczem Renault Laguna II rocznik 2002, 1.9 dci wersja 100 konna. Ponieważ obecnie przebywam za granicą auto jest garażowane w Polsce, gdzie raz na miesiąc staram się go odpalić jak jestem w kraju i zrobić z 200-300km. Ostatnio jednak pojawił się problem, którego wcześniej nie miałem.

Prawdopodobnie pod wpływem włączonych postojowych świateł akumulator mi się rozładował. Przez dłuższy czas nie był ładowany (wiem, że jest to błąd bo dostał pewnie po tyłku choć kupiony był z październiku przed zimą) po około miesiącu został naładowany za pomocą prostownika. Wyciągnięty z auta i ładowany. Po podłączeniu klemów mimo prawidłowego podłączenia auto nie reaguje na pilot. To znaczy :

Centralny zamek działa bez problemu, lecz w momencie włożenia pilota w czytnik i nie następuje żadna reakcja. Żadne kontrolki nie pojawiają się na desce rozdzielczej.

Zauważyłem jednak, gdy odłączę akumulator ponownie od klemów, złącze klemy bez akumulatora i podłącze je ponownie wówczas auto reaguje jakgdyby nigdy nic. W momencie gdy przez 2-3 dni, nie będzie odpalane - problem z brakiem reakcji na pilot się powtarza, gdy natomiast regularnie się nim jeździ - to nie ma problemów z brakiem reakcji na pilot. A jeśli są to sporadyczne. Akumulator jest dobry, światła bez problemu świecą.

Czasami przy braku reakcji pomaga kilkudziesięcio krotne wsadzenie i wysadzenie pilota z czytnika.

Generalnie myślałem, że już wszystko wróciło do normy, przez dwa tygodnie auto jezdzilo dzień w dzień, aczkolwiek postało miesiąc i problem ten sam, brak reakcji na pilot. (centralny działa)

Nie znam się dokładnie na tym aucie, mam go niecały rok, aczkolwiek wcześniej takich problemów nie miałem. Co może być przyczyną ? Komputer nie pokazuje błędów

0 4
  • #2 04 Mar 2009 23:41
    cardiag
    Poziom 30  

w czytniku są wyłączniki krańcowe, może któryś z nich.
    Albo:
    brak reakcji na karte - a może dioda immo czerwona zapala się na stałe po włożeniu karty do czytnika?
    Zwróć uwagę na diodę po włożeniu karty w czytnik, czy pulsuje, czy gaśnie, czy może świeci non-stop. (oczywiscie wtedy gdy masz problem zz zapaleniem)
    Adam

0
  • #3 04 Mar 2009 23:49
    holc2
    Poziom 10  

Nie ma żadnej reakcji - tak jakby nie było pilota. W momencie gdy kilka razy powkładam i powysadzam to zapali.

Często zauważyłem też, że jak włączę radio przed włożeniem pilota to pomoże.

0
  • #4 05 Mar 2009 02:07
    sentcar
    Poziom 15  

nie masz pilota tylko karte.sam nic nie wskurasz , oddaj do naprawy.

0
  • #5 09 Mar 2009 22:38
    ARTEMIAN
    Poziom 16  

Stawiałbym na czytnik karty.

0