Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Defekte CD! - Nawigacja nie czyta mapy Polski

xmarek 17 Kwi 2004 10:41 4885 15
    xmarek
    Poziom 16  
    Mam Mały problem z nawigacją VW MFD. Zciągnołem sobie z emule mapy do takiej nawigacji ( Blaupunkta DX). Udało też mi się znaleść mapę polski, ale niestety jak nagrałęm te mapy to nawigacja je nie chce czytać ( wyświetla komunikat -Defekte CD!).
    Czy może ktoś się orientuje dlaczego?
    Czy to jest problem taki, ze nawigacja nie czyta piratów?
    Czy też poprostu nawigacja jest uszkodzona ( niestety nie mam orginalnej mapy aby sprawdzić czy nawigacja działa poprawnie).

Pozdrawiam
    djlj24
    Spec od car audio
    Ściągnąłeś i nagrałeś? Skad, w jakim formacie, jak nagrałeś płytę? Nawi czyta kopie map (nawet w instrukcji polecają zrobienie kopii mapy i oryginał leży w domu a używamy kopii aby nie zniszczył). Są różne formaty nagrywania (jouliet itp.).
    xmarek
    Poziom 16  
    ściągnołem plik o nazwie : Blaupunkt Navigation Teleatlas Major Roads Of Europe 2003Dx.nrg. jak widzisz jest to obraz płyty nero. nagrałem ten obraz poprzez nero i nie działą

czy to zły plik? w złym formacie go nagrałem?
    ja poprostu chciałbym sprawić aby zniknoł mi ten napis, " proszę o włożenie CD-ROM ( chyba tak bo to po niemieckui) chciałbym mu zapakować jakąś mapę aby tego nei pokazywał
    xmarek
    Poziom 16  
    A Może to kwestia anteny?
    Anteny jeszcze nie zamontowałem bo jest szpetna i narazie nie potrzebuje używać nawigacji. Chciałbym tylko włożyć jakąśpłytę aby ten napis znikł.
    Czy to może być kwestia braku anteny? czy jeśli antena nie jest podłączona to bedzie wyświetlał komuniakt "Defekte CD!"?
    elektryk
    Poziom 42  
    A czy się pojawia napis jak się włoży jakąś inną płyte? A próbowałeś użyć sprawdzonej płyty? może czytnik jest uszkodzony. A co do samego tematu to chyba jeszcze nie ma map polski nawet na oficjalnym rynku.
    xmarek
    Poziom 16  
    To nie chodzi tylko o mape polski. Własnie nie mam żadnej mapy i kupować mapę tylko po to aby sprawdzić sprzęt to bez sensu. zciągam sobie emule obrazy płyt map niemieckich i nagrywam. narazie wyprubowałem dwie i nic. pliki które zciągam to obrazy nero *.nrg. gdy otwieram je nero to wyskakuje mi tabliczka z wyborem trybu zapisu a potam co bym mnie wybrał pisze że tryb może być nie poprawny. zresztą załączam pliki. zobaczcie sami. Jak już się coś nagra to nie jest widziane przez system ( czy ten format map do takiej nawigacji nie czyta system?)
    djlj24
    Spec od car audio
    Mapy daje się ładnie czytać na pc jako pliki.
    xmarek
    Poziom 16  
    zauważyłem. udało się mi wkońcu jedną nagrać, która działa, tylko nie wiem dlacxzego inne nie działają, jakoś nie widzę między nimi różnicy.
    troche to magiczne
    djlj24
    Spec od car audio
    Różne formaty zapisu - to tak jak z płytami z MACa.
    j_a_c
    Poziom 16  
    moze to sprawa jakosci płyty jako uzyles
    kup lepsza płyte i nagraj wolniej to zazwyczaj pomaga
    psw
    Poziom 13  
    Mapy Europy ściągane z netu w większości nie działają.
    szymtro
    Poziom 30  
    Nie działają pewnie dlatego że sam plik .nrg nie zawiera podstawowych informacji o trybie zapisu. Pościągaj sobie jeszcze takie malutkie pliczki z .cue na końcu i umieść je razem z głównym obrazem. Wtedy przy nagrywaniu nic ci nie wyskoczy i wszystko będzie git. .nrg to nie to samo co .iso(ten jest lepszy bo zawiera opis w środku). Jeżeli nawigacja ma zabezpieczenie na cdr to w ogóle żadne cdr nie będą działać(inny deskryptor nośnika - cdr ma specjalny numer).
    elektryk
    Poziom 42  
    Pliki nrg są kopletną kopią płyty w formacie NERO, natomiast pliki CUE są uzupełnieniem plików BIN.
    szymtro
    Poziom 30  
    Jeżeli pojawia się okienko z prośbą o wybranie formatu nagrywania to znaczy że akurat w tym pliku .nrg nie zostały zapisane informacje co do trybu zapisu. Niemożliwe? A jednak - któryś program potrafi tak zrobić(clone cd czy coś) i do tego załacza dodatkowy plik z opisem. Już parę razy ściągnięta gierka nie chciała mi tak chodzić zanim załapałem co jest. Proponuję poszukać w katalogu z tym obrazem(tam skąd było ściągane) czy niema jeszcze dodatkowych plików(takich małych - po pare KB). O zapomniałem że na emule nie pokazuje się z jakiego katalogu się ściąga - ale można poszukać z tą samą nazwą tylko inne rozszerzenie. Nie upieram się co do .cue ale może tak być.
    ElFi
    Poziom 12  
    myślę, że za szybko nagrywasz płyty - trzeba nagrywać z jak najmniejszą prędkością - najlepiej 2x
    nfoka
    Poziom 16  
    plyty sa rozne do roznych nawigacji, MFD w VW Audi sa rozne plyty DX DX2 itd itd i tylko odpowiedni typ do odpowiedniej nawigacji dziala!

MFD jest Blaupunkta jesli nie masz instrukcji to kuknij na www.blaupunkt.de jaki masz typ MFD i jaka plyta do tego pasuje i wtedy dopiero sciagnij sobie taka plyte i mysle ze zadziala!!!