Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung MP0804H 2.5" 80 Gb 5200 nie wykrywany przez BIO

BartB79 05 Mar 2009 13:47 2418 5
  • #1 05 Mar 2009 13:47
    BartB79
    Poziom 9  

Na poczatek witam wszystkich

Jestem nowiutki w temacie ale postaram sie na poczatek zrobic cos w wlasnym zakresie.

Sprawa wyglada nastepujaco.

Laptopa mam od 4 lat i niestety kilka dni temu dysk przestal byc widzialny dla BIOS. Co gorsza gosc z pcworld probowal podlaczyc go do kieszeni usb i wyglada na to ze dysk nie startuje.W tym momencie dysk nie oddaje rzadnych dzwiekow. Totalna podlamka. Niestety jak to czesto bywa zwlekalem dosyc dlugo z zrobieniem kopi moich danych a teraz to juz za puzno. Dokladniej wygladalo to tak ze komp zostal wylaczony przez dluzsze przycisniecie guzika POWER i od tej pory juz nie jest widzialny biosie. Dodam ze Xp prawie za kazdym razem nie wylaczal sie samumu i musialem wylaczac to tym wlasnie sposobem. Nie jestem fachowcem ale domyslam sie ze usmarzylem elektronike dysku.

Pierwsza rzecz z jaka potrzebuje pomocy to numer firmware dysku.Za chiny nie potrafie tego znalezc. Nie ma nic w stylu F/W. Prosze o przegladniecie fotek i moze komus z was uda sie to wyszukac.Jak bym to mial to zaczne szukac elektroniki do dysku.

Druga sprawa to rozumiem ze nikt nie jest mi w stanie pomuc do puki nie podlacze dysku pod terminal na rs 232. Sam niestety nie zbuduje tego. I tu moja prozba, mozecie przegladnac ten Link i powiedziec mi czy to zadziala z moim dyskiem? Moze jakis linki z gotowym terminalem do kupienia?Albo strone z dokladnym opisem jak wykonac terminal?Bym bardzo wdzieczny za jaka kolwiek pomoc.

Pozdrawiam

Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek".
    Proszę zapamiętać i stosować.
    mat_ed

0 5
  • #3 08 Mar 2009 03:24
    BartB79
    Poziom 9  

moziwe ze to wlasnie to, pewnosci nie bedzie puki nie podlacze dysku do terminala, postaram sie to zrobic na dniach i podeslac log.

pozdrawiam

0
  • #4 08 Mar 2009 09:46
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 18 Mar 2009 12:25
    BartB79
    Poziom 9  

zakupilem kabelek dku 5 i chcial bym sprubowac podlaczyc do kompa.

Jedyna rzecz jaka nie wiem jak robic to podlaczenie zasilania. Jak najlepiej zrobic posiadajac tylko laptopa? Chce to zrobic jak najtanszym kosztem. Dysk jest 2.5".

pozdrawiam

0
  • #6 06 Kwi 2009 14:23
    BartB79
    Poziom 9  

kurde szlak mnie trafi...

myslalem ze nie bedzie problemow z podlaczeniem dysku do terminala a tu ciagle cos nie tak.

Kupilem dku-5 i przejsciowke z 2.5 na 3.5 na ebay. Wszystko przyszlo, niestey przejsciowka z jedna nuzka niedolutowana do plytki, poprosilem znajomego no to zrobil i jest ok. Teraz zasiadlem w robocie (bo tylko tu mam dojscie to desktopa) do diagnozy, podlaczylem kabelek i zaistalowalem sterowniki z neta i nic urzadzenie dalej nie jest zainstalowane.Sprobowalem nawet zainstalowac pc suit i nic dalej to samo. Bez kabla zainstalowanego ani rusz. Nie wiem co zrobic

Prozba do wszystkich co maja dku 5. Jak ja mam to zrobic???

0