Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ sterujący DMX do starego skanera.

bombelq 07 Mar 2009 22:18 2474 11
  • #1 07 Mar 2009 22:18
    bombelq
    Poziom 9  

Witam !

Posiadam 2 stare skanery (bialy i kolorowy) ktore sa sterowane za pomoca dzwieku. Chcialbym je przerobic aby mozna bylo nimi sterowac za pomoca DMX. W tym celu jest mi potrzebny uklad, modul sterujacy (lub cos innego) ktory by sterowal tymy skanerami i tu pojawia sie problem.

Czy jest to wogole mozliwe ? (bo nie jestem pewnien czy tak sie da)
    Czy sa tu jakies osoby lub ktos zna kogos kto wykonuje takie rzeczy ?

W skrocie musialbo by to wygladac tak.
    Sterownik 3 kanalowy:
    1 - dimmer do zarowki
    2 - regulator obrotow lustra nr. 1 (wewnetrzne, nadaje ksztalt kwadracikow)
    3 - regulator obrotow lustra nr. 2 (zewnetrzne, nadajace kolory)

Te skanery maja tylko obroty luster, nie maja ruchow Pan/Tit

Czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam

0 11
  • #2 07 Mar 2009 22:47
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

tak, da sie zrobić. Zapoznaj sie z jakimś prockiem i napisz sobie odpowiedni soft. Nikt Ci tego nie zrobi... bo sie nie opłaca

0
  • #3 07 Mar 2009 22:55
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

A co odbiornika DMX proponuję zapoznać się z tematem - FAQ, na samej górze tego subforum.

0
  • #4 07 Mar 2009 23:19
    bombelq
    Poziom 9  

Jestem poczatkujacy i nie rozumiem za bardzo.

Ja potrzebuje fizyczny modul, uklad sterujacy montowany do skanera a nie program.

0
  • #6 08 Mar 2009 01:13
    bombelq
    Poziom 9  

Koledzy. Chyba zesmy sie nie zrozumieli. Ja potrzebuje FIZYCZNY UKLAD STERUJACY(moze byc rowniez schemat takiego ukladu) ktory zamontuje do sknera zamiast poprzedniego, do ktorego podepne wyzej wymienione rzeczy (zarowke, 2 silniki z lustrami) a calosc podepne przez DMX do konsoli (w moim przypadku komputera PC) i bede tym sterowal

Moderowany przez pol102:

Kolega ze swoim stylem pisania i brakiem chęci współpracy(bo jak nazwać inaczej to, że podaję gdzie szukać informacji, a kolega ma to w nosie) oraz ignorancją chce chyba zakończyć przygodę z elektrodą. Ostrzegam pierwszy i ostatni raz!

0
  • Pomocny post
    #7 09 Mar 2009 11:40
    Krzysieksiek
    Poziom 20  

bombelq napisał:
    Koledzy. Chyba zesmy sie nie zrozumieli. Ja potrzebuje FIZYCZNY UKLAD STERUJACY(moze byc rowniez schemat takiego ukladu) ktory zamontuje do sknera zamiast poprzedniego, do ktorego podepne wyzej wymienione rzeczy (zarowke, 2 silniki z lustrami) a calosc podepne przez DMX do konsoli (w moim przypadku komputera PC) i bede tym sterowal

Koledzy zrozumieli Twoje intencje tylko Ty musisz zapoznać się ze standardem DMX. To nie tak, że wstawisz tam "FIZYCZNY UKŁAD STERUJĄCY", bo tak jak wspomniał kolega Bolek, potrzebujesz nie tylko schemat i elementy do układu ale również wsad do procesora, który by tym wszystkim sterował (komunikował się z nadajnikiem, u Ciebie PC w standardzie DMX). O ile mi wiadomo nikt nie udostępnia wsadów do procków, bo schematy ideowe są dostępne ale uwierz mi nic Ci po nich bez wspomnianego programu wgranego do pamięci procesora.

Przykład konstrukcyjny (ruchomej głowy + schemat elektroniczny)

0
    Załączniki:
  • #8 09 Mar 2009 22:04
    bombelq
    Poziom 9  

Aha. Juz teraz rozumiem. Dzieki Krzysieksiek za uswiadomienie.

pol102 doceniam to co napisales jednak to mi nie pomoglo i nie wyjasnilo moich pytan.

0
  • #9 09 Mar 2009 22:08
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wszystko wytłumaczył Krzysieksiek w pierwszym zdaniu pod cytatem.

0
  • Pomocny post
    #11 10 Mar 2009 18:11
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

No i widać jak czytasz to co piszemy. Dostałes linka do podstaw DMX, nie czytałeś... Tam pisze, po co to jest i co sie może stać gdy "takiego coś" nie ma. Wiedział byś też co siedzi w środku i że gość z auckji szuka frajera

0
  • #12 11 Mar 2009 14:34
    bombelq
    Poziom 9  

Sorry, nie zauważyłem.

Już wszystko wiem.

Dziękuję i Pozdrawiam

Moderowany przez pol102:

Mocny offtopic wycinam i przenoszę do kosza. Proszę na przyszłość dokładnie czytać FAQ.

0