Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Model lamp elektronowych w Spice

06 Mar 2009 15:46 2271 5
  • Poziom 14  
    Witam serdecznie
    poszukuję modeli lamp elektronowych do programu Spice. Chodzi mi o triody jak ECC83 i pentody jak EL34.
    Ma ktoś może ten program ECCLab bo nie mogę znaleźć stronki skąd można go ściągnąć.
    Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Spróbuj tutaj: Link. Ja używałem modeli 12AX7 i 6L6 oznaczonych "3f4" do symulacji za pomocą programu ng-spice i wszystko chodziło bez problemów.
  • Poziom 14  
    Ja mam LTSpice do pobrania za free www.linear.com i mam problem bo nie wiem jak te modele dodać do tego Spice. Mógłbyś pomóc?
  • Poziom 18  
    Nie znam programu LTSpice, ale zapewne trzeba gdzieś poszukać opcji/ustawień w których definiuje się dostępne biblioteki lub dorzucić odpowiednią dyrektywę (.INCLUDE) do schematu, symbolu elementu lub netlisty. Jak już napisałem, używałem ngspice razem z edytorem schematów i generatorem netlisty z projektu gEDA i nakładką EasySpice - to też są darmowe programy, tyle że pod Linuxa :-)
    Pozdrawiam!
  • Poziom 14  
    No właśnie pod linuxa a ja musze robić to w LTspice bo takie ma wymogi na projekt :P
  • Poziom 14  
    Oki jakoś to opanowałem.
    Teraz by sie przydał model transformatora głośnikowego ultralinear do Spice.
    Może ma ktoś jakieś materiały jak się oblicza transformatory głośnikowe?