Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic Workio Dp 1510 Sterownik

06 Mar 2009 15:23 7403 10
  • Poziom 9  
    Witam Mam Taki sprzet
    Code:
     http://www.telekom.com.pl/panasonic/opisy_kopiarki/panasonic%20workio_dp1510.htm

i Potrzebuje sterownika do skanera, nigdzie nie moge go znalezc potrzebuje pomocy.
    zadnych plyt do tego sprzetu nie mam. kupilem to w niemczech.

Marka:
    Model:
    Chassis (płyta):
    Inne (elementy, procesor):
    Jakość (skan, resolution):
  • Poziom 9  
    Zainstalowalem to co mi podales i wyskakuje takie cos po kliknieciu na ikonke skanera
    Panasonic Workio Dp 1510 Sterownik
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Jeśli dobrze pamiętam to DP-1510 nie może skanować "do komputera".
    I nie jest to sprawa sterowników.

Podobnie jest w następnej konstrukcji DP-1520.
    Dopiero DP-1820 przystosowano do wmontowania tzw modułu skanera (malutka i b. droga płytka wpinana w złącze płyty głównej).
  • Specjalista - kserokopiarki
    Kolego WP, mylisz się 1510, właśnie miała taką możliwość (w odróżnieniu od następcy 1520), ale sterownk do skanera dostępny jest chyba tylko na orginalnej płycie dołączanej do urządzenia.
    pozdrawiam horse
  • Pomocny post
    Specjalista - zasilacze komputerowe
    :arrow: horse667

Rzeczywiście można korzystac ze skanera ale jego uruchomienie nie jest jedynie czynnością programową.
    Najpierw trzeba wyposażyć kopiarkę w moduł LAN.

Strona 20 SM.
  • Poziom 9  
    Dziekuje za pomoc, mam jeszcze jedno pytanie ile takie ksero moze kosztowac(używane)? z brzebiegiem 6 tys. kopi
    Kolego WP, nie chcę umiejszać, twojej wiedzy, która w temacie Panasonic, jest imponująca, ale jeśli chodzi o skaner w kopiarce Dp 1520, nie masz racji, kopiarka od razu jest wyposarzona w skaner, i można z niego korzystać bez dodatkowych rozwiązań sprzętowych. Sam uruchamiałem klientom skaner na gołej kopiarce i działał on bez problemu. A wracając do pytania o wartość tej maszyny. Jest to dosyć słabe urządzenie jeśli chodzi o trwałość i jego wartość nie jest duża, chociaż przebieg jaki opisałeś jest wyjątkowo niski.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 9  
    mi chodzi o dokładną cenę a nie "jego wartość nie jest duża"
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    :arrow: horse667

Nie chcę się spierać. Sprawdzę to przy najbliższej okazji.

Rozumiem, że pisząc 1520 myślałeś o 1510. Pomimo to zastanawiam się jak przebiegało skanowane. Chyba tylko z pozycji komputera.
    W panelu kopiarki nie ma przycisku skanowania (jak np w 1820).

W każdym razie dzięki za informację. Forum uczy :)

Ja też nie potrafię wypowiedzieć się w sprawie ceny.
    To model sprzed 6 lat produkowany (na szczęście) b. krótko i uchodzący za gniot, w którym popełniono parę błędów konstrukcyjnych.

Dodano po 11 [minuty]:

Cenę najlepiej wyszacować śledząc serwisy aukcyjne.
    Oczywiście nie należy wierzyć we wszystko co tam piszą.

Np z opisu zakończonej niedawno aukcji:

"Kopiarka WORKIO DP-1510 P

Następca WORKIO DP-1520"

Brzmi zachęcająco gdyby nie fakt, że najpierw była 1510; 1810; 2010 (2002r) a po nich seria 1520; 1820 (2004r).
    Oczywiście miałem na myśli 1510, i dokładnie tak jak piszesz, skanowanie odbywało się wyłącznie z pozycji komputera.
    pozdrawiam horse