Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźnik w Oplu - jak wyciągnąć

06 Mar 2009 21:33 1611 10
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam proste pytanie: w jaki sposób wyciąga sie przekaźnik (przerywacz) umieszczony w BCM w oplu combo 2004 1.7di(prawdopodobnie w corsie bedzie tak samo bo manual jest ten sam)?
    Mam problem ten sam co w temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1173979.html
    Po sprawdzeniu styków przy żarówkach doszedłem drogą dedukcji, że problem tkwi w żółtym przekaźniku. Gdy nim poruszałem prawy kierunkowskaz zaczął działać prawidłowo, ale po krótkiej jeździe problem powrócił.
    Jestem na 99% przekonany, że styki stycznika są zabrudzone, ale nie wiem jak go się wyciąga? Nie chcę tam czegoś urwać, więc proszę o pomoc.
    Jeszcze jedno: jak już wyciągnę ten przerywać to czy nie zaśieci mi się jakaś kontrolka?
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    No przecie przekaźnik możesz wyciągać przy wyłączonej instalacji (stacyjce) łapiąc go przy samej podstawie ciągnąć prosto do góry i wykonując minimalne ruchy ręką (lewo - prawo)
  • Poziom 28  
    Witam serdecznie. Jak odłączysz akumulator to możesz go sobie nawet podwazyć. Nic się nie zaświeci. Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    próbowałem własnie ciagnąc do góry ale tak jakoś cała podstawa się podnosiła, wiec dałem spokój, bo nie chciałem czegoś urwać.
    spróbuje jutro jeszcze raz.
    dziekuję za odpowiedzi
  • Poziom 10  
    elektrit napisał:
    przekaźnik jest wlutowany.

aaa ups, to nie fajnie chyba.
    czyli co można teraz z tym fantem zrobić?
    bo to definitywnie coś z tym połączeniem. Jak tym troche poruszam to działa normalnie ale nie na długo.
    Jeśli zdecydował bym się na poprawienie tych lutów to mam pytanie jak dobrać się od spodu, trzeba to całe BCM wykręcić?, czy może lepiej nieruszać i do serwisu jak zbyt skomplikowane?
  • Poziom 10  
    dzięki za odpowiedź
  • Poziom 10  
    Problem rozwiazałem poprzez oddanie samochodu do serwisu opla. Do wymiany był przekaźnik kierunkowskazów znajdujący sie w BCM. Koszt około 80 funtów 2 godziny pracy. Dziękuje wszystkim za pomoc
    pozdrawiam