Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowoczesny, ultraszybki przetwornik analogowo cyfrowy.

ghost666 07 Mar 2009 23:22 888 0
 • Nowoczesny, ultraszybki przetwornik analogowo cyfrowy.

  ADC10D1000 jest najnowszym układem z linii ultraszybkich przetworników analogowo cyfrowych. Układ ten, zbudowany w technologii CMOS, osiąga bardzo wysokie parametry, niezależnie w jakiej dziedzinie. Jest on w stanie digitalizować sygnały z rozdzielczością 10 bitów i prędkością 1GSPS dla dwóch kanałów (naraz) i 2GSPS da jednego. Osiąga przy tym doskonałą dokładność i dynamikę, a to wszystko przy poborze mocy poniżej 2.8W.
  Układ ten jest zbudowany w oparciu o strukturę, architekturę i funkcjonalność 8 bitowych gigahercowych przetworników ADC. Dodatkowymi funkcjami dostępnymi w tym układzie jest automatyczna synchronizacja, do użycia w systemach z wieloma przetwornikami, 15 bitowy, programowalny wzmacniacz oraz regulowany z 12 bitową rozdzielczością, offset. Wbudowane nowoczesne układy autokalibracji i nowoczesny wzmacniacz track-and-hold pozwala na osiągnięcie niezmiernie płaskiej charakterystyki dynamicznej. Pozwala to osiągnąć efektywną liczbę bitów równą 9 (dla sygnału wejściowego o częstotliwości 498MHz i częstotliwości próbkowania równej 1GSPS). Układ osiąga separację sygnału od szumu aż 57dB, a nieliniowość nie przekracza 0.25LSB(!).
  Układ do funkcjonowania potrzebuje jednego napięcia zasilania 1.9V, z którego pobiera do 2.77W. Przetworniki te produkowane są w obudowach BGA o 292 wyprowadzeniach i zwiększonym przewodnictwie cieplnym. Dostępne są w cenie od 1500$/szt przy zakupie co najmniej 25 sztuk.
  Źródła:
  http://www.national.com/pf/DC/ADC10D1000.html


  Fajne! Ranking DIY