Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik S-15 - kąt wtrysku

vhubi 28 Lis 2017 18:38 70419 68
    sebek1071
    Poziom 13  
    Zawory podparte rozpoznasz ustawiając silnik w pozycji kiedy zawory są zamknięte powinieneś wtedy wyczuć na konikach delikatny luz wynikający z luzu zaworowego. Powodem słabej kompresji mogą też być wypalone gniazda zaworowe i oczywiście pierścienie ale to już są koszta a ustawienie luzu jest darmowe a może pomóc. Luz zalecany przez producenta to 0,2mm dla ssącego i wydechowego zaworu.
    Paffcioo
    Poziom 7  
    A robiles moze remont tego silnika ??
    sebek1071
    Poziom 13  
    Remont jak remont wymieniłem pierścienie na tłoku bo tuleja jeszcze była w miarę ok, do tego docieranie zaworów na paście, wymiana końcówki wtrysku i tulejka główki korbowodu no i wiadomo uszczelka pod głowicę była zmieniana.
    Paffcioo
    Poziom 7  
    A mógbyś mi napisac manuala jak to zrobic jak zmienic piersciene na tłoku dokladnie co odkrecac po kolei mile widzianee zdjecia ze strzalka co odkrecac by sie do tego dostac
    Paffcioo
    Poziom 7  
    a ma ktos manuala jak wymienicpierscienie na tloku co po kolei odkrecac
    sebek1071
    Poziom 13  
    Przecież to jest silnik prosty jak budowa cepa do tego nie trzeba manuala to się robi z biegu tam jest raptem 6 śrub i głowica zdjęta potem jeszcze 8 i tłok mamy na górze ot cała filozofia.
    Paffcioo
    Poziom 7  
    witam bylbym wdzieczny za jakies zdjecie z ktorej stony co odkrecac wiec prosze na zdjeciu szczaleczkami zaznaczyc co odkrecac po koleji
    Paffcioo
    Poziom 7  
    witam czyzby nikt nie czytal post

Dodano po 12 [minuty]:

dostane jakas odpowiedz
    konradex09
    Poziom 8  
    Witam mam problem z moim silnikiem a mianowicie wydaje mi się że ma zły kat wtrysku ponieważ:
    1. Aby odpalił muszę delikatnie dodać gazu inaczej kopci na biało i nie odpali
    2. Na wolnych obrotach pracuje nierówno tzn tak jakby wtrysk był w złym momencie
    Wtrysk jest jakieś 2-3 cm za znakiem pt1800 na kole zamachowym
    Teraz pytanie, wiem że wtrysk ustawia się poprzez podkładki pod pompą, teraz są 2 metalowe i 1 papierowa