Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie satelity i analogu do 5 tv

06 Mar 2009 20:44 3378 5
  • Poziom 10  
    Witam chce zrobic cos takiego ze w jednym pokoju bede mial dekoder i tv a na pozostalych gniazdacj analogowa tv i jeden program ten sam co na dekoderze. Beda podlaczone 2 moze 3 tv ale chce porobic gniazda w kilku pokojach zeby mozna przenosic tv i nie wiem bardzo jak to rozdzielic zeby byl dobry sygnal narazie kupilem 50m kabla:) zrobilem taki prosty schemat tam gdzie jest X to nie wiem co wstawic jak polaczyc kable??

podłączenie satelity i analogu do 5 tv
  • Warunkowo odblokowany
    Kup sobie odpowiedniego multiswicza i konwerter quatro i po problemie.Poszukaj na allegro
  • Poziom 24  
    Musi być tuner z modulatorem
    Idzie sobie kabelek antenowy z czaszy do tunera a z wyjścia tunera (modulatora )wychodzi sygnał do sumatora i dalej w instalacje .
    Sumator wybierz coś z telmor-a i będzie ok.
  • Poziom 18  
    vanbrysiu napisał:
    Witam chce zrobic cos takiego ze w jednym pokoju bede mial dekoder i tv a na pozostalych gniazdacj analogowa tv i jeden program ten sam co na dekoderze. Beda podlaczone 2 moze 3 tv ale chce porobic gniazda w kilku pokojach zeby mozna przenosic tv i nie wiem bardzo jak to rozdzielic zeby byl dobry sygnal narazie kupilem 50m kabla:) zrobilem taki prosty schemat tam gdzie jest X to nie wiem co wstawic jak polaczyc kable??

Ja zrobiłem to w bardzo prosty i tani sposób wykorzystując stary magnetowid.
    Sygnał z anten jest doprowadzony do sumatora z rozdzielaczem sygnału (specjalny do satelity, nie wszystkie przepuszczają a mam Cyfrę +) Z tego rozdzielacza do jednego pokoju gdzie mam tuner i magnetowid. Podłączyłem do satelity, potem magnetowid. Satelita bezpośrednio do magnetowidu a potem do telewizora. Sygnał antenowy z magnetowidu z wyjścia jest puszczony z powrotem (drugim kablem) do sumatora, a z niego na wszystkie pokoje. Problemem jest że we wszystkich pozostałych pokojach odbieram poprzez sygnał z magnetowidu wyszukując na kanale. Czyli sygnał analogowy. Jak zmienię program na satelicie to poprzez magnetowid sygnał idzie do wszystkich pokojów. Ale w tym sposobie mogę przenieść sobie tuner satelitarny do każdego pokoju. Zrobiłem to w tani i szybki sposób. Można też inaczej np tak
    Może piszę trochę niewyraźnie ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie a tylko domowym majsterkowiczem.
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Jak będziesz miał dekoder z modulatorem UHF taki jak np ferguson DSR7000 to magnetowid z modulatorem jest zbędny.
    Ma on tez wejscie do TV naziemnej czyli sam zsumuje sygnał.
    należy w nimjednak ustawic pracę jego modulatora TV na takim kanale TV by nie zakłócał lokalnych stacji. Robi się to w jego Menu.