Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cb radio w fiat ducto z "kurnikiem"

07 Mar 2009 02:00 5339 16
  • Poziom 12  
    jak w temacie , sie nie dało nic zrobić , wymiana anteny na inna sprawną, wymiana kabla, wymiana końcówki w dachu ,wyminana wszystkiego nawet antena założona na innym aucie zapięta do ducato swr 3 i ponad...szok walka 6godz i porażka. pomocy

SQ2LXF czy jesteś w stanie napisać o co Ci tak naprawdę chodzi. Jaka antena, jakie pasmo, jaki miernik WFS-u. ???
    Regulamin pkt. 11 . [SP5ANJ]
  • Poziom 12  
    radio president johny II antena president maryland pasmo (w temacie jest) CB. jest napisane o co chodzi swr powyżej 3 i nie idzie zestroić poniżej 3 . Podobno fiat ducato robi takie zakłócenia czy się ktoś spotkał z takim przypadkiem
  • Poziom 29  
    To nie to antenę nie stroi się do zakłóceń tylko stroi się ją wraz z karoserią do rezonansu tak by miała impedancję falową w zakresie wybranej f zgodną z impedancją wy nadajnika.
    A to że ci się antena nie stroi wynika z wady anteny, lub coś nie tak działasz.Popatrz na WFS na przestrzeni kanałów:1,18,40,a wówczas będzie wiadomo co robić,napisz też jaką długość fizyczną ma antena i czy to magnesówka czy montaż stały
  • Poziom 12  
    znów mnie nie zrozumiano . dziura w dachu i antena 1 meryland 1,6m dł 2. oryginał z renault (tir) około 75cm dł. od 1 do 40 kanału powyżej 3swr antena 2 założona na inne auto 2minuty pracy i swr 1,1 a na tym ducato powyżej 3 swr i ręce opadają

• Poziom 31  
    daj fotki jak to jest zamontowane ...

marcin
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    romek696 napisał:
    Podobno fiat ducato robi takie zakłócenia czy się ktoś spotkał z takim przypadkiem

A co mają "zakłócenia"- Twoje określenie, do zestrojenia ANTENY? Trzeba wiedzieć co chce się osiągnąć i jak to zrobić. W tym tygodniu na dwóch Ducato instalowałem anteny bez problemów, a może, jak Ci kolega green33 napisał: "zapodaj fotki".
    Co to znaczy: ".... wymienić antenę na sprawną..." ? ...czyżby zdjąć antenę zestrojoną na innym pojeździe i ją przykręcić do główki w Ducato? - nic bardziej złudnego, gdyby tak było, to producent podałby jak "przykręcić" i "gdzie" dany model anteny w określonym pojeździe a Twoja usługa byłaby wtedy zbędna,
    Marek

Ps.
    podziwiam Twój upór, 6h walki z anteną, ale nie załamuj sie, przy następnej będzie może 3h, itd. aż dojdziesz do wprawy i zrobisz to w 10`
  • Poziom 13  
    nie jedno ducato robilem i nigdy problemow nie bylo, albo jest to twoja wina, sprzetu badz miejsca
  • Poziom 12  
    antena sprawna miałem na myśli antena która była na kilku różnych autach i różnym sposobie montażu magnes, w dziurze na rynience i we wszystkich przypadkach była w 2minuty zestrojona to miałem na myśli sprawna. A zakłócenia to druga sprawa . co do fotek chwilowo nie mogę kolega w drodze. Jak co podajcie na PW adresy gdzie kolega mógłby podjechać . będzie najprościej chyba.

Dodano po 41 [minuty]:

"nie jedno ducato robilem i nigdy problemow nie bylo, albo jest to twoja wina, sprzetu badz miejsca" za taką pomoc z góry dziękuje to że jest coś nie tak to ja zdążyłem zauważyć
  • Poziom 12  
    no i widzę że wszyscy nie mieli problemu z fiatem ducato, a podpowiedzi uzyskałem takie że aż miło, jak poprosiłem o adresy żeby koledze zrobić te auto to już nikt się nie odważył, czyli jak to zawsze bywa mądrych wielu ale żadnej konstruktywnej pomocy nie ma ,tylko tyle

Fotki możesz umieszczać na serwerze elektrody. I w dodatku wszyscy będą mogli je oglądać i podpowiadać, co i jak.
    Zdjęcia najlepiej jest wklejać zgodnie z Ogłoszeniem w linku .

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic983990.html
    [SP5ANJ]
  • Poziom 17  
    a sprawdzał kolega te radio i antenę poza jakimkolwiek samochodem?
    może coś z kablem antenowym nie tak skoro taki swr
    :|

/nikt nie ma obowiązku podawać adres itd. to forum nie jest autoryzowanym serwisem, tutaj się pyta o porady.
  • Poziom 12  
    jest napisane wszystkie podzespoły były zmieniane . radio zapięte do anteny bazowej i super a na ducato porażka, zostało tylko zapiąc z innego akumulatora 12v a tak poza tym to wszystko było podmienione
  • Poziom 12  
    bo dla mnie jeżeli " nie mam problemu z ducato" to nie straszne podać na priv adres
    chodzi mi tylko o to aby koledze zrobić radio żeby chodziło jak się należy, kolega jeździ po całej europie to i w pl do kolegi który się podejmie zrobić to i wdzięczny będę bo ja już pomysłów nie mam a zdjęć nie wstawiłem bo kolegi od tamtego czasu nie widziałem, tylko na tel. jesteśmy chwilowo
  • Poziom 10  
    mam ten sam problem , może zależy od modelu fiata ducato , wszystko sprawne , 3 anteny 3 radia , swr na fiacie ponad 3
    na samochodzie obok 1,1
    czarna magia

może być to spowodowane ukształtowaniem dachu...... cały dach jest w żeberkach

rozwąizał ktoś ten problem ?
  • Poziom 22  
    Witam. Jakich żeberkach antenę montujesz do dachu przykręcając do metalowej części więc sprawdź czy miedzy ekranem kabla a karoserią jest przejście powinno być maksymalnie 3Ohm-y. Odkręć antenę z grzybka lub uc1 sprawdź czy jest przejście z gorąca żyłą w kablu. Sprawdź czy nie ma zwarcia miedzy ekranem a gorącą żyłą bez anteny. Kabel prowadź nie pozwijany i nie miażdżony przez inne elementy auta. Antena w pionie radio podłącz bezpośrednio pod akumulator w aucie. Na razie tyle napisz co Ci wyszło i zamieść zdjęcia.
  • Poziom 12  
    bushman poczytaj posty w temacie a dowiesz sie że wszytsko podmieniane i nic auto obok swr 1.1 co ty na to
  • Poziom 22  
    Odgrzewasz starego kotleta, ale ok ja nie piszę żebyś podmieniał wszystkiego tylko konkrety. Zamieść w końcu te zdjęcia - czy antena ma przeciwwagę jaką zazwyczaj jest metalowa karoseria auta?
  • Poziom 31  
    Kolego Romku P., a może masz na dachu tego dukato nasadzone anten jak na dachu pewnego tira. Znak SQ2LXF w twojej lokalizacji powinien zobowiązywać to nieco jaśniejszych wypowiedzi. Masz pretensje do kolegów że nie pomagają a nie wstawiłeś nawet zdjęcia.
    Dukato auto jak auto i przy poprawnym montażu cudów ze strojeniem nie ma. No chyba że antena przykręcona do plastikowego kurnika :D