Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N73, nie widzi karty pamięci, co to za element

05 Mar 2009 14:47 1905 7
  • Spec od GSM
    Mam N73 z ukruszonym układem. Problem polega na tym że wszystkie serwisówki pokazują w tym miejscu 2 elementy:

W miejscu w/w elementów jest jeden czarny, 5x5 wielkości minimalnie mniejszej niż filtr EMI 5x5. Co to może być? Może macie schemat z 1 elementem?

Dodam jeszcze że nie widzi karty pamięci, element jest ukruszony i dlatego jest do wymiany. Jest bardzo podobny do akcedelatora stosowanego np w 6300, ale tamte mają 4x4 rzędy kulek a ten ma 5x5.

Po wylutowaniu mam takie pola, sorry za "jakość" :)

Prawdopodobnie mamy do czynienia z nowymi płytami.

Fajnie by było też jak bym znał chociaż oznaczenie tego elementu. Nie wierzę że Nokia zastosowała to tylko w N73, zapewne w innych telefonach też występuje.
  • Spec od GSM
    No nie pomoże, bo jak zauważyłeś sa tam 2 elementy zamiast jednego. Ten schemat mam co podałeś.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To rozwiązanie było w ME chyba. Nigdzie nie widziałem serwisówki która uwzględniałaby tę różnicę w połączeniu MMC z OMAP'em. Pozostaje chyba jedynie dawca.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    nie jestem na 100% pewien, ale może coś pomogę...

W E65 jest układ o takiej "kulkologii" i zastosowany do pracy przy karcie pamięci.
    Układ ten to N5200

• Spec od GSM
    @yulu, nie mam na części E65, ale jakoś kojarzy mi się że lutowałem ten element bo był zawilgocony.... "kulologii" jak to nazwałeś specjalnie nie kojarzę ;) Ale dzisiaj sprawdzę jak dorwę tylko E65.
  • Spec od GSM
    I o to chodziło, dzięki stary za pomoc i wszystkim innym też.