Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Kangoo - silnik przerywa

05 Mar 2009 16:51 5914 13
  • Poziom 20  
    Witam
    Autko jak w temacie,silnik 1,2 8 zaworów,zapala chodzi normalnie,dodam gazu przy ruszaniu i zaczyna go dusic,wcisne sprzęgło zejdzie na wolne i zaczyna szarpac ale nie gaśnie,po przegazowaniu chwilke jest dobrze ale zaraz wraca do poprzedniego stanu. Gdzie szukac przyczyn,objawy troche jak w zapowietrzonym dieslu. Byc może był już podobny temat ale nie znalazłem i dlatego pozwoliłem sobie założyc nowy temat.
    Pozdrawiam i czekam na wskazówki

• Poziom 27  
    filtr paliwa,świece
  • Poziom 20  
    Myślałem i o tym jutro sprawdze,tyle że usterka stała się nagle,nie było wcześniej żadnych objawów,chodził idealnie.
    A pompa może dawac takie objawy?
  • Poziom 20  
    Filtr wymieniony,świece w porządku a samochodzik dalej nie działa jak powinien. Pompa paliwa jest w zbiorniku,prawda? Jak ją sprawdzic ?

Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

poczytałem troche forum i znalazłem posty na temat sondy lambda,mam pytanie czy ona może też odpowiadac za objawy w moim samochodziku,dodam że jest dziura w wydechu przed sondą więc jej odczyty mogą byc niewłaściwe

• Poziom 27  
    a jak z zapłonem jest tam palec z rozdzielaczem i kopułką czy osobne cewki a ten silnik to na wielopunktowym wtrysku czy jednopunkt
  • Poziom 20  
    Wielopunkt,nie mam pomysłu odpaliłem go z otwartym bakiem,ale bez zmian więc zapowietrzenie odpada

• Poziom 27  
    Może i pompa w baku,a na koncu listwy z wtryskami jest regulator ciśnienia sprawdziłbym go,ale proponowałbym poszukać jakiejś na sprawdzenie,wyciąg zobacz może jakieś zanieczyszczenia na sitku przed pompą i cięzko jej zaciągnąć paliwo
  • Poziom 20  
    pokombinuje jutro,napisze jakie efekty,dzięki
  • Poziom 20  
    pompy co prawda nie ruszałem,ale odpiąłem podciśnienie co dochodzi do regulatora,chodził bez zmian,przedmuchałem ten wężyk złożyłem z powrotem i przez jakiś czas było jak należy,tyle że usterka się powtórzyła.Teraz jest raz dobrze a raz nie,może to wskazywac na usterke regulatora ciśnienia?

• Poziom 27  
    Witam regulator wymienić i będzie ok pozdrawiam
  • Poziom 24  
    W podobny sposób zachowywał się Kangoo (1,5 DCi) przy uszkodzonym zaworze EGR.
  • Poziom 20  
    Tak zrobie,dzięki wielkie pozdrawiam

Dodano po 9 [minuty]:

tyle że moje to benzynka
  • Poziom 43  
    EGR odpada bo go nie ma,przepytac na obecnosc usterek,podglad parametrow bierzacych a wnocy sprawdzic,czy pod maska nie ma fajerwerkow