Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alfa 155 - subwoofer, tuba basowa

05 Mar 2009 19:36 1095 1
  • Poziom 9  
    Witam, Mam takie pytanko do ludzi którzy się na tym znają. Mam zamiar zrobić sobie jakieś audio w samochodzie, ale totalnie nie wiem jak się za to zabrać. Na razie mam głośniki Kenwood'a 65W(RMS), 160mm na tył samochodu ( i 130 na przód, ale do zmiany, bo to są seryjne i już trochę wysłużone ). Chcę podłączyć subwoofer, albo gotową tubę bassową, i tu jest pierwsze pytanie, co się bardziej opłaca włożyć??, widziałem, że na All.....pl subwoofer KENWOOD'a można już kupić za ok 200zł ( planowałem go włożyć z boku bagażnika we wnęce). Drugie pytanie to jaki wzmacniacz do tego typu sprzętu, czy jest potrzebny 5-kanałowy wzmacniacz, żeby podłączyć te 4 głośniki i subwoofer, czy to się robi jakoś inaczej?? Jakie głośniki dać na przód? też Kenwood'a czy może jakieś inne? A i jeszcze jedno za jednostkę robi u mnie Blaupunkt SAN DIEGO Mp35 ( bez rewelacji, ale na razie niech zostanie, chyba, że się nie nadaje zupełnie). Z góry dzięki za pomoc i sorry jeżeli wypisuje jakieś totalne bzdury, ale się na tym nie znam
  • Poziom 14  
    Kiedyś odpowiadałem komuś na podobne pytania, to może i tobie coś się rozjaśni:

RADIO:
    Ja osobiście polecam Kenwood'a, albo Jvs bo pewnie będą ci polecać Alpine ale jak na początek to te będą ok a różnicy nie poczujesz w dźwięku..a w cenie tak. Mam Jvs KD-SH9101, kupione za 350zł i rewelacja, ale to używka bo nie robią już takich, a szkoda bo gra wyśmienicie.

GŁOŚNIKI:
    Tylko zestaw odseparowany, czyli woofer, tweeter i zwrotnice. Głosniki 16,5cm zamontowane na panelach z mdf'u. Osobiście polecam coś z Helixa, PowerBas'a, Hertz, Infinity. Za ok. 150-230zł już coś kupisz co zagra dobrze.

INSTALACJA:
    Do tego kable z miedzi OFC 2,5mm^2 od radia do głośników pociągnąć, a do radia 4mm^2 bezposrednio + i - z akumulatora, z bezpiecznikiem na + przy samym akumulatorze. Z MDFu wyciąć panele pod głośniki albo kupić na allegro pod twoje auto.

Jak to wszystko kupisz i zamontujesz...........i posłuchasz!! To wtedy dopiero myśl o wyciszeniu, wzmacniaczu, skrzyni i na pewno Ci tu doradzi ktoś.