Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWM 2448 - cieknie

Czabu 07 Mar 2009 22:15 2493 2
  • #1 07 Mar 2009 22:15
    Czabu
    Poziom 2  

Witam,

dziś zauważyłem że moja pralka Whirpool AWM 248 zaczęła przeciekać. Małe śledztwo wykazało, że woda leje się spod śruby z łbem w kształcie gwiazdki, która mocuje metalowy kołnierz z ośką bębna. Pewnie pokrętnie tłumaczę, więc tutaj umieściłem zdjęcie z zaznaczonym winowajcą.
    Link
    Śrub nie udało mi się ruszyć, ale podejrzewam, że to nie one są winne przecieku. Czy dobrze się domyślam, że padło uszczelnienie osi bębna, a woda po prostu znalazła sobie najkrótszą drogę?

Pytanie brzmi: ile kosztowałby naprawa? Czy się opłaca? Dodatkowo w pralce jest uszkodzony włącznik zasilania i zamknięcia drzwiczek (czasami trzeba kilka razy zamknąć i otworzyć, żeby pralka ruszyła).
    Sprzęt ma już ponad 15 lat i inwestowanie kilkuset złotych mija się z celem (nową można kupić za ok. 1000zł), ale może naprawa nie jest aż tak droga?
    Jeżeli naprawa nie jest mocno skomplikowana, sam mógłbym to zrobić, ale nie bardzo mam czas i chęci rozbierać pół pralki, żeby się przekonać, że to nie miało sensu...
    Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.

1 2
  • #2 07 Mar 2009 22:20
    nares
    Specjalista AGD

Czabu napisał:

Pytanie brzmi: Czy się opłaca?

Sam nie zrobisz, a jeżeli zlecisz serwisowi, to się nie opłaca.

1
  • #3 07 Mar 2009 22:33
    Czabu
    Poziom 2  

No cóż, tego się obawiałem... :-(

W takim razie biorę się za przeglądanie wątków z cyklu "co kupić"...

0