Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kasa czy drukarka fiskalna, co polecacie do serwisu GSM?

bombel20 05 Mar 2009 09:27 5280 10
    bombel20
    Level 17  
    Witam!!
    Po kilku latach pracy w serwisie zakładam własny i mam pytanko do tych, którzy już działają w tym segmencie. Co będzie lepsze do prowadzenia serwisu GSM-kasa czy drukarka fiskalna?? Dodam, że będe zajmował się także handlem akcesoriami i chce korzystać z programu do obsługi sklepu GSM, będzie to program WGSM lub Skryba. Wiem, że te programy drukują fakturki ale czy paragony na drukarce fiskalnej również????
    arem
    Level 39  
    wydaje mnie się że drukarka fiskalna , to opcja dla kasy fiskalnej , więc musisz mieć kasę - tego wymaga urząd skarbowy.
    sebastaian

Level 12  
    nie drukarka fiskalna to nie opcja do kasy fiskalnej. Co do wyboru wszystko zależy od kosztów. zakup kasy fiskalnej to koszt około 1000zł drukarka dużo drożej.Ale i większa wygoda gdyż zdejmujesz towar odrazu ze stanu magazynowego, jeśli drukarka to i czytnik kodów kreskowych który znacznie ułatwi wyszukiwanie towaru w magazynie. Wszystko zależy ile chcesz wydac na zakup tego urządzenia. Ja zajmuje się sprzedażą urządzeń fiskalnych ,akcesorii gsm i komp,oraz serwis, i powiem ze dla mnie zakup drukarki fiskalnej to zbędny wydatek. Lepiej ta kasę wydać na jakiś dodatkowy box czy sprzęt do serwisu. Istnieje też opcja podłączenia kasy do kompa i po zakonczeniu dnia ściagniecia sprzedaży z magazynu.
    bombel20
    Level 17  
    Z tego co widze to za 1700zł można już nabyć tą drukarkę fiskalną, ale jestem ciekaw czy będzie ona współpracować z programami do GSM.. Niech wypowiedzą sie inni właściciele sklepów GSM
    alnara
    Level 1  
    Od 10 lat zajmuję się sprzedażą i serwisem urządzeń fiskalnych. Moja rada - nie kupuj najtańszych urządzeń na rynku, ponieważ są stosunkowo awaryjne. Jeśli urządzenie fiskalne nie działa ( a nie masz zapasowego ) to nie możesz prowadzić sprzedaży dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gosp.

Jeśli myślisz o drukarce - polecam POSNET TEMO, NOVITUS VENTO, albo z wyższej półki - POSNET THERMAL, EMAR PRINTO 57, NOVITUS DELIO. Jeśli myślisz o kasie fiskalnej to: Elzab MINI, Elzab ECO, Posnet MOBILE, Posnet BINGO HS+, Novitus MAŁA+.

Przy zakupie urządzenia powinieneś jeszcze porównać koszt:

1. Fiskalizacji
    2. Programowanie / szkolenie
    3. Przegląd ustawowy
    oleq_30
    Level 30  
    Przy zakupie urządzenia fiskalnego (kasa, drukarka fiskalna) warto też spytać czy urządzenie ma obsługę EURO , bo od 01-12-2008 weszły w życie nowe przepisy wg których każda kasa do 2012 roku musi taką obsługę posiadać żeby spełnić wymogi techniczne do użytkowania .

z kasa mogę to tego typu działalności polecić z Novitusa kasę Bravo Bazar, Małą plus, Frigo II plus kasy te mają baze od 2300 do 3000 kodów PLU co powinno ci spokojnie wystarczyć , z programów zdecydowanie Small Bisnes firmy Symplex plus moduł obsługi kas fiskalnych - programowanie i zczytywanie sprzedaży , obsługa magazynu (obsługa drukarek fiskalnych jest w wersji podstawowej)
    bombel20
    Level 17  
    Dzięki za porady jednak biore kasę fiskalną a nie drukarkę. Za pare dni będe wybierał model to będe się z wami konsultował :)
    konrdzik
    Level 22  
    Dodam sie do tematu.
    Rowniesz zakladam biznes , szukam dobrej kasy fiskalnej plus czytnik do kart debetowych i kredytowych,Polecicie cos??

Oraz czy warto kupowac uzywaną, znajomy ma roczna kase na spzredanie.Na co zwracac uwage??
    gsmangel
    User under supervision
    Nie kupuj używki, uwagę zwróc na to, co w powyższych postach. Co do terminala do kart płatniczych, to polecam terminal polbanku. 1 zł miesięcznego abonamentu plus 1% od kwoty którą zrobisz na terminalu kartami. Na dziś dzień najtańsza oferta na rynku.
    konrdzik
    Level 22  
    gsmangel wrote:
    Nie kupuj używki, uwagę zwróc na to, co w powyższych postach. Co do terminala do kart płatniczych, to polecam terminal polbanku. 1 zł miesięcznego abonamentu plus 1% od kwoty którą zrobisz na terminalu kartami. Na dziś dzień najtańsza oferta na rynku.

Dziekuje za szybka odpowiedz.Jeszcze mozesz podpowiedziec czy tak terminal kupic samemu czy moze bank ma w swojej ofercie??