Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proliant DL580 G1 i Smart Array 5300 (uszkodzony ?)

biolog 06 Mar 2009 23:32 2051 2
  • #1 06 Mar 2009 23:32
    biolog
    Poziom 13  

Pytanie podstawowe czy da się wyciszyć nieco serwer DL580 G1 bez potrzeby wymiany wentylatorów na 4 pinowe cichsze ?

Pytanie drugie - otrzymuję błąd kontrolera SCSI Smart Array 5300 - czy jest to sprawa sterownika czy uszkodzenia sprzętowego ?

Code:
    Smart Array 5300 controller

Drive Array Controller Failure!
    Command Failure (cmd=0h, err=00h, dlu=6F109:67FH)

Zaznaczam serwer jest sprawny, działa zastępczo kontroler Smart Array 532 i nie ma żadnych problemów z płytą, gniazdem.

0 2
  • Pomocny post
    #2 09 Mar 2009 02:16
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 09 Mar 2009 22:55
    biolog
    Poziom 13  

Dziękuję za odpowiedź !

testowałem kontroler dzisiaj na innym Proliancie DL580 G1 - i również tam podobny błąd. Kontroler odmawiał jakiejkolwiek próby upgradu i downgradu firmware przy sprawnych bateriach. Windows nie widzi nic - sterowniki zainstalowane. Linux podobnie - cisza.

Firmware Maintenance CD -> w wersji 7.50 (najwyższej, kompatybilnej dla G1) wykrywa kontroler jednak próby jakiegokolwiek dostępu do upgradu dla SA 5300 kończą się niepowodzeniem.

HP ProLiant Array Diagnostics Utility for Windows -> nie widział kontrolera.

Podobnie się ma sprawa z narzędziami z Smart Start 7.51 (boot z CD) - nie widział kontrolera

Smart Start 5.5 - przy włożonym kontrolerze SA 5300 - narzędzia do ustawiania partycji jak i do diagnostyki zawieszają się

Dzisiaj rano na kontrolerze - nie świeci się już żadna kontrolka ani przy linijkach ani przy portach ani przy płytce z pamięciami. Serwer wystartował dopiero po wyjęciu kontrolera :|. Teraz serwer pracuje na naprawionym Smart Array 532.

Hałas udało mi się zredukować dzięki "Compaq iLO Advanced System Management Controller". Tylko dwa ustawienia ale nawet to już dało ciszę ... ciszę ... . Dałem wentylatory o podobnych parametrach 12V DC 0,6A czteropinowe (z licznikiem nie ma większego odstępstwa w wartościach zmierzonych jak 5%) - (takie wentylatory jest ciężko dostać ale są relatywnie tanie, za 10 sztuk zapłaciłem tyle ile kosztują dwa pełne zestawy oferowane do tego serwera czyli 4 wentylatory) kontroler nie zgłasza błędów a serwer przeżywa katowanie już 4 dzień - i jest o 75% cichszy i o 10% chłodniejszy (podkładki wyciszające oraz kontrola obrotów) ...

Eksperymentalnie danie zwykłego wentylatora - 4 pinowego paliło wentylator ...

w drodze mam nowy serwer DL360 G3, mniejszy i cichszy ...

Bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc !! :)

0