logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zamontować bass reflex?

xifyh 07 Mar 2009 19:35 2834 4
REKLAMA
  • #1 6249731
    xifyh
    Poziom 20  
    Witam

    Jak zamontować bass reflex takiego typu jak na zdjeciu poniżej? Czy trzeba go jakoś kleić? Czy trzeba robic frezy i jakieś dodatkowe rowki ? Czy lepsza opcja będzie kupienie prostego bass reflexu?

    Jak zamontować bass reflex?
  • REKLAMA
  • #2 6249755
    kamel_w
    Poziom 19  
    Bassreflex musisz zamontowac na ,,wcisk", tzn. musi bardzo ciasno wchodzic w otwór. Można go oczywiście przykleić, np. silikonem.
  • REKLAMA
  • #3 6249792
    xifyh
    Poziom 20  
    No tak na wcisk, ale on jest taki zaokrąglony, więc chyba musze go koniecznie przykleić, albo skorzystać z tych takich na około wystajacych plasticzków. Chce zbudowac suba według projektu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1001167.html i to bedzie moja pierwsza konstrukcja. Chcę, zeby to się dobrze trzymało i tak dalej. Może lepiej kupić zwykłą wersje bez zaokrągleń?

    Aha i co z tym wyprofilowaniem po drugiej stronie? To się jakoś odłącza? Bo nie przejdzie przez dziure przecież :/
  • REKLAMA
  • #4 6250021
    rzabba
    Poziom 12  
    Popatrz dobrze na rysunek który wkleiłeś. Średnica tylnej części tunelu BR który chcesz zamontować to 92 mm. Otwór który musisz wyciąć w ściance kolumny ma mieć 97 mm (97,5 mm to rozstaw skrzydełek mocujących a mają wejść na wcisk) więc spokojnie Ci się zmieści - masz 5 mm zapasu. Przedni kołnierz jest ok 13 mm większy od otworu w którym będziesz montował tunel więc śmiało możesz zastosować pomiędzy ścianką kolumny a kołnierzem jakieś uszczelnienie w postaci kleju lub silikonu.
  • #5 6250036
    xifyh
    Poziom 20  
    Aha, dzięki bo myslałem ze ta rednica 76 mm mam wyciąć otwór i na te plasticzki wystajace takie rowki tylko. Ok już wszystko wiem, dzięki :)
REKLAMA