Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub 131f i problem z instalacją skanera

wilson 06 Mar 2009 16:05 8051 21
  • #1 06 Mar 2009 16:05
    wilson
    Poziom 12  

Witam

Posiadam takową maszynkę i nie umie sobie poradzić z zainstalowaniem skanera (system XP). Fax działa, drukarka ale skaner już niet.
    Szukałem sterowników na stronach KM i nic... Na sterownikach 130f nic się nie dzieje.
    Może ktoś będzie umiał mi pomóc lub naprowadzić gdzie mam dalej szukać ?
    Będę wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam
    wilson

• #2 06 Mar 2009 22:21
    ketrabchud
    Poziom 14  

mam ten sam problem ale z bizhubem 191f

• #4 09 Mar 2009 12:20
    wilson
    Poziom 12  

To nie są te sterowniki, bynajmniej nie da się zainstalować... Zresztą są one ogólnodostępne na stronie KM...

• #7 09 Mar 2009 17:05
    Dialta
    Poziom 19  

Sprawdzę na infohubie i dam znać z czym to jeść.

• #8 09 Mar 2009 18:01
    wilson
    Poziom 12  

Będę wdzięczny :)

• #9 09 Mar 2009 19:32
    sebono
    Poziom 22  

Wilson, Eseli podał Tobie na tacy prawidłowe sterowniki !!!to nie jest program do samo instalacji ,tylko dodajesz sprzęt jako skaner z panelu sterowania i wtedy podajesz ścieżkę do tych sterowników ! Pamiętaj też żeby maszyna była zainstalowana wcześniej jako drukarka. To wszystko i to bardzo proste. Po za tym powinieneś mieć to samo na płycie którą dostałeś wraz z maszyną ! Pzdr

• #10 10 Mar 2009 13:56
    wilson
    Poziom 12  

Drukarka jest zainstalowana jako KONICA MINOLTA 131f GDI.
    Wcześniej już próbowałem zainstalować skaner w ten sposób co piszesz i kolejna porażka... Chyba będę musiał liczyć się z tym, że coś jest nie tak, ale XP skaner wykrywa, podaje mu sterowniki od GDI to pisze, że nie ma żadnych danych na temat sprzętu w tym pliku... Płytkę instalacyjną gdzieś zagubiłem prawdopodobnie... Nie wiem już co robić z tym dalej...

• #11 10 Mar 2009 17:31
    sebono
    Poziom 22  

a tego linku próbowałeś ?Link A może Twoja drukarka nie pracuje na gdi tylko na pcl5 lub ps ? Spawdź to , chociaż skaner nie powinien miec nic z tym wspólnego :)

• #12 11 Mar 2009 13:13
    wilson
    Poziom 12  

Instalowałem też po PCL i PS, dalej nic. Dorwałem też płytkę z bizhuba 130f na której napisane jest, że w składnikach jest "Printer Driver (GDI) i Twain Driver" a fizycznie tego nie ma eksplorując płytkę...

• #13 11 Mar 2009 16:39
    sebono
    Poziom 22  

Ponieważ czasami stery są w plikach inf a nie dll :). A napisz jak wyglądała procedura instalacji przez ciebie? . Wiem że był kłopot jak ktoś instalował nie zgodnie z procedurą ( np powinien być odłączony kabel usb w czasie instalacji z płyty itp) jak Ty instalowałeś tą drukarkę ?

• #14 11 Mar 2009 19:30
    djtomi2
    Poziom 16  

po co tu cwiczyc jakies dziwne kabinacje z innymi sterownikami
    na innych czyli 190 130 nie zadziala i koniec na pcl i ps nawet nie ma mowy bo w standarcie jest to GDI no chyba ze miales gest i kupiles sobie kontrolel pcl-owy
    drukarka instaluje sie znakomicie i nie ma wiekszych problemow

powywalaj wszystko
    zrob jak bozia przykazala jak bedzie prosil o stery wskaz sciezke z katalogu na dysku c nie pamietam czy tam sie tworzy pod nazwa bizhub 131 czy jakos inaczej

chyba ze masz 20 metrow kabla usb to raczej sie nie da

• #15 12 Mar 2009 08:41
    marek216

Poziom 43  

Cytat:
    chyba ze masz 20 metrow kabla usb to raczej sie nie da

Czytamy ze zrozumienie :!: Drukarka chodzi - więc kabel jest OK.

Wywal wszytko.
    Uruchom driver - jest postaci exe.
    Na partycji C z tego co pamiętam powstaje katalog z dll i inf.
    Wchodzisz w panel sterowania - wybierasz "pytajnik" ( to twój skaner ) i ręcznie podajesz ścieżkę do powstałego katalogu - nie ma cudów musi ruszyć.

Jesli masz więcej pytajników to te sterowniki też zainstaluj - wszelkie konflikty na USB lub brak sterownika kontrolera mogą bruździć.

• #16 12 Mar 2009 14:03
    wilson
    Poziom 12  

Usunąłem wszystko co było związane z bizhubem, zainstalowałem od nowa GDI ale skaner dalej zimny... "Pytajnik" miałem tylko przy skanerze, kontrolery nie miały żadnych problemów... Wylączam przy tym antywirusa, firewalla i dalej zero. Już nie wiem co jest nie tak, skłaniam się na reinstalkę XP ale trochę mi to nie na ręke. Może coś w maszynie jest skopane? Ma ktoś w posiadaniu sterowniki do tego na płytce ?

• #17 15 Kwi 2009 13:26
    zeboo
    Poziom 9  

skaner minolty nie dziala jak zwykle skanery. skanuje sie do tzw. box'ów a z nich wyciaga sie skan w programie np paint. Dlatego trzeba zapamietac nr boxa w ktorym "chowamy" nasz skan

• #18 30 Kwi 2009 11:51
    wilson
    Poziom 12  

Niestety nie poradziłem sobie z tym, próbowałem wszystkiego co zostało tu napisane plus jeszcze kilka innych propozycji... Podejrzewam, że wina leży po stronie sprzętu.

• #19 30 Kwi 2009 16:50
    Boracz
    Poziom 18  

Kolego postaram ci sie napisać jeszcze raz na spokojnie co i jak.

1. Wywal wszystko co dotyczy KMB 131f z komputera ( również z rejestru ).
    2. Uruchom ponownie komputer.
    3. Włóż płytę ze sterownikami, którą dostałeś z maszyną.
    4. Uruchom aplikację "setup.exe"
    5. Zobacz czy na dysku C:\ stworzyło ci katalog KONICA_MINOLTA_131f
    6. DOPIERO TERAZ podłącz urządzenie do komputera przez kabel USB
    7. System Windows wykryje nowe urządzenie i zapyta cię o sterowniki.
    8. Jako folder ze sterownikami podajesz KONICA_MINOLTA_131f/GDI
    9. Po zainstalowaniu drukarki windows wykryje skaner i poprosi o
    sterowniki
    10. Ponownie podajesz ten sam folder co poprzednio.
    11. MUSI zadziałać

Samo skanowanie wygląda tak że najpierw skanujesz dokumenty do boxa w kopiarce. Potem z aplikacji ( np Word ) wybierasz wstaw rysunek-> ze skanera lub aparatu foto.-> wybierasz KMB 131f.

Jeżeli to nie zadziała a korzystasz ze sterowników dołączonych do płyty to masz coś nie tak ze sprzętem

• #20 02 Cze 2009 22:13
    ketrabchud
    Poziom 14  

są to skanery twainowe wiec nie trzeba skanować do boxa tylko kładziesz kartke o zeskanowania do podajnika lub na szyba odpalasz np infraviev wybierasz skanowanie i idzie... tylko nie chce w mojej 191f.

• #21 03 Cze 2009 08:44
    wilson
    Poziom 12  

Niestety nie pomaga nic, na 99% jest to wina sprzętu... Nie mam już czasu aby tyle przy tym siedzieć :)

• #22 03 Sty 2012 13:29
    MarkPunk
    Poziom 1  

Cytat:
    Samo skanowanie wygląda tak że najpierw skanujesz dokumenty do boxa w kopiarce. Potem z aplikacji ( np Word ) wybierasz wstaw rysunek-> ze skanera lub aparatu foto.-> wybierasz KMB 131f.

Jeżeli to nie zadziała a korzystasz ze sterowników dołączonych do płyty to masz coś nie tak ze sprzętem

mam ten sam problem co kolega
    nie działa takie opcje jak ze skanera są niedostępne

drukarka zainstalowana skaner również ale IMHO brakuje sterownika TWAIN w związku z tym w żadnej aplikacji nie mam możliwości wyboru "pobierz z skanera lub aparatu"

więc nie mogę skorzystać z funkcji 'Direct scan" ani pobrać dokumentów zeskanowanych wcześniej z panelu urządzenia do "BOX'a"

czy ma ktoś działający sterownik TWAIN do tej KONICA MINOLTA 131f bo support konicki delikatnie mówiąc sprawę olewa

System Windows XP Pro SP3

oprogramowanie prawidłowo zainstalowane z płyty ale

1. skanera nie widać w moim komputerze
    2. w żadnej aplikacji nie jest dostępna opcja "skanuj", "pobierz ze skanera", etc
    3. w panelu sterowania/skanery i aparaty fotograficzne skaner jest widoczny
    4. w menadrzerze urządzeń skaner jest widoczny

screeny poniżej
    https://obrazki.elektroda.pl/5124127500_1325593710.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/8248245300_1325593710.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/3374188600_1325593710.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/9675008400_1325593711.jpg

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME