Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po skopiowaniu partycji Windows XP nie uruchamia się.

07 Mar 2009 15:26 3023 6
  • Poziom 10  
    Skopiowałem partycję systemową z WIN XP przy pomocy PQ Magic na nowy dysk i system zaczyna mi startować do momentu pojawienia się logo (przechodzi pierwszy pasek z przewijającymi się kwadracikami) i na tym koniec.
    Wiem, że powinienem nie dopuścić do restartu WIN XP po przeprowadzce partycji i wtedy wszystko było by OK (przed restartem należy odłączyć dysk z którego przekopiowuje się partycję systemową).
    Ale zrobiłem tak, że nastąpił restart, a na domiar złego przez roztargnienie usunąłem dane z dysku źródłowego.
    Jeśli ktoś wie jak sobie poradzić z tym fantem to bym był bardzo wdzięczny.
  • Poziom 43  
    A partycja jest aktywna (diskpart z konsoli)?
    Poza tym - co możliwe z tego co wyrozumiałem z opisu - mogło dojść do bałaganu z literami i układem partycji (rozruch), na które lekarstwem mogą być - znowu konsola się kłania - fixboot i bootcfg.
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o fixboot i bootfcg (bez opcji) to nic nie daje a w diskpart nie znalazłem opisu opcji która ustawiałaby partycję jako aktywną.
    Ze względu na fakt startu systemu i zatrzymaniu się w miejscu gdzie normalnie pojawiają się ikony użytkowników do logowania podejrzewam, że jest to problem systemu.
    Nie wiem czy istnieje możliwość uruchomienia opcji przywracania systemu z linii poleceń wywoływanej podczas startu z dysku instalacyjnego - opcji napraw.
    System podobnie zachowuje się we wszystkich możliwych opcjach uruchamiania (awaryjnych też).
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Spróbuj spowrotem skopiować partycje na dysk źródłowy i z niego odpalić system.

Niestety źle to zrobiłeś, na dysku źródłowym trzeba troche podziałać - ściagnąć z sieci deply.cab (dla WinXP SP3) i spreparować system przed kopiowaniem/klonowaniem -> SysPrep.

Z fixboot, bootcfg nie musisz się męczyć - przecież system Ci startuje prawidłowo...
    Masz błękitną plansze z logiem M$-WinXP i nie możesz się zalogować.
  • Poziom 10  
    Problem z tym, że już nie mam dysku źródłowego.
    Pośpiech jest bardzo złym doradcą, zdążyłem na dysku źródłowym umieścić inne dane.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Sprawa jest do zrobienia ale trzeba się trochę napocić ;-)
    Prawdopodobnie skumulowały się u Ciebie 2 problemy:
    - po klonowaniu jak podłączyłeś oba dyski - (stary i nowy) doszło do zmiany tzw. GUID dysku w rejestrze systemowym. Gdybyś odpalił stary dysk to prawdopodobnie okazałoby się że masz kolejne litery na obu dyskach (dysk źródłowy startowałby bez problemu).
    - po drugie poczytaj o problemie z userinit ;-)

Poczytaj: http://support.microsoft.com/kb/249321/pl na temat problemu nr 2 oraz http://support.microsoft.com/kb/223188

Ja ostatnio taką zabawę przeprowadziłęm za pomocą BartPe oraz edytora rejestru - sprawdziłem klucz z userinit i poprawiłem literę na właściwą (w moim przypadku z G: na C: ) oraz zamieniłem miejscami identyfikatory dysków w Mounted Devices bo u mnie oba dyski po klonowaniu miały nadal działać w kompie. Po powyższych zmianach wszystko powinno ruszyć ;-)

pozdr.
    zebacz
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Moja cierpliwość do kompa się skończyła więc przeinstalowałem system od nowa (bez formatowania).
    Na szczęście danych nie utraciłem ale zabawy też trochę będzie - instalacja wszystkiego od nowa. Chyba trochę krótszy czas niż zabawa w przywracanie.
    Problem muszę przyznać ciekawy - ale na kanwie tego problemu pojawia się moje powiedzonko " nie masz czasu nie zabieraj sie za robotę bo spartaczysz".
    Jeszcze raz powtarzam, że metoda z PQ Magic jest bardzo dobra pod warunkiem, że zaraz po przekopiowaniu partycji systemowej wyłączy się komputer i odłączy fizycznie dysk źródłowy - ja odłączyłem w BIOS'ie i po restarcie.
    Więc to co mam jest tylko na moje życzenie i moją odpowiedzialność.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc - może komuś się przyda.
    Pozdrawiam wszystkich
    pszalans