Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring wnętrza mieszkania przez internet

Sapekk 05 Mar 2009 20:25 18758 9
  • #1 05 Mar 2009 20:25
    Sapekk
    Poziom 17  

Witam

W jaki sposób rozwiązać monitoring mieszkania (jednego pomieszczenia) z wykorzystaniem internetu.

Chodzi mi o podgląd mieszkania poprzez internet z miejsca pracy i raz na jakiś czas jak pojadę do rodziców.

0 9
  • #2 05 Mar 2009 21:09
    joy
    Poziom 20  

Jeśli jedno pomieszczenie i jedna kamera, to poszukaj kamery IP. Wpinasz w router i konfiguracja i oglądasz. Możesz również wykorzystać kamerkę internetową, ale niestety komputer musisz mieć włączony. I klasyczne rozwiązanie rejestrator plus kamerka analogowa.

0
  • #3 06 Mar 2009 10:16
    Sapekk
    Poziom 17  

Chodzi o to że czasmi mały dzieciak sam zostaje w domu i chciałbym od czasu do czasu mieć podgląd na niego.

Bardziej by mnie interesowało to rozwiązanie z wtykorzystaniem kamery internetowej i włączonym kompem.

Jest jesczcze jeden bardzow ważny i istotny problem. Nie posiadam stałego adresu IP. Mam internet z PLEY'a za każdym uruchomieniem mam inny adres IP.

Czy tutaj mozna by w jakiś sposób wykorzystać MAC adres karty sieciowej?

0
  • #4 06 Mar 2009 10:25
    joy
    Poziom 20  

Google się kłania poczytaj o dyndns lub no-ip itp.

0
  • #5 07 Mar 2009 09:48
    irkor
    Poziom 27  

Podaję Ci wypowiedzi naszych Kolegów z Elektrody dotyczące konfiguracji kart GV. Przepraszam, że nie podaję linków do tematów, ale mam to "zebrane" w jednym pliku. Poszukaj w wyszukiwarce, to znajdziesz te tematy.

Cytat:
    Komputer podłączony do neostrady przez router Asmax AR-904u posiada kartę Geovision umożliwiająca m. in. podgląd z kamer przez internet. Niestety nie wiem, jak to wszystko skonfigurować, żeby działało poprawnie. Po wpisaniu w przeglądarkę adresu IP zgłasza się strona logowania routera i nic dalej. Jak to wszystko poustawiać, żeby działało?

Musisz na ruterze skonfigurować port forwarding. Powinna tam być taka opcja. Wygląda to tak, że ruter od strony WAN będzie otwierał odpowiedni numer portu(który Ty skonfigurujesz) i jeśli tylko przyjdzie jakiś ruch na ten port, automatycznie będzie go przesyłał na adres z sieci wewnętrzej (adres komputera z kartą wideo). Oczywiście port jak i adres ustawiasz na ruterze. W tym przypadku sesje natowe na ruterze będą ustalane automatycznie.

Serwer obsługujący kartę Geovision ma w ustawieniach następujące porty: Port HTTP-80, Port Serwera-4550, port wyjścia wideo-5550. Czy wszystkie te porty muszę przekierować w ustawieniach routera? A co ze zmienym adresem IP neostrady?

To zależy co chcesz robić z zewnętrz (z Internetu) z tym serwerem. Pewnie dwa pierwsze to są do zarządzania, więc pozostaje pytanie czy chcesz nim zarządzać poprzez Internet.
    Ostatni na pewno musisz przekierować.

Jeśli chodzi o zmienny adres IP, to można wykorzystać serwisy typu freedns. Ja mam coś takiego odpalone na linksys i śmiga. Z tego co widzę w opisie tego rutera, to ma on możliwość konfigurowania DDNS, więc odpal tą usługę.

Przekierowałem porty w routerze i połączenie przy pomocy przeglądarki się udało. Niestety tylko do zmiany adresu IP w neostradzie. Dzisiaj założyłem konto na dyndns.org i wprowadziłem dane z konta w ustawieniach routera. Pytanie teraz jest takie: jaki adres muszę wpisać w przeglądarce aby połączyć się z komuterem przez router przy włączonej DDNS?

Po to rejestrowałeś nazwę w dyndns, aby jej używać. Od tej pory wpisujesz do przeglądarki nazwę i po dwukropku port.

Ok rozumiem, że zamiast adresu IP wklepuję " nazwa użytkownika.dyndns.org". Wieczorem zobaczę, czy mi to zadziała w domu.

Wszystko działa prawidłowo.

Mam kartę geovision GV-250 i chciałbym mieć podgląd przez internet. Karta jest zainstalowana na komputerze podłączonym do neostrady przez router Asmax AR-904u. Jak wpisuje adres IP w przeglądarkę, to zgłasza mi się strona logowania do routera i koniec. Czy da się to wszystko jakoś sensownie skonfigurować, żeby mieć podgląd przez internet?

Jeśli masz neostradę to masz zmienny adres ip, więc musisz utworzyć domenę np.na dyndns lub noip i w przeglądarce wpisywac tą domenę,na ruterze zrobić przekierowanie portów(portu) na adres IP komputera w którym maz zainstalowaną kartę.Powinno działać.
    Powodzenia.

najwazniejsze zebys zmienil port http z 80 na np 85. Twoj router na porcie 80 ma konfiguracje najprawdopodobniej, i dlatego nie wchodzisz na karte a na router.

A reszte to zrob to co kolega robson1677 powiedzial.

ahhh po zmianie portu http, wpisuj adres: http://twojip:porthttp np http://111.11.1.2:85

Wg mnie lepiej żeby port konfiguracyjny routera zmienił na inny, np: 8080, a komunikację z GV pozostawił na 80. zaoszczędzi to problemów z konfiguracją klienta w przeglądarce. Ale poza portem komunikacji http, potrzeba jeszcze przekierować porty: 4550 - port sterowania, 5550 - port danych video, 6550 - port danych audio (jeśli używa).

Po założeniu konta na dyndns.org i przekierowaniu portów wszystko działa prawidłowo. Dziękuję za pomoc.

a wiec posiadam kartę DVR do monioringu geovision na zwykłym modemie z tpsa podglad zdalny z domu przez internet działa aż miło:) ale po podłaczeniu routera , przekierowaniu portów, pojawia sie problem, po wpisaniu domeny komputer łaczy sie z routerem i pojawia okno logowania do routera a nie do programu geovision, moj router to pentagram cerberus z modemem adsl, przekierowane porty to 80, 81 ,3550, 3650, 5550, 4550, proszę o pomoc, b juz sobie nie radze, w instrukcji cos pisza o dynamicznym mapowaniu NAT, ale nie bardzo wiem o co chodzi prosze o pomoc kogos kto zna rozwiazanie

chodzi oto zeby po wpisaniu mojadomena.dyndns.com otwierał sie obraz z kamery a nie okno do logowania do routera.

Bo musisz mieć przekierowany ten port, który własnie używa karta, a adres wpisujesz razem z numerem tego portu np. zakładając, że masz nr IP 100.100.100.100 , port 10000 to przeglądarce wpisujesz:
    100.100.100.100:10000

no tak ale karta uzywa kilku portow , mam juz takie rozwiazanie w jednej z firm i dziala bez wpisywaniu po nr IP nr portu, wystarczy sama domena i śmiga wszystko

Zdalny pulpit używa portu TCP 3389 - przekieruj go i będzie działać bez wpisywanie numeru portu po adresie IP (domenie).

0
  • #6 16 Kwi 2009 14:11
    dankan81
    Poziom 9  

Mam podobny problem. Mieszkam z innymi ludzmi i chcial bym miec pewnosc ze nikt nie grzebie w moich rzeczach. Mysle w tym momecie o rejestratorze + 1 max 2 kamerki. Czytalem o rejestratorach AVC niby tanie ale ogolnie lipa... zawiesc sie mozna a nie chcial bym tego. Z drugiej jednak strony odnosze wrazenie ze cos innego bedzie drozsze ale mimo wszystko parametry bardzo zblizone. I tu sie pojawia pytanie czy warto nadplacac ?? Kamerki z tego co wiem tez nie koniecznie wszystkie beda najlepsze do tego rejestratora AVC wiec pewnie z innymi jest podobna historia. A z tego co widze to 25kl/s to max co mozna osiagnac bo jesli nawet rejestrator ma wiecej kl/s to jest na wieksza ilosc kamer i w sumie wychodzi na to samo. CZy moze ktos podpowiedziec na jakich modelach najlepiej sie zkupic i na jakie parametry zwrucic uwage...
    Zaznaczam ze jestem zielony w tym temacie !

pozdawiam i z gory dzieki za pomoc

Dodano po 2 [minuty]:

zapomnialem zaznaczyc ze szukam czegos do 1500zl - rejestrator + 2 kamerki...

pozdrawiam

0
  • #7 19 Kwi 2009 18:42
    micholec
    Poziom 11  

Poszukaj starych kart PCI z wejściami wideo.
    Będzie tanio.
    Ale oczywiście zdajesz sobie sprawę że: TANIO I DOBRZE - a po co Ci dwa ;-)

0
  • #8 22 Kwi 2009 11:25
    joker77a
    Poziom 9  

Witam

Jeśli potrzebujemy podglądu z jednej lub dwóch kamer - najtaniej będzie kupić kamery IP (linksys coś ciekawego sprzedaje z funkcją ptz "sterowanie"), później wystarczy wpiąć rj-45 do sieci port udostępnić i już mamy podgląd, ale tylko na żywo.
    Jeśli zależy nam na zapisie to np. kamerki hikvision mają gniazdo kart sd, przy odpowiednim ustawieniu można i pół dnia nagrać w hd ready.
    Gdy potrzebujemy dłuższego czasu zapisu to w grę wchodzi rejestrator +kamery analogowe lub pc z odpowiednią kartą (kompresja sprzętowa daje najlepsza jakość lub programowa) + kamer analogowe, ale tu już wchodzimy w koszta.

pozdrawiam

0
  • #9 22 Kwi 2009 14:20
    jozwik
    Poziom 14  

Witam wszystkich

Najprostszym sposobem i zarazem tanim będzie zastosowanie jakiejś kamery IP i wykorzystanie funkcji wysyłania email lub ftp.

Omijasz wtedy problem zmiennego IP i portów do przekierowania. Ustawiasz detekcję ruchu i dostajesz na maila zdarzenia.

Polecam Vivoteki od 500 zł oraz wyższa pólka Axis od 800 zł za fajny sprzęt.

P.S.

Możesz mieć w wersji WiFi i pozbyć się kabla sieciowego. Zostaje zasilanie. Do tego Axis daje fajny uchwyt w formie imadła (chyba to się tak nazywało) więc można łatwo i szybko zamontować kamerę np. na meblu.

0
  • #10 24 Kwi 2009 00:47
    Marek_P_1980
    Poziom 10  

Witam,
    kolego jeżeli masz możliwośc zostwienia włączonego kompa to polecam rozwiązanie oparte o karte GV. Menu w jezyku polskim, instrukcja też a i konfiguracja banalnie prosta. Zmienne IP? Bez problemu poprzez konto na DynDNS. A możliwości ogromne. Do tego 2 kamery mini lub jakies ukryte ale z matrycą CCD czyli do monitoringu przemyslowego a nie jakieś tanie badziewie do komunnikatora tlen.

Dodano po 53 [minuty]:

Kolego bartez132,
    ok kamera IP jak najbardziej ale nie ta do komunikatora tlen...megapixel IP to nie to samo co nakładna na laptopa...

0
  Szukaj w 5mln produktów