Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

buczenie w głośnikach

adamski85 05 Mar 2009 12:25 3667 5
    adamski85
    Level 2  
    Witam.
    Mam strasznie nietypowy problem, nikt ze znajomych nie potrafił go rozwiązać, a jeden powiedział żebym napisał tutaj bo to miejsce gdzie wszystkie problemy znikają wiec pisze...

Sprawa wygląda następująco:

Na wstępie powiem, ze nie było z dźwiękiem problemu przez ponad rok, ale do rzeczy.
    Ogólnie zamysł był taki żeby obejrzeć film z komputera z dźwiękiem na wieży.
    Jest komputer i wieża. W komputerze karta dźwiękowa zintegrowana Realteka bodajże 7+1

Komputer łączy się z wieżą (wieża posiada odtwarzacz DVD, czyli z tylu ma euro, czincze, antenę i te takie zaciski na kabelki od wierzy) za pomocą kabla mini jack - czincz (nie pamiętaj jak to się pisze, każdy wie ocb). Po włączeniu komputera i wierzy w głośnikach od wierzy jest straszne buczenie. Metody które próbowałem, aby ustalić co się stało

1. Sprawdzenie sterowników, ostawień karty muzycznej (wszystko jest ok)
    2. Zmiana kabla (kupno nowego)
    3. Podłączenie od strony mini jacka odtw. mp3 (w głośnikach wierzy buczenie ustało)
    4. Podpięcia pod wejście mini jacka (te w którym podpięta była wieża) zwykłych słuchawek (buczenia nie ma). Natomiast gdy do kolejnego wejścia podłączyłem kabel od wierzy buczenie pojawiło się i w słuchawkach i w wierzy.
    5. Zmiana gniazdek zasilających wierze i komputer (dalej buczało)
    6. Odpięcie od wierzy anteny i kabla euro którym łączyła się z tv (dalej buczy)
    7. Wyłączenie komputera (komputer nadal podpięty pod prąd), dalej buczy
    8. Odłączenie kabla zasilającego komputer podczas gdy komputer jest wyłączony (i tutaj nowość na początku nie buczało, potem jednak nawet bez kabla zasilania buczało - podobno napięcie wolno schodzi z komputera)

Może ktoś mógłby coś poradzić, ja już sam nie wiem co to może być.
    Wieża jak pisałem jest z DVD i głos z komputera słychać w momencie przestawiania wieży na tryb TV

Z góry dziękuję bardzo za pomoc

PS.
    Sorka za brak polskich znaków i ew. błędy
    niedzwiedz77
    Level 17  
    A więc sprawdź kabel ten od kompa do wierzy ,podejrzewam że w nim tkwi problem kiepskie ekranowanie w tym że kabelku może powodować takie objawy.Jeszcze jedna rzecz w kompie dna maxa a reguluj wierzą .
    podepnij dźwięk z kompa pod aux w wierzy i daj znać co się dzieje.
    adamski85
    Level 2  
    niedzwiedz77 wrote:
    A więc sprawdź kabel ten od kompa do wierzy ,podejrzewam że w nim tkwi problem kiepskie ekranowanie w tym że kabelku może powodować takie objawy.Jeszcze jedna rzecz w kompie dna maxa a reguluj wierzą .
    podepnij dźwięk z kompa pod aux w wierzy i daj znać co się dzieje.

tak jak pisalem podpinane byly 2 kable z czego jeden nowka sztuka. W kompie glos jest ustawioyn dobrze, nawet powyciszalem mikrofony bo mowie nie wiem moze jakies spiecie czy cos. Problem w tym ze wierza nie ma aux'a w sensie do wierzy wchodzi glos tylko albo euro - wierza do tv albo te nieszczesne czinczne w sensie komp minijack - wierza czincze i wtedy na wierzy aby bylo slychac glos z kompa ustawia sie TV, nie ma aux :/ no alebo jest tylko mojej wiedzy brak, ale sprawdzlaem na wszelkie mozliwe mozliwosci

dzieki za odp, czekam na inne pomysly
    genek92
    Level 10  
    Witam. Jeśli posiadasz micro to sprawdź czy jest OFF, można to sprawdzić w następujący sposób : Start -> Panel Sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> Głośność urządzenia -> zaawansowane. Przeważnie ON micro jest częstym problemem właśnie takiego buczenia. Pozdro
    MluMlu
    Level 18  
    Czy na 100% nic nie łączy Twojego komputera, wieży z anteną kablową (nawet jeśli pod wieże masz podłączony jeszcze inny sprzęt, a pod ten sprzęt jeszcze inny i dopiero pod niego antene)?
    Przeważnie ona jest temu winna.
    Puść jeszcze komputer bez uziemienia i zobacz jaki będzie efekt.
    Rob
    Level 18  
    W połączeniach audio ważną rzeczą jest prowadzenie tzw masy.
    Wystarczy, że ta sama masa pomiędzy komputerem a wieżą z jednej strony jest połączona poprzez przwód chinch-miniJack a z drugiej strony np poprzez przewód ochronny od zasilania komputera i przewód ochronny zasilania wieży. Można powiedzieć że masy tych dwóch sprzętów są połączone przez dwa tory: sygnałowy i zasilający. Takie dublowanie masy może właśnie powodować różne przydźwięki i buczenia.