Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EWA Wrozamet - Dokumentacja serwisowa

serwisantkopiarek 07 Mar 2009 10:45 5175 3
  • #1 07 Mar 2009 10:45
    serwisantkopiarek
    Poziom 9  

Witam.

Szukam dokumentacji serwisowej do starego piekarnika Wrozametu "EWA".

Chciałbym naprawić drzwi od piekarnika.
    Jak się je domknie to odchylają się do kąta 45°.
    Trzeba je przyblokować jakąś tekturą żeby się trzymały.:cry:

Może ktoś wie jak to naprawić lub ma linka do takiej dokumentacji:?:
    Pozdrawiam

1 3
  • #2 19 Mar 2009 09:11
    Lzep
    Poziom 39  

Dokumentacji nie mam, ale mam podobny problem. W mojej EWIE od dawna były różne problemy z drzwiczkami, aż wczoraj wielki huk i opadły całkiem. Po rozkręceniu okazało się, że pękły dwa ok. 6 mm grubości pręty stalowe w kształcie U, które tam pracowały jako sprężyny, jak sądzę ? Pewnie u Ciebie już jeden pękł i stąd to niedomykanie. Zobacz w środku jak to wygląda - instrukcja niepotrzebna (2 wkręty). Ja mam problem skąd zdobyć te "sprężyny" ?

PS.
    Jest szansa, znalazłem tą część -> http://czesci-agd.com.pl/sprezyna-drzwipiekarnika-p-4094.html . Jak nie kupię u siebie, to zamówię w sklepie internetowym i jeszcze kuchenkę się uratuje !

1
  • #3 04 Kwi 2009 23:32
    serwisantkopiarek
    Poziom 9  

Dzięki bardzo za podpowiedź.
    Koniecznie spróbuję.
    Dobrze, że we Wrocku to zajże tam przy okazji.
    Pozdrawiam serdecznie, dam znać czy się powiodło.

1
  • #4 08 Kwi 2009 21:20
    Lzep
    Poziom 39  

serwisantkopiarek napisał:
    ... dam znać czy się powiodło.
    Wieści nie ma, to ja się pochwalę ! Kupiłem w końcu sprężyny w sklepie z linku - przesyłka przyszła w poniedziałek i dzisiaj "akcja" zakończona sukcesem ! Ale ostrzegam - nie było łatwo. Rozstaw otworów ok. 45-47 mm (różne po obu stronach !), a sprężyny mają końce rozsunięte o ok. 15 mm więcej. No i ścisnąć je to nie takie proste - próbowałem różnymi narzędziami jakie miałem i nie dałem rady. Dopiero dzisiaj odwiedziłem kolegę, który ma dość dobrze wyposażony warsztacik i w dużym solidnym imadle udało się ścisnąć je na wymagany wymiar, związać mocnym drutem i w takiej formie zainstalowałem je do drzwiczek. Po włożeniu w otwory zdemontowałem drut, który trzymał ściśnięte sprężyny, skręciłem obie połówki no i wszystko gra ! Odetchnąłem, bo święta tuż tuż, żona była już bardzo nerwowa, a ja też miałem chwile zwątpienia, ale udało się :D.
    Pozdrawiam

0