Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wykresy Bodego i Nyquist'a

lukass87 06 Mar 2009 20:04 7192 2
    lukass87
    Level 1  
    Witam,
    w jakim programie można narysować wykresy Bodego oraz Nyquista na podstawie danych uzyskanych z pomiarów sygnału odpowiedzi członu inercyjnego I rzędu. Kąt przesunięcia fazowego φ , ω, 20logA(ω) mam obliczone, częstotliwość sygnału wymuszenia zmieniana w zakresie od 20Hz do 50kHz.
    Dziękuje za pomoc pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    lukass87 wrote:
    Witam,
    w jakim programie można narysować wykresy Bodego oraz Nyquista na podstawie danych uzyskanych z pomiarów sygnału odpowiedzi członu inercyjnego I rzędu. Kąt przesunięcia fazowego φ , ω, 20logA(ω) mam obliczone, częstotliwość sygnału wymuszenia zmieniana w zakresie od 20Hz do 50kHz.
    Dziękuje za pomoc pozdrawiam.
    ten program nazywa się "z czapki" ... :!: :idea: :D ... przynajmniej u mnie ... 8-O
    A na poważnie, poszukaj sobie w moich starych postach, a znajdziesz stosowne tematy w których o tym byłem napisałem.
    Forumowa SZUKARKA działa, słowa kluczowe i mój nick znasz, powodzenia.

Pozdrawiam
    ksyhuu
    Level 11  
    Takie wykresy można narysować korzystając z Matlab'a. Użyj do tego funkcji Bode i Nyquist, opis parametrów znajdziesz w help'ie.