Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnał z SPDIF input bezpośrednio do głośników

07 Mar 2009 00:26 2104 3
  • Poziom 2  
    Witam, mój nietypowy problem polega na następującej rzeczy:
    Potrzebuję uzyskać dźwięk w głośnikach komputera, gdy źródłem sygnału jest sygnał cyfrowy podłączony do komputera poprzez SPDIF coaxial.
    Posiadam płytę główną Gigabyte GA-MA78G-DS3H ze zintegrowaną k. dźwiękową ALC889A. Wszystko niby jest dobrze podłączone, bo gdy używam zwykłego windowsowego rejestratora dźwięku, to wszystko jest nagrywane i mogę to spokojnie odtworzyć. Również podczas rozmowy Skype przy ustawieniu mikrofonu jako SPDIF, mój rozmówca słyszał dźwięk. Natomiast potrzebuję, żeby ten dźwięk był słyszalny w głośnikach w czasie rzeczywistym. Posiadam winde XP SP3

Szperałem w Googlach, sprawdzałem rożne kombinacje ustawień audio, tak że żadne z wejść ani wyjść audio nie było wyciszone i dalej nic. W głośnikach cisza.
  • Poziom 26  
    Nie używam spdif-a ale głośniki podłączasz do wyjścia Input? (tak wnioskuję po temacie) to nigdy to nie będzie działać bo wyjście Audio masz na Output tylko mikrofon lub inne urządzenie działające jako źródło sygnału podłącza się do Input.
  • Poziom 2  
    głośniki są podłączone do wyjścia analogowego

Sygnał z SPDIF input bezpośrednio do głośników
  • Poziom 26  
    A w ustawieniach spdif masz zablokowany "Status" można to odblokować? jak tak to zerknij co się stanie.