Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BRANDT WM 1001 ECO wirowanie

05 Mar 2009 12:22 4646 3
  • Poziom 14  
    Podczas wirowania pompa pracuje i wypompowuje wodę a obroty wirowania bardzo wolne, momętami zakręci prawidłowo i po chwili wraca do wolnych obrotów. Pokrętło regulacji obrotów wirowania w czasie wirowania nie reaguje w całym zakresie
    Pralkę sprawdzałem na programach płukania i wirowania.
    Podczas płukania silnik wykonuje tylko 1 obrót przemiennie w lewo i prawo. Wydaje mi się że to trochę za mało.
    Proszę o podpowiedż gdzie szukać uszkodzenia.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Sprawdz prądniczkę tacho.Nie podaje normalnego sygnału do modułu.Rezystancja powinna być w granicach 50-50ohm,w zależności od rodzaju silnika.Pozdr.
  • Specjalista AGD
    Do sprawdzenia szczotki silnika, prawdopodobnie kończą się.
  • Poziom 14  
    Prądniczka tacho i szczotki sprawdzone i są dobre.
    Pralke sprawdzałem na programie 10 płukanie i 11 wirownie a są to programy prania ręcznego i dlatego podczas płukania silnik wykonuje tylko 1 obrót przemiennie w lewo i prawo, natomiast podczas wirowania pompa pracuje i wypompowuje wodę a obroty wirowania bardzo wolne, momętami zakręci prawidłowo i po chwili wraca do wolnych obrotów.
    Załączam przykładowe programy prania - warto się z tym zapoznać:
    Pralka BRANDT WM 1001 ECO wirowanie
    Pracę pralki sprawdziłem też na programie 3 płukanie i 4 wirowanie - silnik wykonuje około 10 obrotów przemiennie w lewo i prawo, natomiast podczas wirowania pompa pracuje i wypompowuje wodę a obroty wirowania bardzo szybkie (pokrętło ustawione na 500 obr/min). Końcowe wirowanie odbywa się w dwóch etapach aby ograniczyć pogniecenie ładunku - dotyczy to programu wirowania 4 i 8.
    Dziękuje za porady.