Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona stacja dyskietek - głowica

szympanssica 07 Mar 2009 20:48 976 6
  • #1 07 Mar 2009 20:48
    szympanssica
    Poziom 2  

Mam problem ze stacją dyskietek citizen w1d.
    Jak chcę włączyć kompa to przy testowaniu przez bios stacji dyskietek głowica dochodzi do końca przekładni ślimakowej i zaczyna odskakiwać a powinna wrócić czy może ktoś zna się na takich problemach, jak to naprawić?

Moderowany:

Temat tym razem poprawiłem zgodnie z zasadami poprawnej polszczyzny. Na przyszłość proszę mieć na uwadze poszanowanie mowy ojczystej oraz elementarne zasady netykiety (to nie jest forum Bravo, ozdobniki co drugi wyraz nie są mile widziane).

0 6
  • #2 07 Mar 2009 21:42
    iron64
    Spec Overclocking

A potrzebna Ci ta stacja do czegoś?

0
  • #3 07 Mar 2009 21:48
    Lzep
    Poziom 39  

iron64 napisał:
    Stacja czasem się przydaje, ale nie problem kupić inną - są po kilka zł na znanym serwisie !

0
  • #4 07 Mar 2009 22:06
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Lzep napisał:
    Stacja czasem się przydaje, ale nie problem kupić inną - są po kilka zł na znanym serwisie !

Nie był bym pewien czy kupi ten model FDD do laptopa za kilka zł .

Cytat:
    głowica dochodzi do końca przekładni ślimakowej i zaczyna odskakiwać a powinna wrócić

Sprawdź czy wyłączniki krańcowe są sprawne - ewentualnie pokaż fotki tych elementów .

0
  • #5 07 Mar 2009 22:22
    Lzep
    Poziom 39  

DriverMSG napisał:
    Lzep napisał:

Nie był bym pewien czy kupi ten model FDD do laptopa za kilka zł .
    Sorry, nie zwróciłem uwagi na to, że to laptop - faktycznie trzeba by ok. 40 zł (znalazłem jedną aukcję z podobnym sprzętem).

0
  • #6 11 Mar 2009 08:04
    Chris_W
    Poziom 36  

DriverMSG napisał:

Sprawdź czy wyłączniki krańcowe są sprawne - ewentualnie pokaż fotki tych elementów .

Dokładnie tak. Prawdopodobnie są tam transoptory szczelinowe.

0
  • #7 15 Mar 2009 19:53
    szympanssica
    Poziom 2  

Uszkodzona stacja dyskietek - głowica

Dodano po 2 [minuty]:

jeszcze dowiedziałem sie ze przekładnia ślimakowa kręci się z dwoma prędkościami szybko głowica powinna wrócić wolno powinna czytać dykietkę

Dodano po 4 [minuty]:

Lzep napisał:
    iron64 napisał:

bawię się starym laptopem i musze mieć stacje dyskietek bo to jedyna forma komunikacji tego laptopa ze "światem" a jak patrzyłem na aukcjach nie mogłem tego znaleźć poza tym mój stary nie każe mi wydawać kasy na tego laptopa

0