Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kod do radia samochodowego

elektoman 06 Mar 2009 23:46 5094 2
  • #1 06 Mar 2009 23:46
    elektoman
    Poziom 9  

Witam.

Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Moje pytanko dotyczy kodu, a nawet kodów do tzw. sprzętu "car audio".

Czy do każdego radia samochodowego tu nowego jest dołączany kod?
    Czy wszystkie radia taki kod posiadają?
    Kiedy takowe kody zazwyczaj przypominają o swoim istnieniu:
    -wtedy gdy je odłącze od zasilania wypinając kostkę lub też odłączając akumulator?
    -rozkręcając je: np. rozkręcenie obudowy
    -jakie jeszcze możliwości wg was, bo mi już nieprzychodzi żadne do głowy.
    Czy można je w jakiś sposób generować? Konkretnie mi chodzi o sprawdzone metody.
    Czy są jakieś metody pozbycia się jakoś tych kodów za pomocą wykręcenia jakiejś płytki lub też przelutowania kabelka? (może jakieś linki)
    Może znacie również jakieś nieopisane metody to również proszę.

Z gory dzięki i pozdrawiam.

0 2
  • #2 07 Mar 2009 09:53
    wit007
    Poziom 24  

Nie wszystkie radia maja kod. Czesc ma mozliwosc wlaczania i wylaczania ochrony kodem. Z reguly radia fabrycznie montowane na stale maja kod (takie z malym panelikiem - Ford, Opel tez). Pytanie o kod pojawi sie po zaniku zasilania, jesli zdejmiesz obudowe bez wypiecia zasilania nie powinno sie nic stac (w sensie zakodowania). Metod odkodowania jest wiele, ale nie wolno tu o nich pisac.

0
  • #3 07 Mar 2009 10:52
    Tomek Włodarczyk
    Spec od car audio

elektoman napisał:
    ...
    Czy można je w jakiś sposób generować? Konkretnie mi chodzi o sprawdzone metody.
    Czy są jakieś metody pozbycia się jakoś tych kodów za pomocą wykręcenia jakiejś płytki lub też przelutowania kabelka? (może jakieś linki)
    Może znacie również jakieś nieopisane metody to również proszę...

Wszystko, albo prawie wszystko się da zrobić, ale na forum nie pomagamy w omijaniu zabezpieczeń producenckich i nie pytamy o kody. Proszę czytać posty wyróżnione i nie zadawać więcej pytań o kod: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic100873.html

0