Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki silnik jest w mojej pile do drewna.

06 Mar 2009 19:14 2448 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam silnik 500Wat od piły do cięcia drewna kupionej w Praktikerze za 200 zł. Myślałem że w takich piłach jest silnik komutatorowy ale nie widzę w nim żadnych gniazd na szczotki. Czy może jest to inny typ silnika? Czy regulację obrotów można zrobić tylko do silnikówkomutatorowych czy też do innych prądu zmiennego?
    Dziękuję i Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Co do regulacji obrotów się nie wypowiem.Jest to silnik 2 fazowy krótkozwarty.Takie silniki nie posiadają szczotek.Podłączony jest tak że jedną fazę pobiera z sieci a drugą fazę pobiera sobie z tej pierwszej fazy tylko przez kondesator zabudowany przeważnie na boku silnika.
  • Poziom 11  
    Regulację obrotów silników prądu zmiennego realizują falowniki
  • Poziom 27  
    JM_k napisał:
    Regulację obrotów silników prądu zmiennego realizują falowniki

Jeżeli silnik trójfazowy to tak a tu chyba mowa o silniku jednofazowym i falownik tu nie pomoże.

Nie wiemy co kolega chce osiągnąć, płynną regulację od zera czy wystarczy regulacja od pewnej wartości obrotów, to chyba da się zrealizować, mam na piecu silnik dmuchawy, jednofazowy bezszczotkowy i jest regulacja obrotów, ale jak to jest zrealizowane, to się nie zagłębiałem (jeszcze).
  • Poziom 17  
    Chyba że cię interesują jakieś konkretne obroty to możesz zastosować przekładnie
  • Poziom 13  
    Witam moim skromnym zdaniem kolega posiada silnik klatkowy jednofazowy . Posiada on dwa uzwojenia jedno bezpośrednio pod wyłacznik a drugie podłaczone jest przez kondensator który cofa faze o 90' względem pierwszego uzwojenia...A co do regulacji to tylko falowniki