Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Minolta EP-1050 BIG TROUBLE :(((((((

Przemek26 17 Apr 2004 15:38 1817 8
lampy.pl
    Przemek26
    Level 15  
    Mam taką Minolte EP-1050 przebieg niecałe 90 tys. kopii.

Objaw uszkodzenia: Wysypuje developer ... każda wykonana kopia posypana w developerze ... krawędzie literek tekstu przez to rozmazane ... przy większym zaczernieniu ... wygrzewacz (teflon) bardzo szybko się oblepia..

Oto co zrobiłem dotychczas:

1. Wymiana rolek wygrzewacza (poprzednie do niczego się jush nie nadawały).

2. Wyczyszczenie całego zepołu Bęben/developer.

3. Wymiana developera na nowy

4. Nowy toner

5. Inicjalizacja F8

NIE POMOGŁO !!!

Objaw nadal taki sam ... przypuszczam, że coś z napięciem BIAS'u jest nie tak ... ale nie znam na tyle tej maszyny, żeby próbować cokolwiek regulować....

Nie mam serwisówki poaza podstawowymi kodami ... może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak go usunąć ... regulacją napięć ?? .. cokolwiek .. grrr ... a może TDS walnięty ...

Czekam na pomoc i opinie .... jak ktoś ma serwsówkę będe wdzięczny :)

pozdrawiam

Przemek
  • lampy.pl
    zygigs
    Level 14  
    Sprecyzuj dokładniej o co chodzi bo sam developer raczej się nie wysypie. Przecież to są opiłki metalu więc prędzej się przykleją do wałka magnetycznego niż się wysypię na zewnątrz wywoływaczki. Gdyby jednak tak było jak mówisz po pokręceni wałkiem magnetycznym widać by było jak się sypie developer z wywoływaczki.Może źle jest rozładowywany bęben, albo listwa jest kiepska, może toner jakiś lewy, może F8 zrobiłeś z założonym tonerem ?????????
  • lampy.pl
    Przemek26
    Level 15  
    Witam

Oto garść kolejnych spostrzeżeń:

1. Elektroda transferowa - jeden z drucików mocno zaśniedziały ... wydawało sie że wyczyszczone porządnie, ale dopiero po rozwaleniu elektrody na kawałki okazało się, że jeden z nich łącznie z blaszkami - skorodowane mocno .. a na blaszkach miedzianych osad patyny

maszyna narazie rozbebeszona i nie wiem czy to właśnie było przyczyną problemu ... elektrody wyglancowane ... druty powymieniane ... zobaczymy co będzie :)

Może ktoś ma uwagi co do tej elektrody ... czy mogła to być przyczyna usterki opisanej w moim pierwszym poście ....

pozdr.

Przemo
    bezwiedzy
    Level 13  
    Sprawdź czy lampy kasujące świecą bo to może być przyczyną wyciągnięcia developera przez bęben. Sprawdź też napięcie BIAS ale gdyby jego nie było kopia byłaby blada i regulacja kontrastem by nie działała.Walcz życzę powodzenia
    Watażka
    Level 21  
    Po pierwsze ten zaśniedziały drut to nic dziwnego, całkowicie normalne.
    Po drugie: napisz jaki wymieniłeś developer (symbol), spradz terminale elektrody transferowej czy nie mają przebicia, sprawdz kostkę napięciową (widać ją wewnątrz w tyle kopiarki) no i przede wszystkim sprawdz rolki dydstansowe i spróbuj wyregulować jeżyk na wałku magnetycznym - zmniejsz go. Powodzenia.
    Przemek26
    Level 15  
    Dzięki Watażka ... z tym jeżykiem to będzie chyba strzał w 10-ke ... dam znać jak sie pobawie .. :D
    runner2
    Level 12  
    Jeśli o mnie chodzi to miałem takie coś z 1054 ale to są takie same maszyny
    i wyregulowałem tą listwe nad wałkiem magnetycznym( jeżyk)
    i pomogło
    przy regulacji pomaga szczelinomierz zwykły samochodowy
    a szczelina musi mieć 0.4 mm choć wiem że na 3.5 też było OK
    MINOLTA
    Level 24  
    Jeżeli listwa nad wałkiem magnetycznym nie była ruszana radzę tego nigdy nie robić !!!!!!!!!! Najczęściej w takich wypadkach pomagają rolki dystansowe. Po regulacji nożem często MINOLTA robi białe paski bo w niektórych miejscach developer nie przykleja się do wałka magnetycznego. PAMIĘTAJCIE !!!!! nożem regulujemy tylko w ostateczności a co 120.000 zmieniamy roli dystansowe.
    Waldek_j
    Level 15  
    witam
    przy wymianie developera nalezy wyjac listwe walka magnetycznego i ja wyczyscic, w innym wypadku nie wyczysci sie dokladnie wywolywaczki ze starego developera i smieci. jak zaznaczyl runner2 szczelina powinna byc od 0,35-0,45. To powinno zalatwic twoj problem
    pozdrawiam