Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes 220 D problem z silnikiem

cheops240 07 Mar 2009 07:52 2762 5
    cheops240
    Level 1  
    Witam mam nastepujacy proble. Dwa mesiace temu moj mer zaczal wariowac. Przez jakieś 20km strasznie trzeslo silnikiem i bylo slychac dwięk typu kleklekle im więcej gazu dodałem tym głośniej ale przestało w końcu. To samo pojawiło się znowu tydzien temu ale także jednorazowo. Teraz przy odpaleniu zimnego silnika przez jakieś 20 sekund strasznie go trzęsie i potem przestaje. Pojawił się automatycznie problm z kontrolką swiec. Kręce kluczyk czekam az zgaśnie odpalam bez problemu samochód chodzi i kontrolka ponownie się włancza na jakieś 30-40 sekun

Reg. p.11. popraw post, inaczej kosz,
    manta.
    msarota
    Level 10  
    sprawdź sobie świece żarowe i sterownik świec, przeglądnij filtr paliwa , ewentualnie wymień

Dodano po 2 [minuty]:

podejrzewam że gdy odpalasz zimny silnik to nie grzeją wszystkie świece i wtedy nie pali na wszystkie cylindry a po chwili łapie
    Krick1987
    Level 24  
    Albo układ się zapowietrza.
    romix_72
    Level 1  
    świeca któraś nie grzeje też tak miałem :)
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tak....a o czym wy piszecie?? model w 114, w 115 w 123 itd.
    lysy68
    Level 12  
    u mnie też ostatnio zapala się ta kontrolka od świec żarowych po odpaleniu ale kiedy silnik jest zimny (2.2CDI).jak jest ciepły to nie zapala się po uruchomieniu .
    czy stawiać w tym momencie na świece?
    próbowałem przez panel klimy sprawdzić błędy ale pokazało tylko E 1231 i E1416